Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:49 02.06.24 
Природни науки
   >> Медицина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Пръстови отпечатъци...нови [re: vehtiya]  
Автор hidrazin4o (ветеран)
Публикувано07.02.16 10:55



Алооооо... Ти чуваш ли се какво говориш бре!
Купил си супер, хипер скъпия атлас по анатомия за над 100 лева и то от Майкрософт. Смях в залата.
Какво общо има Майкрософт с медицината? От там може да си купиш нещо научнопопулярно, за обща култура и забавление.
До къде я докарахме. Да ни лекуват по книги за ученици!!!
Ми вземи си атласа 3D Netter .
Ако ти трябва някой атлас дето е издаден на хартиен носител ми пиши на лични и може и да ти го пратя.
Ей така, от спортна злоба. Имам неограничен достъп до голямата руска библиотека и мога да изтегля от там всичко което го има.
Само напиши кой е автора и името на книгата. Ако я има - твоя е.



Тема Re: Пръстови отпечатъци...нови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (ветеран)
Публикувано07.02.16 12:14



Е що да те учудва отрицателното ми отношение към лекарското съсловие?
По-горе съм писал че в 90% от контактите ми с това съсловие са били ... разочароващи. Много меко казано.
Ти как би реагирала в следните случаи?
1.Малко след полунощ. Водя майка ми в бърза помощ - влязла и буболечка в ухото. От тези черните дето май им викат жътварки и тя взела че я размазала в ухото си с една клечка за уши.
Единия вход на бърза помощ заключен. Отивам при задния за линейките - и той заключен. Пак отивам отпред и гледам една стая до входа свети. Качвам се на една пейка.
Хората си направили купон. Тъкмо един лекар влизаше с една табла чаши и мезета. Масата здраво отрупана с едине и пийне. Хвърлям камъчета по прозореца та накрая един с бяла престилка ми отвори ама определено беше изпил доста повече от мен.
Каза какви капки да си купим и къде му се намира частния кабинет - да сме отидели утре там.
2.Проблем с кръв от носа. Мерят ми кръвното - високо. Е как няма да е високо, все пак съм притеснен. Изписват ми хлофадон от който трябвало да пия по едно хапче при нужда. Каква нужда, еб...а ли маа му. Пиех по едно след като ми прокапе носа. И така три на ден.
Угасна ми телевизора. Като се свестих кръвното ми беше 60 на 70. Записвам си час при зам. шефа на болницата дето бил известен кардиолог но приемел по здравна каса само в четвъртък от 16 до 18 часа. Та си записвам час две седмици предварително, взимам си почивен ден и пътувам 70 километра.
Даже не ми измери кръвното. Попита дали имам в семейството хипертоници и отсече че е генетично наследена хипертония. Да съм си пиел хапчетата както и той си ги пиел.
Отидох на частен лекар на частно. Сложи ми холтер монитор. Е ами се оказа че нямам никаква хипертония.
3.Лято, жега. Възпалила ми се една бенка. Чета глупости в нета и почвам да си мисля за глупости.
Отивам при линия лекар. Даже и не пожела да види за какво става дума. Направление за онколог.
Отивам си аз с направлението в другата болница. Специалистът приемал само два дена следобед в седмицата. Да съм отидел другата седмица.
Отивам. Питат ме - ама ти имаш ли записан час. Ами нали ми казахте да дойда днес. Да ма трябвало да поискате да ви запазим час. Да съм изчакал, можело пък ако е настроение да ме приеме. Иначе свободни часове по здравна каса имало чак за другия месец а в приемната чакат само двама души де.
Питам ако си платя дали ще мина. Стана им неудобно и казаха че не можело и да изчакам. Щели да питат.
Изчаках да се смени тази на регистратурата. Новата беше някаква симпатяга. Веднага ми каза че ако си платя ще мина веднага. Така и стана - минах даже преди двамата чакащи.
.................................
Да продължавам ли? Примерно с бащата на мой колега дето само го отвориха и затвориха за да може да платят за втора операция?
Според теб в дадените случаи колко лекаря не трябва да бъдат набити?
В случая с отварянето и затварянето колко лекаря не трябва да бъдат застреляни или поне вкарани в Белене?
Между другото ти saksun какво общо имаш с медицината ???



