Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:52 11.06.24 
Природни науки
   >> Медицина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Тема Re: Болкитенови [re: Samolet 5]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано15.02.16 08:16



Много се радвам, че в прав текст си призна
Селскии, и ти макар и с триста зора изплю камъчето че движиш бизнес като бизнеса на тези дето (може би) ще въвеждат пръстовите отпечатъци. Още от самото начало ми беше ясно че очакваш нещо да намажеш покрай тези пръстови отпечатъци ако не при доставката на апаратурата, то поне при въвеждането и поддръжката. Затова се пенявиш толкова. И като стана дума за финансов интерес- лекаря трябва да е почтен, компетентен, безкористен, отдаден на професията. А бизнесмена може да е лъжец, подлец, крадец- това си е в реда на нещата. Пък и вие клетва не сте полагали, нали? Ами на тебе пък като не ти се отвори парашута да си понапълниш гушката покрай пръстовите отпечатъци ще крадеш от другаде. Със сигурност има откъде.
Пък що се отнася до заплатите- нещо си се объркал. В пернишката болница лекар ординатор със специалност взема около 800(осемстотин) лева. За две специалности не знам, май няма такива. И какво значи "С повечко дежурства"??! Ти имаш ли представа какво значи дежурство в Спешна помощ, умнико?! В края на дежурството си разноглед! Често ми подмяташ че живея в измислен свят, ама май и ти не си много в час. Тя и качествената пиячка уврежда мозъка, за шмъркането да не говорим.
По въпроса за кретена хирург- на твоя познат не му познали че има илеус, та направил панкреатит и му отказали бъбреците. Както и черния дроб. Селски, този учебник по спешна хирургия да вземеш да го изхвърлиш(ако изобщо имаш такъв) и повече на доктор не се прави, че ставаш смешен. Смешен! Ще взема да повярвам че медицината наистина не е за всеки. Най- малко за теб.

Редактирано от vehtiya на 15.02.16 10:06.



Тема Медицинска електроника...нови [re: Samolet 5]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано15.02.16 08:28



Селскиии, изплю ли камъчето

? Разчиташ и ти да намажеш нещо покрай тая полицейщина, а? Нема лошо всеки си изкарва хляба както може. Доктора ако е длъжен да е почтен, принципен, безкористен, то бизнесмена не е. Нали? Даже малко напротив. Само един въпрос ще ти задам(за кой ли път) дето все избягваш да дадеш отговор. Как точно според тебе пръстовите отпечатъци ще пресекат огромните(пак според тебе) злоупотреби в здравеопазването. Със Софарма например?



Тема Re: Българският лекарски съюз...нови [re: Samolet 5]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано15.02.16 08:41



Селски, въпроса май приключва неблагоприятно за твоя бизнес. И то благодарение на лекарите, които толкова много обичаш и уважаваш. Крепко здраве ти желая.





Тема Re: Болкитенови [re: vehtiya]  
Автор Samolet 5 (член)
Публикувано15.02.16 10:07



Вехтия,
има 2 начина да вземеш пари. Честен и нечестен. Аз ги взимам по честния начин. Свършвам работа за която ми плащат. Не съм нито бизнесмен нито милионер. Работя по 7 дни в седмицата. 5 дни за работодателя си който ми плаща 10 пъти по-малко отколкото той взима за моя труд. Но аз сам не мога да продам проект нито на филипс нито на дженерал електрик. В останалото време когато не съм на работа - работя частни проекти за клиенти които ми плащат добре и си докарвам още 2-3 заплати годишно от това. Никъде в живота ми няма държавни поръчки, европейски пари или кражба и изнудване.
Вторият начин е нечестния. Дали чрез кражба от банка, дали чрез подкуп и източване на държавата или чрез изнудване на болни и нуждаещи се - начинът е престъпен и неморален. След като в държавната болница плащат малко - отиди в частната. Там ще ти платят повече. Отвори частна практика. Ама хем да не работиш хем да ти плащат много, хем да изнудваш пациентите и вместо да им помогнеш да ги умориш. Е не става.
А що се отнася до илеуса - при 2 седмици не ходене по голяма нужда и очевадна непроходимост на рентгеновата снимка - приема на хикс преп води до отделяне на течности в червата. След като тези течности няма къде да отидат корема се подува и притиска панкреаса който се спуква. Изтичането на амилаза в перитонеума и кръвта може сам да се сетиш до какво води. А може и да не се сетиш. Ако си забравил какво си учил като студент. Или ако си учил по шарен атлас на майкрософт а не дебела тухла от 5 килограма в университета. Не съм лекар и не ми е работа да бъда но когато ми се налага да общувам с търгаши трябва поне малко да съм подготвен какво да очаквам. Впрочем точно в този случай когато хирурга искаше да остави пациента да умре щото нямало да издържи операцията и аз му скочих, че ще го заколя ако не започне да оперира - хирурга който беше доста възрастен и беше завеждащ на отделението ми каза: Медицината не е професия. Тя е призвание. Отиде, свърши си работата и спаси човека. И освен изнудванията на сестрите и другите лекари после познай дали хирурга не получи 2 заплати бонус за свършената работа. Без да си ги е искал. Така, че ако ти работиш а не изнудваш - със сигурност ще изкарваш повече. Ама бай-Ганьо е мързелив и все гледа да мине по тънката лайсна. После другите били такива, били онакива. Сакън да не му бръкнат в канчето и да му спрат кражбичките на дребно с тея отпечатъци.



Тема Учебникнови [re: Samolet 5]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано15.02.16 10:09



И още нещо: Ако наистина се интересуваш от медицина, започва се със анатомия и физиология, не със Спешна хирургия. Купи си и ти един атлас по анатомия, може и виртуален. Или Хидразина да ти прати хеш.



Тема Re: Българският лекарски съюз...нови [re: vehtiya]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано15.02.16 12:11



Надявам се БЛС да не отстъпи от позицията си. И поредната глупост на здравния ни министър и екипа му да не стане факт. Въпреки че, ако решат просто Наредбата за пръстовите отпечатъци ще влезе в сила и толкова.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Пръстови отпечатъци...нови [re: hidrazin4o]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано15.02.16 12:12



Никога не пиша в Дир-а през работното си време.



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Болкитенови [re: Samolet 5]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано15.02.16 12:21



корема се подува и притиска панкреаса който се спуква
Такова явление няма Самолете. Не знам с какви търгаши си общувал и как си се готвил, но спри да се изхождаш по медицински въпроси, защото се излагаш. Вервай ми.



Тема Кражбичкитенови [re: Samolet 5]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано15.02.16 12:23



Отново ме ми отговаряш как точно ще ги спрат кражбичките тези пръстови отпечатъци?



Тема Re: Българският лекарски съюз...нови [re: vehtiya]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано15.02.16 12:24



И пациентите масово са ПРОТИВ въвеждането на пръстовите отпечатъци. Те сами отварят дума по въпроса пред мен и се възмущават.

Един симпатичен дядо ми каза онзи ден, че не е престъпник и му е отвратително да го третират едва ли не като такъв.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ



Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.