Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:13 12.06.24 
Природни науки
   >> Медицина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Пръстови отпечатъци...нови [re: Samolet 5]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано04.02.16 12:49



Абе експерте, коя е твоята сфера та толкова разбираш и от софтуерни технологии(включително и от 80- те години), и от пръстови отпечатъци, и от скенери, че и от медицина. Едва ли не.



Тема Кой как си върши...нови [re: Samolet 5]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано04.02.16 15:20



Аероплане, много злобно нападаш лекарите, затова нека ти споделя една не, две истории за професионалисти(доколкото изобщо може да става дума за професионалисти) от твоя бранш. Или почти от твоя. Преди години станах клиент на Виваком при това със сравнително изгодна промоция на домашен интернет. Дотук добре. Е, обажда ми се някаква мацка по телефона и ми казва че на еди коя си дата в еди колко си часа ще дойдат техници да ми инсталират интернета. Ама няма дали съм си в къщи, дали ще ми е удобно и т.н. Без такива глезотии. Както и да е аз съм си в къщи на въпросната дата и какво- звънят ми на вратата двама човекоподобни, абсолютни простаци имам предвид и на външен вид, и като поведение. Такова просташко и арогантно отношение аз не съм си представял че може да има. Не и от човек на когото съм платил да ми свърши определена работа. Както и да е стигна се до това да ми пускат интернета. При Виваком има опция в момента на пускането да си зададеш потребителско име и парола. И единия добитък ме пита: Е, сега какво пишем- Пешо ли, Гошо ли? Аз му отговарям VEHTIYA. Отговора беше: Квооо?! Написах му го на листче, написах му и паролата, която също съдържаше латински букви. Започна говедото да пише ама на прозореца се появяват само точки. И той ми казва: Абе сега на кирилица пиша или на латиница? Е тогава ми кипнаха лай.. нервите и споделих със тях някои откровени мнения. След което двата добитъка си тръгнаха леко обидени. След като ми пуснаха интернета де. Общо взето. Явно нещо са изкоментирали и след като са се прибрали, защото около половин час след това ми се обажда някакъв путьо и ме пита имало ли е проблем с инсталацията. Не, всичко е наред, отговарям. "А така ли? Ха ха ха " Е пи*** ер на квадрат. Така да се каже.
Друга история, съвсем прясна. Изтече ми договора с Виваком и се прехвърлих на М- тел. Пак с прилична промоция за домашен интернет. И пак ще ви посетят техници на еди коя си дата в еди колко си часа. Идват двама... кабелджии. Държат се достатъчно учтиво, даже сложиха калцуни преди да ми влязат в къщи. Но стигна се до там да ми включат кабела в рутера- няма сигнал. Какво що, оказа се че кабела се е счупил защото инструмента бил калпав. След 2-3-4 опита включиха. Пак няма сигнал! Ама счупен бил кабела в кутията, където са ме свързали. На по- долния етаж. Хайде свързвай и там. Пак няма сигнал! Междувременно се повредило свързването при рутера! И така "горе- долу" та половин час, че и повече. Върха на сладоледа- и горе и долу всичко е наред и се отваря браузер. И кабелджията ме пита аз ли съм влязъл в Интернет. Отговарям му че не съм. Той мига на парцали докато не се отвори един прозорец да му иска парола, та стана ясно че интернета се е включил защото има сигнал и трябва да въведе парола за да заработи. Ама паролата трябвало да се иска от тяхната централа. Та чакахме петнайсетина минути докато му кажат паролата и интернета най- после тръгна. Абе професионалисти.



Тема Професионалист?нови [re: Samolet 5]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано04.02.16 15:26



В отговор на:

Професионален - нещо с което човек упражнява като професия за да си изкарва прехраната.



Аероплане, извинявай за нескромния въпрос, но ти имаш ли конкретна квалификация за това, с което ти си изкарваш прехраната? Не че нещо ама твърде често наблягаш на това кой за какво е учил и кой от какво разбира, и кой като не е успял в своето поприще какво правел, та така.



