Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:55 12.06.24 
Природни науки
   >> Медицина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Пръстови отпечатъци...нови [re: vehtiya]  
Автор hidrazin4o (ветеран)
Публикувано01.02.16 23:38



И кой печели в крайна сметка? Елементарно- този който ще вземе комисионна от целия този масраф.
Правилно. Имаме познал верния резултат.


Преди години бях свидетел на зараждането, възхода и отмирането на DISCO вълната.
После бях свидетел на възхода на България през 80-те а сега съм свидетел на четвърт век упадък и разрушаването на това, което беше съградено с много труд, мерак, надежди ...
Милото ни правителство (правителства) бавно и методично унищожиха всичко - икономика, армия, образование, медицина, наука ...
P.S. Между другото източването е повсеместно - еврофондове, програми и разбира се най-сладкото - обществените поръчки.

Редактирано от hidrazin4o на 01.02.16 23:41.



Тема Re: Пръстови отпечатъци...нови [re: vehtiya]  
Автор Samolet 5 (член)
Публикувано02.02.16 01:04



Все едно не си знаете кирливите ризи та външни хора да ви отваряме очите.
Защо в позитивния лекарствен списък няма половината от лекарствата продавани в щатите? Защо няма половината от лекарствата продавани в Германия? Защото софарма взима 1200-1800 лева за нещо което в щатите струва 100 долара. И ефективността на тяхното е в пъти по-висока. Всичко свързано с раковите заболявания е глобално източване. Тоя рев за безплатните ваксини защо беше? Как така безплатни. Едни наши хора тука трябва да прибират кинти. Информацията я има. Отваряш страниците на финансовото и здравното министерства и там пише колко пари от кой бюджет къде са преведи. Кой бюджет как е изпълнен.
Всеки краде според тоягата. Оперират ме в Пирогов. Не и искат стотинка. Слагат ми 2 игли. След няколко месеца ми вадят иглите в частна клиника. Поискаха ми 120 лева за кръвна картина, анестезиолог и сестри нещо си. Дадох им 200. Всичко ок. Попитах хирурга какво да му дам на него. Не поиска нито за първата нито за втората операция. Притеснен попитах защо. Той ми обясни схемата. Има фиктивна клиника в която ми пратят 3-та операция по документи. Даже ходих там. Имат леглова база, операционна и всичко. Просто никога там не е опериран човек. Точно там ми е направена 3-тата операция по документи с която са си взели парите за труда.
Друг пресен случай от нароилите се много кардиологични клиники. Здрав циганин който никога не е ходил на лекар. Или не чак толкова здрав но в напреднала възраст. Плащат му здравните осигуровки за последните 3 години - малко под 1000 лева. Така в рамките на няколко месеца му поставят 5 стента на сърцето. Всеки стент се плаща малко над 3000 лева. Има стент, има запис, кой ще докаже, че е сложен без нужда. И на кой му дреме какво ще стане с този циганин. Всеки лапа повсеместно. И проблема не е, че лапа а, че не работи доктор. Просто се възползва от званието и положението си за печелене на кинти и евентуално ако му е скучно или забавно може да излекува някой. Ако е нещо лесно.
Няма да разказвам за приятел дето 3 месеца не могат да му открият от къде има кръв в урината. Резонанс, 4 ехографии, цистоскопия, скенер с контраст, 3 уролога като единия професор - светило. Няколко хиляди лева и няколко дни престой в болница. 5 сменени антибиотика. И накрая нищо. Всеки вдига ръце и казва - аз не откривам нищо. Ама прибира парите. А кървенето си го има. И не се знае от къде е. Бъбреците наред. Поне според нефролозите.
Масова практика е - щом не умираш - значи нищо ти няма. Дребните оплаквания не ги броим. Като стане страшно тогава ще обърнем внимание. До тогава - ще гледаме колко повече пари можем да изкараме от баламурниците.
Отивам при доктор на който съм помагал с техниката. Плащам колкото му е тарифата плюс още пари отгоре. Казвам - ще платя двойно само свърши работата като хората. Ако трябват още доктори - извикай и тях. Ще им платя и на тях двойно. Няма ограничение с парите. Трябва само да свършите работата. Тъй като оплакването ми не е животозастрашаващо човека поиска колкото му е обичайния хонорар и не свърши нищо. Каза - нищо ти няма. А половината работа не беше свършена. Не ме е яд за парите а за това, че ме излъга, че е свършил работата. Добре, че имаше запис от ендоскопа.
Та докторите отдавна не са доктори а търгаши. Медицината не е тяхно призвание а начин да рекетират и изнудват нуждаещите се. Отдавна на доктора не му пука как си, какъв ти е проблема, дали може да ти помогне с нещо.
Вярно и пациентите не са стока и смятат, че докторите са им длъжни. Един приятел доктор казва - не искам да са ми благодарни, стига ми че не ме бият след като им спася живота.
Повечето ми роднини са починали от лекарско безхаберие и некадърност. Независимо колко пари им даваш.
Както Бай-Тошо казваше: Никой не трябва да умре без лекарска помощ.
Много точно и ясно описано. Лекарите се стремят да ти помогнат да умреш.
Та другарю Вехтия - вас какво ще ви мотивира да лекувате пациенти а не да изкарвате пари? Това, че някой ще открадне едни милиони за фингърпринт скенери ли? Знаете ли, че официалната заплата на шефа на софарма е 350 000 лева на месец? Тези суми дали не са пак от здравната каса?
Кражбите трябва да се спрат и отгоре и отдолу. Ще започнем отдолу, че е по-лесно. И докато не започнете да мислите за благополучието на пациентите си вместо за дебелите си ненаядени гъзове - ще тънем в мизерия и ние и вие. Важи за всички. И полицаи, и политици и всичката крадлива сган на държавна хранилка. Включително и 12 годишните родилки.
Лекар е призвание, не професия. Нали?



