Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:07 10.06.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Член 131 ал.2 от Наказателния кодекснови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано12.06.16 19:04



Зависи от поезията. Не и в стил "Шоуто на Слави"

Ако си паднал стани и ако пак паднеш пак стани


Тема Re: Член 131 ал.2 от Наказателния кодекснови [re: hidrazin4o]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано12.06.16 19:08



Може да не ръмжи недоволно, а напротив. Но мъжът й да не разбира правилно...

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Нападения над спешни екипинови [re: vehtiya]  
Автор hidrazin4o (ветеран)
Публикувано12.06.16 19:08



Измяташ се като чамова дъска
Ти законно нямаш нищо...


За кое по-точно се измятам? Да съм казал някъде че трябва да си купуваш медикаменти или оборудване с лични пари???
Обаче твърдо съм убеден че трябва да ПРОВЕРЯВАШ с какво разполагаш и да изискваш необходимите консумативи или оборудване.
Да ама се оказа че нямате и една наредба като хората.
Те не че са и много де.... Баси простотията. Почти никакви ръководни документи в сектора...
А за измъкването - по-скоро ти се опитваш да се гънеш как замун.





Тема Re: Член 131 ал.2 от Наказателния кодекснови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (ветеран)
Публикувано12.06.16 19:10



Може да не ръмжи недоволно, а напротив. Но мъжът й да не разбира правилно...

Да бе, да. Те мъжете всичките са телепати.
Токова ли е трудно с думи? Или не знае да говори?





Тема Изискваш...нови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано12.06.16 20:07



Обаче твърдо съм убеден че трябва да ПРОВЕРЯВАШ с какво разполагаш и да изискваш необходимите консумативи или оборудване.
В ЦСМП София- град получаваш заредена чанта. Разбира се проверяваш дали всичко е налице. Няма опция да изискваш нещо друго. А за оборудване... Подобно изискване ми коства работата в ЦСМП София- град.
В ЦСМП Перник зареждаш колкото и каквото прецениш. От определен списък де. Зарежда се за около месец. Ако искаш нещо което не фигурира в списъка... ориентираш се за заместител. И там имаше проблем с оборудването. Дефибрилатора на линейката отказа при пациент на умирачка. Някои се опитаха да докажат че всъщност не съм го ползвал правилно. Не им се удаде, поне тогава. После се оказа че батерията била амортизирана... Абе на чужд гръб, нали?

Ако си паднал стани и ако пак паднеш пак стани


Тема Re: Изискваш...нови [re: vehtiya]  
Автор hidrazin4o (ветеран)
Публикувано12.06.16 20:26



Е това вече е нещо съвсем друго.
Толкова ли беше труден отговора?
Значи при вас също е пълна неразбория и безхаберие.
Говоря от страна на държава, правителство, ръководство, закони и нормативни уредби...
както в цялата ни шибана държава...



Тема Re: Изискваш...нови [re: vehtiya]  
Автор Samolet 5 (член)
Публикувано12.06.16 20:41



Дефибрилатора се зарежда в линейката. След като не може да направи шок на батерия - то носиш пациента до линейката по най-бързия начин и там му правиш шока като дефибрилатора е поставен на зарядното.
Освен всичко друго всеки дефибрилатор има вграден тест който проверява всички функции. Измерва капацитета на батерията, зарежда кондензатора до определена енергия и измерва дали тази енергия е точно толкова колкото трябва да бъде. Имат го всички от най-евтините до най-скъпите. Ако те интересува дали дефибрилатора ти е изправен за около 30 секунди до минута можеш да му пуснеш теста. Ако не те мързи естествено. Ако наистина ти пука ще установиш, че освен зареждане от 12 волта батерия на линейката дефибрилатора има и адаптер който може да се включи в 220 волта. Ако този адаптер не стои в чантата на дефибрилатора то със сигурност е някъде из линейката.

Докато не проумееш, че ти отиваш да помагаш с всичките си способности и сили - то ще има ненужно умрели пациенти и пребити такива като тебе.
Ти отиваш на терен. Отиваш на полето. Отиваш на война. За да успееш трябва да си подготвен. Ти отиваш там за да помагаш а не да отбиеш номера за да си вземеш заплатата. В моята работа ако разчитах само на работодателя - 90% от нещата нямаше да са свършени. Фирмата нямаше да има приходи и аз нямаше да взимам сериозна заплата. Пука ми че този месец ще похарча 50 лева лични пари за служебни неща. Понякога за 10-20 лева не ми се занимава с фактури и счетоводство и предпочитам да си ги платя от джоба. Понякога си нося апаратура от нас защото в службата нямам подходяща. Основната ми цел е да си свърша работата. Затова ми плащат. Затова ходя на работа. Взимането на заплата е следствие а не причина.
Всичко е въпрос на манталитет. Такъв е материала.



Тема Re: Изискваш...нови [re: Samolet 5]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано12.06.16 21:11



Знам че дефибрилатора се зарежда в линейката! При работещ двигател при това. Ама ако батерията се е скапала?! И няма нужда от адаптер. Трябва само кабел за да включиш към мрежата. Ама ако пациента е паднал на улицата?

Ако си паднал стани и ако пак паднеш пак стани


Тема Re: Изискваш...нови [re: vehtiya]  
Автор hidrazin4o (ветеран)
Публикувано12.06.16 21:16



При работещ двигател при това.





Тема Re: Изискваш...нови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано12.06.16 21:20



Хидразинчо, не разбирам какво толкова те разсмя, обаче ако двигателя не работи батерии не се зареждат. Нито на дефибрилатор, нито на ЕКГ апарат.

Ако си паднал стани и ако пак паднеш пак стани



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.