Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:20 30.06.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Хипократовата клетванови  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано11.07.16 20:07



Щом стане дума за доктори, почти винаги става дума и за Хипократовата клетва. "Ама вие сте се клели..." е основен довод, независимо дали става дума за направление, дали се вика линейка за зъбобол или каквото и да е. Ето я и самата клетва. Как ви изглежда? Адекватна ли е за днешните условия или трябва да бъде заменена от адекватен Етичен кодекс?



Ако си паднал стани и ако пак паднеш пак стани

Тема Re: Хипократовата клетванови [re: vehtiya]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано11.07.16 20:19



Ето едно становище като за начало:



Ако си паднал стани и ако пак паднеш пак стани

Тема Re: Хипократовата клетванови [re: vehtiya]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано11.07.16 21:06



Има забавни моменти





Тема Re: Хипократовата клетванови [re: vehtiya]  
Автор hidrazin4o (ветеран)
Публикувано11.07.16 21:21



В името на Парите, Властта и Частните интереси, в името на всички които ми плащат за това, поемам върху себе си тази клетва!
На болния, който е дошъл при мене, ще гледам като на клиент, но не и като на пациент, ще му взема парите, и ще му предпиша такива лекарства, които да го поддържат болен, за да идва отново и отново, и да ми осигурява едни постоянни доходи , на мен и на цялата фармацевтична индустрия, до смъртта си.
Ако дойде случайно, някой здрав, то аз се задължавам да го разболея, за да стане зависим от мен и цялата фармацевтична индустрия.
Ако някой открие, такова лекарство, било то на билкова или каквато и да е друга основа, което да не предизвиква странични реакции и да излекува дадена болест, то аз се задължавам да докладвам на моите повелители, за да вземат те мерки и да унищожат тази заплаха за Световната здравна организация!
Ако някой, не иска да ползва услугите ни, и да плаща данъци, то аз съм длъжен да го докладвам за да бъде обявен за престъпник.
Ако някой води природосъобразен живот, той трябва да бъде обявен за назадничав и пречка за развитието на медицинската наука, и да бъде умъртвен по най-бърз начин.
Никога, няма да предавам, колега допуснал лекарска грешка независимо от последствията до които е довела.
Когато, посещавам пациети по домовете, аз ще всявам там страх и чувство за зависимост от лекарствата. Ще говоря сложно за да ме уважават и да ми се доверяват безпрекословно, и да пият отровите които им предписвам без да се замислят.
Ще работя за това, така да манипулираме хората, че те да не търсят алтернативни методи на лечение и здравословен живот.
Ще работя за създаването на частни здравноосигурителни фондове, като ще убеждавам хората, че това е единственото им спасение и път към качествено, но съответно скъпо здравеопазване.
Ще работя за намаляване броя на децата и пенсионерите в България, защото те са ненужни и само тежат на обществото и държавата.
Ако изпълня тази клетва, без да я нарушавам, дано получа обещаното ми възнаграждение, за да водя охолен и изпълнен с наслади живот, като пазя тази клетва и не престъпя нищо от нея. Ако пък сторя обратното, нека ме сполети ранна смърт.

Заклевам се, че по силите на знанията си ще върша всичко, в което се кълна.


Да, да, знам точно какво съм цитирал. Днес бях на две погребения.
Едното на на първа братовчедка на майка ми. При нея е ясно - трети инсулт.
Другия е мой познат на 42 години. Бедно момче.
Корема му беше станал половин кубически метър. Не можеше да влиза в колата си а е нисък на ръст и другото си му е нормално.
Не мога да коментирам на какво заболяване би се дължало това. Нямам си на идея.
Ходи на прегледи, ходи на ТЕЛК и все едно - клинически здрав. Не му дадоха инвалидна пенсия.
Здрав бил. Днес погребахме здравия.
Та това е днешната хипократова клетва - нямаш ли пари за скъпи специалисти ти е спукана работата.
Лошото е че често дори и с пари, много пари пак си на същия хал.
P.S. Участващите в тази дискусия лекари не ги слагам в сметката.



Тема Re: Хипократовата клетванови [re: hidrazin4o]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано11.07.16 21:29



Пък хайде скоро и за твоето погребение да чуем.



Тема Re: Хипократовата клетванови [re: Tom_cat]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано11.07.16 21:31



А ние да чуем как Джери ти е изгризал опашката.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Хипократовата клетванови [re: saksun]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано11.07.16 21:35



Е, какво да се прави, с изгризана опашка ще остане стария котарак Том.



Редактирано от Tom_cat на 11.07.16 21:36.



Тема Re: Хипократовата клетванови [re: vehtiya]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано11.07.16 21:40



Аз бях седнала върху листа, на който беше написана клетвата. Бяха ни оставили по един на столовете, когато ни връчваха дипломите.

Трябваше да четем думите в хор. И изведнъж осъзнах, че съм се натресла върху тях.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Хипократовата клетва [re: Tom_cat]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано11.07.16 21:41



Знаем, че си стар.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Хипократовата клетванови [re: Tom_cat]  
Автор hidrazin4o (ветеран)
Публикувано11.07.16 22:01



Пък хайде скоро и за твоето погребение да чуем.

Между другото вероятно не се сещаш, че Вехтия може да ти е объркал диагнозата?
Нарочно, или поради това че е общопрактикуващ няма значение, и не ти е казал че твоите симптоми са много близко до тези на инфаркта?
Така че там ред няма. Я виж че сме се отървали от един нас....ран г...з.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.