Тема Re: Пръстови отпечатъци...нови [re: Samolet 5]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано02.02.16 10:25



Изхождането ти е впечатляващо само не разбрах какво общо има с пръстовите отпечатъци на хората. А що се отнася до кирливите ризи- клишета, клишета, клишета. Омръзна ми да чета и слушам все едни и същи глупости и клевети. Ако имаш конкретно оплакване за тази цел е създадена Агенцията за медицински одит. Хората от това си вадят хляба- да откриват кусури и злоупотреби в работата на лекарите. Може пък и да ти обърнат внимание. Ще ти дам и линк да не се хабиш да търсиш.



Тема Медицински одитнови [re: Samolet 5]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано02.02.16 10:34







Тема Re: Пръстови отпечатъци...нови [re: vehtiya]  
Автор Samolet 5 (член)
Публикувано02.02.16 10:47



Като ти е омръзнало да четеш - има два варианта. Или не четеш или правиш нещо да го промениш. Всяка една от написаните в горният ми пост информации я имам от първа ръка. Това, че плюя по системата и гилдията не означава, че нямам приятели лекари. Доста от тях участват в тези схеми. Това си е техният бизнес. Медицинския одит мога да сезирам при конкретно нарушение за конкретен случай в който съм потърпевш. В най-тежкия случай ще има глоба за лекаря 300 лева и 1000 за болницата. Хубаво е да вярваме, че полицията се грижи за гражданите но реално се грижи за мутрите и ги пази от гражданите. Полицията се занимава с наркоразпространение и охрана на дилърите. На кой да се оплача? На арменския поп ли? Катаджиите са на пътя за рушвети не за контрол и превенция. Част от техните рушвети стигат до министъра. На кой да се оплача? Все едно падаш от марс или си вчерашен. Или си сложил розовите очила и живееш в изолиран свят. Събуди се. Слез в реалността. Всеки си е намерил някакво ъгълче в което успява да открадне по малко и да съществува. И в момента в който някой реши да сложи нещата в ред веднага всички групово ревват - ама аз не си давам отпечатъците. Ще ми ги вземат и ще платя много пари и най-важното няма да мога да крадна.
Докато не осъзнаете, че кражбите и рушветите вредят на всички и докато не започнете да работите като лекари а не като търгаши и изнудвачи всички ще мизерстваме. И ние и вие. Аз съм готов да плащам много повече за здраве но да получавам нещо насреща.
А пръстовите отпечатъци са хубав метод за намаляне на кражбите в ниските етажи. Може да се помисли за система с разпознаване на лицето но ще е малко по-скъпа. Тогава да не ревнеш, че не си даваш снимка на лицето и то е част от съкровените лични данни които пазиш повече от живота си?
В Европа не ползват пръстови отпечатъци защото там са честни и почтени. Ние сме стадо. Долно племе. Мърша. На нас ни трябва здрава тояга. Затова и ще има пръстови отпечатъци.
А "доктора" сложил 5 стента на здрав човек какво заслужава? От една страна е спасил много животи. От друга е съсипал няколко за да се обогати. Къде е моралната граница? Или това е по-маловажно от безценните ти отпечатъци?



