Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:30 11.06.24 
Природни науки
   >> Медицина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Синелниковнови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано07.02.16 19:47



Копирах паролата, но сайта иска регистрация. Утре живот и здраве. Запазил съм я като файл.



Тема Re: Синелниковнови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано07.02.16 19:52



Леле леле, много си на "ти" с медицинската литература

! Линка си го закачих към Favorites. После ще го гледам. Досега рядко съм попадал на качествени(и безопасни!) линкове за медецинска литература и атласи.



Тема Re: Синелниковнови [re: vehtiya]  
Автор hidrazin4o (ветеран)
Публикувано07.02.16 20:01



Кой сайт иска регистрация бре? Аз питах за хеша. Копира ли го че да го махам?
Хеша не е парола а начин за изтегляне. Там няма никакви пароли.

Редактирано от hidrazin4o на 07.02.16 20:02.



Тема Re: Инженер...нови [re: vehtiya]  
Автор Samolet 5 (член)
Публикувано07.02.16 20:08



Вехтия,
с малката забележка, че не ги поправяме и проектираме. Ние ги създаваме за да може вие да ги използвате и с тяхна помощ да лекувате хората. Ремонтират техниците с техникум а не инженерите. Инженера проектира. За да ти направя кардиограф трябва добре да познавам сърцето както и какви токове и къде отиват, патологиите, откриването на различните болести според електрическата активност. Нали си забелязал, че всеки кардиограф ти показва ос на сърцето и отношенията на времената. Даже някои дават насока за диагноза за да може доктора да си погледне атласчето и да изпише хаповете.
При нас трябва да си не в крак с модата ами преди нея защото новостите не чакат. Нали се сещаш, че не може 2015 година да правим едноканален кардиограф или дефибрилатор без сихнронизация.
Последните новости особено в холтерите е дреха с безконтактни сензори която освен многоканална кардиограма ти прави и миография на много от мускулите и измерва сатурацията поне в 10 точки на тялото. Отчита всяко движение и точно изчислява физическите усилия направени от пациента и как това е променило сатурацията в отделните зони. Без неудобството на 1000 жици и лепенки по тялото.
За транскраниалната оксиметрия сигурно си чувал. Може би имаш такъв апарат в интензивното.
Специално в твоята област стандарта е дефибрилатор и монитор в едно като монитора има сатурация, издишан въглероден двуокис, инвазивно и неинвазивно кръвно, температура, пейсър, 3г връзка. Следващата стъпка е ехограф с доплер. Теглото сега е под 3 килограма с батериите и 360 джаулов бифазен дефибрилатор.
Ние го правим. Вие го ползвайте за спасяване на пациентите а не да им казвате - ако дадеш някой лев ще живееш. Ако не дадеш - апарата няма батерия...



Тема Re: Инженер...нови [re: Samolet 5]  
Автор hidrazin4o (ветеран)
Публикувано07.02.16 20:13



Я, ти си се втурнал в такива области...

Бравос!



Тема Re: Синелниковнови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано07.02.16 20:20



Копирах го. Махай. И отново благодаря.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от vehtiya на 07.02.16 20:22.</EM></FONT></P>

Редактирано от vehtiya на 07.02.16 20:23.



Тема Re: Пръстови отпечатъци...нови [re: hidrazin4o]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано08.02.16 16:41



Съжалявам за сполетялата те поредица от здравословни проблеми и трудните начини за разрешаването им, но някои неща ми се сториха невероятни. Например, тези две - кардиологът да не ти измери кръвното налягане и личният лекар да не погледне бенката ти. Направо не ми се вярва.

Аз съм дежурила на Бъдни вечер, Коледа, Нова година и тогава с екипа сме си правили празнуване в отделението, но не сме пили алкохол. Даже и танцувахме в коридора, защото друго място нямаше. Ама си правехме адресите, а и обслужвахме пациентите, които идваха на място. Никой от тях не се е сърдил и дори много ни се радваха, особено ако случаят не беше тежък и всичко завършеше благополучно и не се стигаше до болница.

Както разбра - лекар съм.



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Пръстови отпечатъци...нови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (ветеран)
Публикувано08.02.16 18:39



За тебе лъжа, за мене истина. Както казах това са лично преживени неща.
Сега като се замисля и за други се сещам - все същите лай...а.
Казваш че си лекар? Че то кога ти остава време да практикуваш?





Тема Re: Пръстови отпечатъци...нови [re: hidrazin4o]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано09.02.16 12:33



Аз не те питам кога упражняваш професията си. Такива въпроси, по-скоро остри забележки, са смешни в анонимен форум.

Но ще отговоря. За конкретния ден. След нощно дежурство съм. Свободна съм сега. Ако искам до довечера ще пиша в Дир-а. Не съм на работа днес.
Плюс това не съм семейна. Нямам дете, за което да се грижа.

Все едно да задам въпрос: ,,Алоо, работещите родители, кога намирате време да драскате тук, да ходите на работа и да гледате дете/деца?"

Или може би всички могат освен лекарите?

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Пръстови отпечатъци...нови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (ветеран)
Публикувано09.02.16 19:14



Аз просто попитах. Културно. Ама като реши че са остри забележки ...
Бърз преглед - за 6 години 17205 излиза средна скорост около 7,5 поста на ден.
Прибавяйки тъпия фейсбук и почти задължително скайп, нещата стават доста отчайващи.
То и аз съм свободен но пък част от работата ми е да вися пред монитора свързан с пет сателитни връзки.
Та нищо лично де.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.