Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:13 13.06.24 
Природни науки
   >> Медицина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Спешна медицинска помощ  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано12.06.16 09:23



Открехнахме се на наредби, затова ето основните такива, по които работи Спешна помощ:



Ето го и прословутия стандарт по който (може би) ще се работи. Прием на повиквания, алгоритми за работа на екипа и т.н.


Ако си паднал стани и ако пак паднеш пак стани<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от vehtiya на 12.06.16 09:26.</EM></FONT></P>

Редактирано от vehtiya на 12.06.16 09:34.



Тема Стандарт...нови [re: vehtiya]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано12.06.16 09:41



Вече атакуван в съда...



Ако си паднал стани и ако пак паднеш пак стани

Тема Телефон 112нови [re: vehtiya]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано12.06.16 18:04



Ето го и Закона за телефон 112. За разкош, така да се каже



Ако си паднал стани и ако пак паднеш пак стани

Тема Линейката...нови [re: vehtiya]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано13.06.16 08:12



Ето данни за това на какви изисквания трябва да отговаря санитарния автомобил, получени благодарение на Самолета:



Ако си паднал стани и ако пак паднеш пак стани

Тема Re: Линейката...нови [re: vehtiya]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано13.06.16 08:59



Интересно, никъде не се упоменава система за командно дишане.

Ако си паднал стани и ако пак паднеш пак стани


Тема Re: Линейката...нови [re: vehtiya]  
Автор Samolet 5 (член)
Публикувано13.06.16 11:44



След като реанимационния екип е от 2-ма души единия се занимава с това. Настройката на вентилатора е трудна и изисква следене на доста показатели. Неправилна настройка може да доведе до много повече и сериозни травми от съществуващите. Белия дроб работи на отрицателно налягане. Вентилатора работи на положително. При един пневмоторакс става страшно. Прочети какви са проблемите при ползване на вентилатор и ще видиш колко деликатна работа е настройката му.



Тема Re: Линейката...нови [re: Samolet 5]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано13.06.16 14:07



Настройката на вентилатора е трудна и изисква следене на доста показатели.
Какъв вентилатор бре?! Има си апаратно дишане за тази работа!

Ако си паднал стани и ако пак паднеш пак стани


Тема Re: Линейката...нови [re: Samolet 5]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано13.06.16 14:17



Настройката на вентилатора е трудна и изисква следене на доста показатели.
Бъркаш вентилатора със системата за командно дишане Самолете!!!! Вземи се скрий някъде че не знам ей! Хидразинчо хубаво беше казал нещо за деветката и десетката, ама дали е бил наясно колко на прав път е бил??!



Ако си паднал стани и ако пак паднеш пак стани

Тема Re: Линейката...нови [re: vehtiya]  
Автор Samolet 5 (член)
Публикувано13.06.16 16:11



Радвам се когато във форума имаме толкова грамотни и образовани събеседници.
Само ме хваща страх когато тези хора дойдат да ме спасяват и лекуват. Някак си от вътре ми иде да си задам въпроса защо толкоз мялко ги бият.



Там е описано какво е вентилатор, какви видове има, какви за какво се ползват, кога се ползва отворен и затворен цикъл и доста други подробности. Ако пък успееш да прочетеш същата статия в англоезичната уикипедия със сигурност ще си много по-полезен на пациентите си. Примерно ще умират по-рядко от лекарска грешка.



Тема Re: Линейката...нови [re: Samolet 5]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано13.06.16 18:40



Да кажем че не сме се разбрали. На практика става дума за ПОМПА. И като стана дума за англоезични публикации, понякога превода във нета е убийствено дървен. Не е удачно да се ползва едно към едно.

Ако си паднал стани и ако пак паднеш пак стани


Тема Re: Линейката...нови [re: vehtiya]  
Автор hidrazin4o (ветеран)
Публикувано13.06.16 18:58



Хидразинчо хубаво беше казал нещо за деветката и десетката, ама дали е бил наясно колко на прав път е бил??!

Наясно е бил колко прав е бил. Те затова и го е казал.





Тема Вентилатор...нови [re: Samolet 5]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано14.06.16 07:46



Там е описано какво е вентилатор, какви видове има, какви за какво се ползват, кога се ползва отворен и затворен цикъл и доста други подробности.
На това нящо в България му викаме СИСТЕМА ЗА КОМАНДНО ДИШАНЕ
Английския вариант на публикацията няма да търся, нали българския е негов машинен превод. Или пък този, който е превеждал е лаик в медицината. Като тебе. С извинение.

