Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:15 01.05.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема пак за малоумието "хомеопатия"нови  
Автор cyrus9358OАдминистратор ( )
Публикувано19.06.15 10:56







Тема Re: пак за малоумието "хомеопатия"нови [re: cyrus9358O]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано06.07.16 11:36



И още нещо



Ако си паднал стани и ако пак паднеш пак стани

Тема Re: пак за малоумието "хомеопатия"нови [re: cyrus9358O]  
Автор hidrazin4o (ветеран)
Публикувано06.07.16 19:12



"Хомеопатията не е по-ефективна от плацебо..."

А добро утро. Крайно време е да се криминализира или поне забрани със законов акт.



Тема Re: пак за малоумието "хомеопатия"нови [re: hidrazin4o]  
Автор YpaBHeHue (нерешимо)
Публикувано08.08.16 07:25



Добре, бе!
А наказанието в законовия акт, какво да бъде и къде да се изпълнява!?
- не се сдържах да съм саркастичен, като ви гледам тримата "информирани" по темата за холистичния подход.

*
Ако съм безпощадно аргументиран, защо не предположите, че очевидно личността ми е грешна?!


Тема Re: пак за малоумието "хомеопатия"нови [re: YpaBHeHue]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано08.08.16 08:55



Ако искаш му казвай холистичен подход, ако искаш алтернативна медицина, ако искаш шаманство, баене, шарлатанство ... но то няма място в медицината.
То затова се нарича алтернативна медицина - пак е пресилено ама от мен да мине.



Тема Re: пак за малоумието "хомеопатия"нови [re: hidrazin4o]  
Автор YpaBHeHue (нерешимо)
Публикувано11.08.16 08:25



Обзалагам се, че твърдението ти - какво било хомеопатията - няма отговор на въпрос: "Защо?" Позови се на поне едно нещо, което знаеш за холистичния подход!

Думата "холистичен" не означава нито алтернативен, нито нещо високопарно или пък безсмислено. Значението й е конкретно и думата е ежедневна. Не знаеш, какво означава, защото толкова знаеш, но твърдиш, че този подход "няма място при медицината"!!? Защото...? - Позови се на това, което е холистичния подход, за убедиш себе си, че не говориш наизуст.

*
Ако съм безпощадно аргументиран, защо не предположите, че очевидно личността ми е грешна?!


Тема Re: пак за малоумието "хомеопатия"нови [re: YpaBHeHue]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано11.08.16 10:28



Добре де, върви при някоя хомеопатка да те излекува от тетанус или заведи някое хлапе да му даде илачи за епидемичен полимиелит...
Ще го излекува да знаеш...ама друг път. Кога тати ми купи колело...



Тема Re: пак за малоумието "хомеопатия" [re: hidrazin4o]  
Автор YpaBHeHue (нерешимо)
Публикувано12.08.16 04:51



Добре де, върви при някоя хомеопатка да те излекува от тетанус или заведи някое хлапе да му даде илачи за епидемичен полимиелит...

Ти говориш за своята вяра и очевидно достигнато състояние на ограничен избор, а не ЗАЩО - холистичния подход нямал място в медицината и да се забранял със закон.

Едва ли знаеш нещо за лечението на хомеопатите, след като не знаеш в какво е принципа на холистичния подход.

Поне знаеш ли (със сигурност вявраш, че знаеш) - на какво се основава "лечението" на "медицината"? Откъде се започва?

Докторът:
- Пушите ли?
- Не.
- А някога пушили ли сте?
- Не, никога.
- Хм... Това силно ще затрудни диагностицирането!

Втора принципна точка е въпроса, на какво се основава "лечението" на медикаментите? - за "лечение" на ставни болки или болки в гърба, например; друг пример - за "лечение" на хипертония?

*
Ако съм безпощадно аргументиран, защо не предположите, че очевидно личността ми е грешна?!


Тема Re: пак за малоумието "хомеопатия"нови [re: YpaBHeHue]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано12.08.16 09:27



Е хайде обясни за този холистичен подход.

Не бива да се отрича нищо, освен ако не е явна кретения, каквато очевидно са всички врачки, баячки и екстрасенси - мошеници.

Аз лично познавам лекари със специалност (вътрешни болести), които са се посветили в даден момент на хомеопатията, което може би означава, че не е съвсем празни приказки. Все пак за да се занимават с това лекари, които са учили и имат опит, не може да са глупаци и да не разбират.

Ясно е, че има области, в които хомеопатията не може да помогне, както и че има области, в които официалната медицина е слабо ефективна. Тъй че най-добре е различните подходи да се допълват.

Примерно там, където е нужна хирургия, едва ли трябва да търсим хомеопатия.

Редактирано от Tom_cat на 12.08.16 09:32.



Тема Re: пак за малоумието "хомеопатия"нови [re: Tom_cat]  
Автор Samolet 5 (член)
Публикувано12.08.16 09:57



Доктора работи като такъв за да изкарва пари. Ако в традиционната медицина е пренаселено от търгаши е нормално да се открие ново поле за търговия. Щом е по-доходно да работи "хомеопатия" - ще работи това. Морал и скруполи няма в бизнеса. Проблема на давещите се е на самия давещ се. Ако "доктора" може да изкрънка някакви пари преди човека да пукне - защо не. И той жена и деца има, и той иска да кара ново БМВ. Учил е медицина - с това ще си изкарва хляба. Продава надежда на болни хора. В доста случаи надеждата мотивира организма да се самоизлекува. То и класическата медицина мотивира организма да се самоизлекува само, че с малко помощ на химията. В хомеопатията се разчита на "разклащането" на организма с цел да се събудят позаспалите му собствени сили за справяне с проблема.
Иститнската медицина е хирургията. Там доктора прави нещо. В останалите случаи мотивира организма сам да се справи. Това, че класическата медицина е по-добра от хомеопатията е вярно. Но методи има 1000. И акопунктура, медитация, кръвопускане. Всеки от тях работи по свой си начин. И естествено щом има хора в нужда - веднага се намират хора които да помогнат. Повече на себе си по-малко на болния но това е без значение. Всичко е бизнес. И живота и здравето.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.