Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:01 28.09.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема НИЕ СМЕ ТОРТА, ВЪРХУ КОЯТО РАСТАТ ТЕХНИТЕ КОМИСИОНнови  
Автор anuel (Хаос маг)
Публикувано12.09.16 20:27



НИЕ СМЕ ТОРТА, ВЪРХУ КОЯТО РАСТАТ ТЕХНИТЕ КОМИСИОННИ…
И затова здравеопазването ни е в такова положение: полуобразовани, бити и ежедневно гласно или негласно унижавани….
Това в Пирогов е просто следствие, утре ще е в Павликени или в Поморие…
В англосаксонската медицинска литература това е идентифицирано още преди повече от 50 години и се нарича МЕДИЦИНСКИ БАНДИТИЗЪМ т.е.само теглиш пари, а не отделяш от постъпленията нищо за възстановяване на системата респ.труда на хората или отделяш толкова колкото нещата да не се скапят въобще и завинаги…
Не случайно заплатите са толкова ниски, неслучайно работим в неадекватни условия неотговарящи на каквито и да е медицински стандарти…
Неслучайно нито частни нито държавни структури плащат адекватно извънаредния, нощния и празничния ти труд, неслучайно се търси повод или без повод да ти резнат мазно обещаното в началото… Неслучайно могат да те изгонят за 5 минути откъдето и да е, като шофьор на такси….
Това също е просто следствие от това, че са ни яхнали бандити, верно усмихнати и приветливи понякога, мазни когато искат нещо от теб, и арогантни когато трябва да дадат нещо…

Върнах се


Тема Re: НИЕ СМЕ ТОРТА, ВЪРХУ КОЯТО РАСТАТ ТЕХНИТЕ КОМИСИОНнови [re: anuel]  
Автор The cursed (ще се върна)
Публикувано12.09.16 21:53



"Само някакви си 98% от докторите развалят доброто име на всички останали." а?


Веднъж попаднах на един хотел кохто търси пиколо на никаква заплата, защото имало и бакшиши...
В медицината положението е същото - заплатите ви са ниски, защото си докарвате допълнително от изпълняване на поръчки.
"Сулю и пилю" (както казваше баба ми) се натискат да учат медицина да ставали богове..

А да видим сега, в коя болница ще ме призовете за наказание, че дръзна да кажа истината.



Тема Re: НИЕ СМЕ ТОРТА, ВЪРХУ КОЯТО РАСТАТ ТЕХНИТЕ КОМИСИОНнови [re: anuel]  
Автор Samolet 5 (член)
Публикувано14.09.16 01:38



Защо бития доктор от Пирогов не си призна за 45 лева на каса или 30 на ръка при нас защото си неосигурен ? Или това е срамно, а ?
За рекета с пироните и стчупванията изобщо няма да коментирам. Мен доктор ме е гонил от кабинета в Пирогов защото не съм здравно осигурен. Или плащаш на каса или си отивай в къщи. И да си по спешност - отивай в друга болница. Тука работитм само за пари. Един възрастен от 2-ра ортопедия. Накара ме да си платя рентгеновата снимка. Как да не ги бият после.
Докато лекарското съсловие не се изчисти от корумпираните боклуци в цялата система - ще има такава нагласа в обществото и такова отношение към докторите.
И Москов краде като ненормален. Сложи ръка на всички кражби. Да минават през него. Само дето приказва празни приказки.



Тема Re: НИЕ СМЕ ТОРТА, ВЪРХУ КОЯТО РАСТАТ ТЕХНИТЕ КОМИСИОНнови [re: Samolet 5]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано14.09.16 01:47



Защо бития доктор...
Добро утро!!!





Тема Re: НИЕ СМЕ ТОРТА, ВЪРХУ КОЯТО РАСТАТ ТЕХНИТЕ КОМИСИОНнови [re: Samolet 5]  
Автор anuel (Хаос маг)
Публикувано16.09.16 00:26




така е за съжаление, уви

Върнах се

Тема Re: НИЕ СМЕ ТОРТА, ВЪРХУ КОЯТО РАСТАТ ТЕХНИТЕ КОМИСИОНнови [re: The cursed]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано20.09.16 22:14



Горски, ти що не учи медицина бре?

Ако си паднал стани и ако пак паднеш пак стани


Тема Спешност...нови [re: Samolet 5]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано20.09.16 22:20



Мен доктор ме е гонил от кабинета в Пирогов защото не съм здравно осигурен.
Ама как така не си здравноосигурен бре?! Да беше някой мангал или клошар разбирам, ама ти

Ама ти си баровче уж. Или поне така твърди твоя шеф- Хидразинчо. Може би така е по тарикатско а?! Правиш се на гявол, не внасяш осигуровки пък после спешен съм! Аман от помияри ей! И кой да ти плати рентгеновата снимка след като не си осигурен?! Доктора ли?! Такъв като тебе заслужава да го оставят да пукне! Хуманизма е за хората не за кърлежите!

Ако си паднал стани и ако пак паднеш пак стани

Тема Re: Спешност...нови [re: vehtiya]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано20.09.16 23:11



Чакай ся, не съм му шеф и съм здравно осигурен.
Пък и не си спомням някога да съм прекъсвал осигуровките си - от бай Тошо-во време до наши дни.

Да беше някой мангал или клошар разбирам

И що така? Те по-хора от нас ли бре?



Тема Re: Спешност...нови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано21.09.16 00:14



Не си ли му шеф? Гледам че все ти лиже подметките по постовете, та затова съм се подвел. Ще прощаваш. И кой говори за твоите осигуровки? Аз коментирах поста на Самолета ако се не лъжа. Да не сте семейство?

Ако си паднал стани и ако пак паднеш пак стани


Тема Бой...нови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано21.09.16 00:36



Чл. 131 ал.2 от Наказателния кодекс: За причиняване на телесна повреда на съдия, прокурор, следовател, полицейски орган, разследващ полицай, държавен съдебен изпълнител, частен съдебен изпълнител и помощник-частен съдебен изпълнител, както и на митнически служител, на орган по приходите, на служител от Изпълнителната агенция по горите или на служител на Министерството на околната среда и водите, осъществяващ контролна дейност, медицински специалист и персонал към Центровете за спешна медицинска помощ, или учител в детска градина, основно, или средно училище при или по повод изпълнение на службата или функцията му наказанието е лишаване от свобода: 1. от пет до петнадесет години при тежка телесна повреда; 2. от три до десет години при средна телесна повреда; 3. от една до пет години при лека телесна повреда по чл.130, ал.1
Лично аз виждам нещата така: сестрата е със счупен нос и комоцио, лекаря със строшени зъби. Тоест и двамата са със средна телесна повреда. Член 131 алинея 2 от Наказателния кодекс предвижда от три до десет години лишаване от свобода. Нека бабаита да влезе в затвора с поне пет годишна присъда пък да видим дали нападенията над медици няма рязко да намалеят! Между другото да има нападател съден и вкаран в затвора по тази разпоредба? Аз лично не знам. Дано това да е сефтето.

Ако си паднал стани и ако пак паднеш пак стани

Редактирано от vehtiya на 21.09.16 00:38.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.