Ако си паднал стани и ако пак паднеш пак стани


Тема Линейка!!!нови [re: vehtiya]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано14.06.16 13:42





Ако си паднал стани и ако пак паднеш пак стани

Тема Re: Вентилатор...нови [re: vehtiya]  
Автор Samolet 5 (член)
Публикувано14.06.16 15:07



Вехтия,
най-вероятно си прав. Това, че аз съм лаик не е страшно. Аз не лекувам хора. В моите ръце не поверяват живота си болни хора които имат нужда от помощ. По-страшното е, че в твоите ръце го поверяват а ти не полагаш достатъчно старание и уважение към това. Както другаря Тодор Живков беше казал - "Никой не трябва да умира без лекарска помощ". Ти със сигурност си еталонен пример. Всячески се стремиш да помогнеш на хората да умират. Или поне под-съзнателно. Ти си чист. Със сигурност друг е виновен.
Термина вентилатор съм го чул от приятели анестезиолози. Чел съм какво причинява този апарат при кратковременно и при продължително ползване. Апарата може да има принудително пълнене, принудително изпразване както и затворен цикъл в който издишаният въздух се регенерира като се абсорбира въглеродният двуокис и се добавя кислород. Така пациента е изолиран от околната среда и във вдишнвания въздух може да се подаде упойка която да не се изхвърля в атмосферата при издишане. При затворения цикъл имаш много по-добър контрол над обмена на газове. Естествено следиш сатурацията и капнографията.
Ако не желаеш да четеш - заведи твой колега анестезиолог на бира. Все ще може да ти разкаже за половин час аджеба как се ползва вентилатор (апарат за принудително обдишване) или както го наричаш според учебниците от 1821 година.
Не е страшно това, че се излагаш по форумите и показваш некомпетентност. Страшното е когато заради тази некомпетентност и нежеланието ти да се развиваш страдат невинни. Ако го повторя още веднъж ще ми е за 1-ви път.



Тема Re: Вентилатор...нови [re: Samolet 5]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано14.06.16 16:22



според учебниците от 1821 година
Какъв двигател са ползвали?

Ако си паднал стани и ако пак паднеш пак стани


Тема Re: Вентилатор...нови [re: Samolet 5]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано14.06.16 16:27



Вентилаторе, пардон Самолете, защо реши че точно медицината трябва да ти е хоби, извинявай за любопитството?

Ако си паднал стани и ако пак паднеш пак стани


Тема Re: Вентилатор...нови [re: vehtiya]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (semper spamens)
Публикувано15.06.16 17:23



защото в БГ всеки разбира от политика, футбол и медицина.





Тема Re: Вентилатор...нови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Samolet 5 (член)
Публикувано16.06.16 10:46



Е то е ясно. Футболистите не разбират от футбол. Разбират само от чалга. Политиците не разбират от политика - разбират само от крадене. Лекарите не разбират от медицина - разбират само от изнудване. Ако все пак държа на живота си и този на близките си е добре да знам до къде е стигнала съвременната цивилизация и до какви достижения е достигнала науката. Това може да ми помогне да живея по-качествен живот. Все пак е по-добре да доверя живота на себе си отколкото на лицемер който само ще ме излъже. Към момента не съм намерил начин да мотивирам някой да си свърши работата дори с пари.

Сигурно трябва да стана нарко-бос и убиец за да се стекат 50 доктора от цялата страна за да ме лекуват. Май това е първия случай в който лекари от 200 и от 400 километра са се грабнали да пътуват за един пациент (бил той и престъпник)

Ето някой ако иска може да се припознае в тази статия:





Тема Re: Вентилатор...нови [re: Samolet 5]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано18.06.16 12:22



За сметка на това пък жичкаджиите определено разбират от медицина.

Ако си паднал стани и ако пак паднеш пак стани


Тема Re: Вентилатор...нови [re: Samolet 5]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано18.06.16 12:59



Самолете, прочете ли внимателно статията, която си постнал?

Ако си паднал стани и ако пак паднеш пак стани


Тема Re: Вентилатор...нови [re: vehtiya]  
Автор hidrazin4o (ветеран)
Публикувано18.06.16 14:05



За сметка на това пък жичкаджиите определено разбират от медицина.

Е ами то какво остава за хората след като лекарите станаха знахари?


Помагаме с каквото можем.



Тема Re: Вентилатор...нови [re: Samolet 5]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано18.06.16 16:30




Е то е ясно. Футболистите не разбират от футбол. Разбират само от чалга. Политиците не разбират от политика - разбират само от крадене. Лекарите не разбират от медицина - разбират само от изнудване.


Да оставим политиците. Също и лекарите, защото си твърде пристрастен спрямо тях.

Ще питам за футболистите.
Кой от тези не разбира от футбол? Буфон, Роналдо, Димитри Пайе, треньорите дел Боске и Дидие Дешан?
Стоичков, Балъков или Трифон Иванов, лека му пръст.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Вентилатор...нови [re: saksun]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано18.06.16 18:59





Ако си паднал стани и ако пак паднеш пак стани

Тема Re: Вентилатор...нови [re: saksun]  
Автор Samolet 5 (член)
Публикувано21.06.16 23:53