Тема Гилдия...нови [re: Samolet 5]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано05.02.16 09:42



В отговор на:

Такова ще е отношението на хората към цялата гилдия докато ги има тези хора сред вас.



Самолетче, черни овци има във всяка една гилдия, включително и сред жичкаджиите ей! И като стана дума за специалност образна диагностика, няколко пъти вече ти задавам един и същи въпрос, ама ти нещо се ослушваш. Защо ли?



Тема Атласи...нови [re: Samolet 5]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано05.02.16 10:15



В отговор на:

Я се осъзнай малко. Слез на земята. Как може да сравняваш забавление с живота на хората.



Самолетчеее, атласите по анатомия не са за забавление ей! Ако ти примерно джиткаш из виртуалните атласи, колкото да видиш някое и друго дупе по мускули, на нас лекарите атласите ни трябват по работа. Нека вземем за пример твоя многострадален приятел. Той бил имал хематурия. Откъде маже да се вземе тази хематурия?! Тя примерно може да дойде от проблем в урогениталната система и/или извън нея. Ама що е то урогенитална система и има ли тя почва у нас? За да има яснота по този въпрос ще помогнат и атласите. И така: най- елементарния тест е пробата с трите чаши- уринира се подред в три чаши. Ако хематурия има в първата чаша значи се касае за проблем в уретрата, простатата евентуално семепроводите или тестисите. Ако е във втората пикочния мехур. Във третата- бъбреците. Ако няма ясен резултат, което е много вероятно защото пробата е твърде елементарна, се правят допълнителни изследвания. Ако не се открие конкретна патология в урогениталната система се търси извън нея. Може да се търси заболяване в съседство. Може да се търси общо заболяване- ифекциозно(туберкулоза например) , може да се търси нарушение в хемокоагулацията, заболявания, протичащи с хемолиза(таласемии) и др. Е, при хемолиза има хемоглобинурия а не хематурия(еритроцити в урината). При твоя приятел как е точно? Какво показва седимента? Може да се търси интоксикация, включително и професионална. Може да се търсят странични ефекти от лекарства. Някои лекарства между другото оцветяват урината в червеникаво без наистина да е налице хематурия. Може да е резултат на физични фактори- тежък физически труд, вибрации при шофьорите, травма. И така нататък. Така че учебниците и атласите не са за подценяване, включително и виртуалните. Нали сме в крак с времето уж

Редактирано от vehtiya на 05.02.16 13:08.



Тема Учебници, атласинови [re: Samolet 5]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано05.02.16 10:29



В отговор на:

Анатомията се учи в университета и единственното място където може да се гарантира истинността на написаното по темата е университетите и научните лаборатории.



Самолете, нещо се бъркаш май. Да анатомия се изучава в университета, но учебниците и атласите се създават от автори и издават от издателства. Ако информацията в тях е непълна и/или невярна отговорност носят както източника, така и този който я разпространява. Ако пък качеството на учебника респективно атласа не отговаря на предварително заявеното, отговорност носи издателя, ако и това да е Майкрософт. Нали?



Тема Медицинанови [re: Samolet 5]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано05.02.16 10:41



Така. Да преговорим.
Медицина - Съвкупност от науки за болестите, лекуването на човека и животните и предпазването им от заболявания.
Самолете, те това е медицина. Взел съм определението от тълковен речник. Виртуален. Читав. Ама и безплатен. Има и такива.



Тема Re: Атласи...нови [re: vehtiya]  
Автор Samolet 5 (член)
Публикувано05.02.16 22:39



Атласа се учи в университета. После само се преговаря. Няма какво по-ново да се открие в човешкото тяло. До колкото знам най-добрите атласи са от хитлеристко време.
Новостите се слушат по конференции и се четат по сайтовете на университетите и институтите. Ако човек има време и желание може да намери страхотни изследвания и всякакви новости в произволна област на медицината. Включително има сайтове с много подробни обяснения за всеки един орган и всяка една система от организма както и за всяка специалност. Много достъпно и разбираемо написано.
Що се отнася до техниците от интернет доставчика е като да кажа, че лекар, хирург, сестра, санитар, зъболекар, зъботехник, аптекар и продавачка на козметика са едни и същи защото всичките са в бели престилки. Сравнението е неуместно.