Тема Re: Инженер...нови [re: vehtiya]  
Автор hidrazin4o (ветеран)
Публикувано07.02.16 12:26



Интересно, ти що толкова се запали и обиждаш самолета? От къде знаеш какъв специалист е от какво разбира?
Като чета постовете в тази тема не съм видял някой да оспорва ТВОИТЕ знания и умения.
Що не приемеш факта че има хора които знаят и могат много повече неща от теб, дето явно си ограничен само до медицина.
И каква е разликата между специалист по медицина и специалист по друго?
Никаква. Разликата е дотолкова, доколко даден индивид е запознат с материята.
А запознаването с материята става с четене, разбиране и практика.
Не виждам какъв е проблема някой достатъчно умен човек да почне да разбира от определена част от медицината като прочете и разбере необходимата литература.
Разликата между него и дипломиран ще бъде само една хартийка.
Същото се отнася и за обратния случай. Ако един лекар прочете и се научи как например да си ремонтира телевизора, да си чипоса колата или например да си насее 10 декара с картофи.





Тема Re: Инженер...нови [re: hidrazin4o]  
Автор laplandetza (старо куче)
Публикувано07.02.16 12:46



<<..Не виждам какъв е проблема някой достатъчно умен човек да почне да разбира от определена част от медицината като прочете и разбере необходимата литература.
Разликата между него и дипломиран ще бъде само една хартийка. ...>>

Не е така, не става само с една две книжки, трябва си познание широко , отвъд медицина и достатъчно медицинско , тялото като единна система.Опитът е задължителен , а за него се иска работочасове, недостижимо за кой да е самодеец.Има добри самоуки народолечители , но опрат ли нещата до съмнения и размисли , трябва си помощ и от лекар.
Здравеопазването от първата световна война насам , там някъде, е политика на държавните олигархии, нямате никакъв шанс то да работи във ваш интерес. Последните десетилетия са динамични и антихуманни , за да изисквате нещо човешко удряйте в главата на ламята , другото е в полза на лошите .





Тема Re: Инженер...нови [re: laplandetza]  
Автор hidrazin4o (ветеран)
Публикувано07.02.16 13:19



Е тъй де.



Професия като професия. Както книжката не те прави шифьор, така и дипломата не те прави лекар.
Но разбира се във всички случаи си требе четене и опит.
А за практиката - ми то не съм чул някой лекар да е роден от майка си с натрупана практика. Почва от нулата.
То и аз ако изляза два месеца в отпуска после не ме пускат на работа без да направя определен брой смени с дублиране.



Тема Re: Инженер...нови [re: hidrazin4o]  
Автор laplandetza (старо куче)
Публикувано07.02.16 13:24



<<..А за практиката - ми то не съм чул някой лекар да е роден от майка си с натрупана практика. Почва от нулата. ...>>

Тъй, става с много грешки и питане , нормално се работи и с по/ старши първите години.





Тема Re: Инженер...нови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано07.02.16 13:42



В отговор на:

Що не приемеш факта че има хора които знаят и могат много повече неща от теб, дето явно си ограничен само до медицина.



Самолета определено напада докторите и то доста злобно. Освен това се произнася доста категорично и за ред други неща за които (може би )не е учил. Аз не нападам никого и за нищо. Поне не и за неща извън специалността си. освен кабелджиите може би ама имаше защо. Вервай ми.



Тема Re: Инженер...нови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано07.02.16 13:46



В отговор на:

Разликата между него и дипломиран ще бъде само една хартийка.



И шест години следване- не го забравяй. Със полагане на необходимите изпити- не е за пренебрегване. И евентуално още четири или пет години специализация(каквато аз нямам, признавам си без бой).



Тема Re: Инженер...нови [re: vehtiya]  
Автор hidrazin4o (ветеран)
Публикувано07.02.16 13:46



Е как не го нападаш бре?

Разбирам те- не си никакъв инженер, или най- малкото не работиш като такъв.

Са кво? Трябва ли да ти каже че не си никакъв лекар що ми тръгнал да купуваш детски картинки от Майкрософт за работа?
За кои кабелджии става дума и какво имаш в предвид като казваш кабелджии?



Тема Re: Инженер...нови [re: vehtiya]  
Автор hidrazin4o (ветеран)
Публикувано07.02.16 13:48



А какво ти е средното образование?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.