Аз от футбол разбирам горе долу колкото вехтия от вентилатори и анестезия.
Стоичков не е футболист от има няма 10-15 години. Той е израснал при комунизма, развил се е, достигнал е своя максимум и 1994 година показа на какво е способен. Тогава в държавата имаше и медицина и спорт. Болниците бяха безплатни и там се ходеше да те лекуват а не да те изнудват. Лекарите бяха съвестни и правеха каквото могат за хората. Материала беше друг. Сега доктора гледа не как да ми помогне по-добре а как да изкара повече пари. Казвам ще дам двойно и тройно на колкото искаш. Само се отнеси отговорно. Никакъв шанс. Взима си паричките и пак се осира. Парите не са мотивация. Те са цел. Единствена.
И щом искаш да обсъждаме футбол: Кога за последно сме участвали на световно или клубно? Кога последно сме имали победа над някой? От колко години нямаме А група? Какво стана с великите ни отбори?
Това сме си заслужили.
Един отишъл при доктора с диария. Доктора изписал 1 лекарство ама не помогнало. На следващата седмица отишъл пак и доктора му дал друго лекарство. Така и 3-тата седмица. На 4 седмица обаче сестрата се объркала и вместо против диария му дала успокоителни. Така пациента не се върнал повече. След месец обаче доктора срещнал болния на улицата и го питал: Как си, мина ли ти диарията? И болния отговорил: Целия съм в лайна ама не ми пука.
И ние така. Целите сме в лайна но си говорим кой ни е любимия парфюм и как трябва да си пръскаме повече от него.



Тема Re: Вентилатор...нови [re: Samolet 5]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано22.06.16 07:29



Какво стана с великите ни отбори?

Кои по- точно?

Ако си паднал стани и ако пак паднеш пак стани


Тема Re: Линейката...нови [re: vehtiya]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано22.06.16 08:29



Ето и един друг аспект



Ако си паднал стани и ако пак паднеш пак стани

Тема Re: Вентилатор...нови [re: Samolet 5]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано22.06.16 10:43



Да, носталгия по Живковото време. Ясно ми е вече защо си негативно настроен към всичко с днешна дата.

Безплатното здравеопазване е било едно от най-глупавите и нередни неща, които са се случили в онези години. Така се стимулира корупцията, също се принизява лекарският труд. И плодовете от това, се берат сега.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Линейката...нови [re: vehtiya]  
Автор hidrazin4o (ветеран)
Публикувано22.06.16 19:13



Ето и още един друг аспект





Тема Челен опитнови [re: vehtiya]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано22.06.16 19:13





Ако си паднал стани и ако пак паднеш пак стани

Тема Търговия...нови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано22.06.16 21:29





Ако си паднал стани и ако пак паднеш пак стани

Редактирано от vehtiya на 22.06.16 21:30.



Тема Re: Линейката...нови [re: hidrazin4o]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано23.06.16 00:50



В случая не се знае дали пациентката не е искала да бъде закарана там. Понякога болните имат предпочитания.

Освен това, лекарят може да се насочи към болница, в която със сигурност ще приемат пострадалия, защото не на всички места чакат пациенти с отворени обятия. Няма защо да се лъжем.
Има достатъчно случаи, в които Спешна помощ се е чудила къде да закара болния и е бил лашкан до няколко клиники, докато бъде приет.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема График...нови [re: vehtiya]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано16.07.16 18:51





Ако си паднал стани и ако пак паднеш пак стани

Тема Кога...нови [re: vehtiya]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано20.07.16 08:12





Ако си паднал стани и ако пак паднеш пак стани

Тема Re: Кога...нови [re: vehtiya]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано21.07.16 14:14



Полезни съвети са посочени. Но трудно се променя мисленето на някои хора, които считат, че при температура 37,5 и хрема трябва да извикат Спешна или Неотложна помощ вкъщи. И това се наблюдава изключително при млади, здрави хора на 25-30 години.

И дори, когато любезно обясняваш, че човекът би следвало да дойде и да бъде прегледан в отделението, няма и да чака, а ще бъде приет незабавно, пак има недоволства, колкото си искаш.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Кога...нови [re: saksun]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано22.07.16 19:02



Мисленето на хората се променя най- ефективно със адекватни санкции. На първо място трябва да има санкция за лъжливо повикване. Под лъжливо повикване аз разбирам когато на посоченото място няма лице, нуждаещо се от медицинска помощ или когато лицето посочено като болен(пострадал) откаже такава. Десетки пъти сме викани за "паднал човек" пък то се окаже че просто някой клошар е легнал да си подремне. Второ трябва да има санкция когато оплакванията, които даде пациента на адреса се разминават със тези, които са съобщени на 112. Или пък при прегледа те не се потвърдят. Почти всеки пациент е със стягане във сърдечната област например. А на място- кой със кихавица, кой със нерви, кой със не знам какво си.

Ако си паднал стани и ако пак паднеш пак стани


Тема И това го иманови [re: saksun]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано20.08.16 16:50



Има и такъв аспект...



Ако си паднал стани и ако пак паднеш пак стани

Тема Re: И това го иманови [re: vehtiya]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано20.08.16 17:49



Има и такъв аспект...

Аха, май накрая ще ти светне - демек светлина в края на тунела.
Тоя не е единствен. Много са.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.