Тема Re: Пръстови отпечатъци...нови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано02.02.16 10:58



Като стана дума за специалисти и лафове, ето един лаф от участник в дискусията:

В отговор на:

защо доктор се е загрижил за неща които не са в неговата компетентност а не си върши работата за която е учил?


. Звучи добре, само дето не разбрах за какво е учил той самия та разбира като се почне от компютърни технологии от 80- те години, мине се през организация на здравеопазването и се стигне до източване на Здравната каса? И всичко това с най- категоричен тон? Сигурно и той си пада по неуместните шеги. Като тебе може би. Закачките ти към лекарите и за това какво става като закъсаш със здравето са просто едни клишета, които всеки глупак повтаря без сам да знае защо. Не знам защо си така недоволен от докторите че чак споменаваш личното си оръжие и то при положение че по принцип си здрав. Виж шегичката ти за Белене е много остроумна но е малко ограничена. Недобросъвестните прокурори, съдии, полицаи, държавни служители, нещо ги забравяш май.



Тема На лекар и в аптека...нови [re: vehtiya]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано02.02.16 11:18



Ето за какво всъщност става дума:





Тема Re: Пръстови отпечатъци...нови [re: Samolet 5]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано02.02.16 11:34



Това че някой лекар е поставил стенд без да е жизнено необходимо е престъпление, независимо колко живота е спасил преди това. Заради късните последствия, а и заради риска от самата процедура. Сравнително нисък е , особено при здрав човек

, но съществува. Само че със инвазивна кардиология не може да се захване всеки, ако ме разбираш правилно . Пациента би могъл да го съди, само че трябва да докаже тезата си. А за това че всеки краде за да съществува... Не знам как си стигнал до това заключение. Аз например не крада. То и няма откъде . И повечето от колегите около мене не го правят, сигурен съм. Има и изключения и това са предимно връзкари и/или тарикати. Има и такива, но от тях не може да се правят изводи за съсловието като цяло. Нито пък за света като цяло. Надявам се.



Тема Re: Пръстови отпечатъци...нови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано03.02.16 10:06



Вие се вторачвате в предполагаемите кусури на докторите, а си затваряте очите пред трудностите които ще създаде тази полицейщина за пациентите и техните близки. А и за сериозните разходи за въвеждането на тази система. Отделен е въпроса как, доколко и какви изобщо злоупотреби ще може да възпрепятства тя



Тема Re: Пръстови отпечатъци...нови [re: Samolet 5]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано03.02.16 10:18



Плащаш и не са ти свършили работа?! Ами и аз наскоро приведох през Интернет сто и кусур лева, на магазина на Майкрософт при това, за електронен атлас по анатомия. При това 3D. Да ама нааа както се казва. Инсталираха ми се десетина картинки дето и аз сам бих могъл да си ги нарисувам без обозначения, без нищо. И какво им е 3D- то така и не разбрах дума не може да става да се завъртят примерно. Ако не си доволен от доктора поне може да го напсуваш(че и набиеш, ама това все едно не сте го прочели

), а вие IT специалистите се покривате като пръднали в градския транспорт. Пробутвай си боклука през Интернет, прибирай паричките на човека пак през интернет и кой откъдето е. Който не е доволен да си е** майката. Да си гледа работата де . Пардон.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.