Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:07 11.06.24 
Природни науки
   >> Медицина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Тема Re: Българският лекарски съюз...нови [re: saksun]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано15.02.16 12:27



Има и такъв вариант. Лекарския съюз си протестира, далаверата си върви. Щото играят комисионни. Право са казали хората "Да пази Господ от гладна въшка".



Тема Re: Болкитенови [re: Samolet 5]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано15.02.16 14:44



Впрочем точно в този случай когато хирурга искаше да остави пациента да умре щото нямало да издържи операцията и аз му скочих, че ще го заколя ако не започне да оперира - хирурга който беше доста възрастен и беше завеждащ на отделението ми каза: Медицината не е професия. Тя е призвание. Отиде, свърши си работата и спаси човека.
От публикацията ти не става ясно за един или за двама различни хирурзи ми пишеш. А ко е един, хубаво е че си му скочил та да си припомни какви са му задълженията, респ. призванието, но едва ли си струва да ми го цитираш като пример за това че медицинската професия е призвание. Както и да му буташ допълнително в джобчето. Ама българина май си е такъв- лиже ботуша, който го рита и плюе в ръката, подадена му безкористно за помощ. Защото подобен случай ми е разказвала и една сестра, с която работихме в Спешна помощ София- град. Наложило се кюретиране. След кюретирането- болки, температура, колегите казали че след кюретиране е така. Докато не взел да й се издува корема. Е, тогава хирурга,техен- на нея и мъжа й семеен приятел, заявил че се касае за перитонит и че случая е неоперабилен. Тя агонизирала около седмица в адски мъки в хирургичното отделение, без някой да й обърне внимание. Съпруга й, макар и доста як(според нея) нещо не се е намесил така добре както тебе и накрая когато тя вече буквално умирала някаква млада докторка, дошла на дежурство, при вече наистина огромен риск, я е оперирала и спасила. Извадили от корема й огромно количество гной заедно с матката и яйчниците и така. А въпросния хирург май все още си им е семеен приятел. Та така за докторите, пациентите и бай Ганьо.

Редактирано от vehtiya на 15.02.16 17:15.



Тема Re: Болкитенови [re: Samolet 5]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано15.02.16 15:07



Голямо филмиране, голямо нещо! Фантазията ти се е развихрилa, но те съветвам да спреш с плюенето, че само се излагаш. Да усещаш, че си в разрез с правилата за писане в този клуб?

За илеуси ще ми пише той!



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Пациентска...нови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано18.02.16 14:06



Не подценявай Перник





Тема Re: Пациентска...нови [re: vehtiya]  
Автор hidrazin4o (ветеран)
Публикувано18.02.16 14:35









Тема Re: Пациентска...нови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано18.02.16 15:21



Добре подбрано, но какво общо има със пръстовите отпечатъци и тяхното (предполагаемо) въздействие срещу злоупотребите в здравеопазването?



Тема Re: Пациентска...нови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано19.02.16 12:00



По- полека Албуминеее! Не може всички да сме потомствени софиянци. Като тебе. Може би



Тема Re: Инженер...нови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано19.02.16 12:02



Вие пък двамата сте едни всезнайковци...



Тема Re: Инженер...нови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано19.02.16 12:08



Е много си тайнствен бе. Кочини проектираш, атомни електроцентрали...



Тема Re: Пациентска...нови [re: vehtiya]  
Автор hidrazin4o (ветеран)
Публикувано19.02.16 19:21



Това вече го приемам като обида. Да ме слагаш в кюпа на дървените шопи.






Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.