А що се отнася до моя приятел: хематурията е предимно от съсирена кръв. Почти няма прясна кръв. В мехура се наблюдават големи съсиреци които ясно се виждат и на ехограф и на резонанс и на скенер. При цистоскопията е огледан подробно мехура и простата отвътре и не е открита причина за кървене. Бъбреците са в норма като отделяне, урея, креатенин. Няма белтък или седимент в урината. Няма растеж. Еякулата е чист без примеси на кръв. Урнирането е често и болезнено заради съсиреците. Добре се повлиява от ципрофлуксацин. 2 седмици след спиране на приема се получава отново хематурията. Други антибиотици също действат добре на пациента макар и не толкова ефективно. Простата е с нормални форма и размери за възрастта на пациента (50). Теглото е около 50-55 грама. Скенера с контраст не показа повишена циркулация никъде по целия отделителен тракт. Бъбреците работят перфектно. Пациента е предразположен към рак на пикочния мехур поради работата с бои и лакове както и тютюнопушенето но по стените на мехура не е наблюдават изменения (при огледа с фиброскопа)
До тук никой от лекуващите лекари не се наемат да поставят диагноза или да назначат лечение. Приятел рентгенолог предположи хеморагичен цистит който с кръвоспиращи средства би-трябвало да отшуми.
Кръвните изследвания са перфектни по всички показатели. Кръвна картина, биохимия, хемостаза, туморни маркери, електролити, тежки метали, витамини, хормони. Системния прием на големи количества витамин Ц намаля кървенето. Приема на аспирин го засилва. Както и може да се очаква. Според лекарите да изчака да започне да уринира чиста кръв и тогава да ходи да го изследват пак.
Ако смяташ, че можеш да го излекуваш - човека ще си плати богато и пре-богато.



Тема Re: Пръстови отпечатъци...нови [re: Samolet 5]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано06.02.16 17:43



Така ли? Като медицинска апаратура сме много напред в класирането, защото ти се занимаваш с това. А като медицински специалисти сме на последно място едва ли не, защото други хора работят в тази сфера и ти спокойно можеш да порицаваш труда им. Всеки тегли чергата към себе си и се прави на най-работлив, компетентен и можещ. Нали разбираш колко смешно звучат подобни твърдения?

По отношение на клинични пътеки, избор на лекуващ екип и т.н. не ми говори на мен, защото те зависят от здравната реформа на Здравното министерство, която се обогатява с редица нови закони и наредби през годините, все по-глупави и обременяващи отношенията лекар - пациент. Ние нямаме право да стачкуваме ефективно, а със символични стачки нещата няма как да бъдат променени.

Прав си по отношение на това, че всеки лекар е длъжен да полага максимални грижи за болните си, включително да прави редовно визитациите си. Спор няма. Ама, хайде ми кажи, как мога аз конкретно да повлияя на въпросния професор, дето надали изобщо съм работила с него някога. Може само да ми е чел лекции, да ме е изпитвал и толкова.

Аз отговарям за себе си.

А ти как прочистваш твоето съсловие от големи ,,специалисти"? Защото навсякъде ги има. Във всеки бранш. Може би ги завързваш или заключваш някъде, за да нямат достъп ръчичките им до медицинската ни апаратура. Че нали го знаеш лафа - ,,Този пък майстор! Оставил си ръцете!"



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Инженер...нови [re: Samolet 5]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано06.02.16 18:32



Като знам какъв съм инженер ме е страх да отида на доктор.
Разбирам те- не си никакъв инженер, или най- малкото не работиш като такъв. Само че това не ти дава право по себе си да съдиш за останалите. Нито пък да им се нахвърляш така злобно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.