Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:02 03.06.24 
Природни науки
   >> Медицина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Българският лекарски съюз...нови [re: Samolet 5]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано12.02.16 11:37



Едно си баба знае едно си баба бае. Бабе, кранчета, кражби, далавери, рушвети, ей на главата ти са поникнали пустите докторски далавери, ей. И как точно пръстовите отпечатъци ще спрат източването на Здравната каса, най- вече чрез Софарма? И какво общо трябва да има Лекарския съюз със далаверите на Софарма? Дето най- вече ти си им в течение. Освен жичкаджия нещо и криминалист си падаш май. Е и експерт по теория на конспирациите.
Сега за ситуацията. За да се случи това за което пишеш, на пациентите трябва да са им направени електронни здравни досиета, които да съдържат съответните данни. Пък достъпа до тях може да стане и със ЕГН...





Тема Пациентска...нови [re: Samolet 5]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано12.02.16 13:11



А за това какво ще кажеш?





Тема Re: Пациентска...нови [re: vehtiya]  
Автор Samolet 5 (член)
Публикувано12.02.16 21:42



Започвам да се чудя дали си наистина толкова заблуден на колкото се правиш или си от платените тролове дето само ръсят глупости по форумите.
Медиите са платени. Всичките до една. Както и всички организации с идеална цел. Всеки се бори за пари. Или и ти си от тях или си толкова сляп, че не виждаш даже пред носа си.

А що се отнася до ЕГН - много ми е интересно блъснат пешеходец без лична карта в безсъзнание как ще му видиш ЕГН-то? Нали в протокола ги записвате "Неизвестен -1"
И си спомни, че пръстовия ти отпечатък веднъж го има в чипа на международния ти паспорт. Ама там не мрънкаш, нали ?



Тема Re: Пациентска...нови [re: Samolet 5]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано12.02.16 22:07



Медиите са платени, организациите с идеална цел са платени, всички са маскари и/или заблудени. С изключение на тебе разбира се. Да не би пък ти да си от тези дето осмърдяват атмосферата около себе си защото им е крив света? Поради някаква си причина. А що се отнася до пациента- електронни здравни досиета все още няма! От пръстовия отпечатък ли да почнем? И още нещо- возил съм се с пациент в линейка десетки пъти. За разлика от тебе. В такава ситуация най- малко от всичко ще ми е до това да му сканирам пръстови отпечатъци. Още по- малко да му чета подробно електронното досие. И как да го ползвам това електронно досие- във всяка линейка да има лаптоп и доктора да го ползва докато се опитва да помогне на пациента?! И как си представяш тази работа- пациента бере душа, аз джиткам на лаптопа да видя кога за последно е ходил на профилактичен преглед?! Ей хубаво писа някъде всеки да се занимава с това което е учил, какво си учил и дали точно от това за което си учил си вадиш хляба не знам, но от медицина и от работата на лекаря хабер от понятие си нямаш! Вервай ми.



Тема Re: Инженер...нови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано12.02.16 22:14



Техникума за висше ли го броиш? де по- полека, четири години заради производствените практики. Моите уважения че си си изкарал средното образование по цехове и фабрики, ама... И като стана дума за автоматизации, телекомуникации, какво работиш. Да не поправяш и ти изгорели котлони, пардон електрокардиографи като другия всезнайко

?



Тема Re: Пациентска...нови [re: Samolet 5]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано12.02.16 23:02



или си от платените тролове дето само ръсят глупости по форумите
А ти какъв си бе?! Медик определено не си. Нали? За какво тогава плюеш така настървено докторите и то в медицински форум? И защо си мислиш че разбираш от работата им?! Не знам какво си учил и дали си вадиш хляба от това за което (уж)си учил но определено си нямаш понятие нито от медицина нито от работата на лекаря, нито от това за което всъщност спорим. Което не ти пречи да се изхождаш най- авторитетно по медицински въпроси. Всички са некомпетентни, корумпирани или най- малкото заблудени. Само ти не си. Аман от дървени философи ей!



Тема Re: Инженер...нови [re: vehtiya]  
Автор hidrazin4o (ветеран)
Публикувано12.02.16 23:31



Техникума за висше ли го броиш?
Не, но определено е на светлинни години от гимназия. Особено пък не профилирана.
Между другото в техникума май получих повече отколкото от висшето.
Всички преподаватели бяха инженери и изключително ерудирани и точни.
И не поправям котлони, както и не ги поправя и другия "всезнайко".
Работя в сферата не ВЕИ. В момента откриваме нова строителна площадка и там ще се налеят поне едни 30-40 милиона евро.
А за другия "всезнайко" - май както чета постовете ти, едва ли ще събереш достатъчно пари да си направиш една снимка с него.
Мдааа....



Тема Re: Шофьорнови [re: vehtiya]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано12.02.16 23:34



И деветте(четири години техникум и пет години висше) години изучаване на IT технологиите не гарантират че ще си компютърен гений като Стив Джобс, нали? Нито пък че ще печелиш неговите пари, въпреки че компютърните специалисти(истинските) печелят доста добре и у нас. И че някой прекрасен ден няма да се занимаваш на докторите с инструментите, в замяна на което хубавичко да ги оплюваш?

Редактирано от vehtiya на 12.02.16 23:41.



Тема Re: Пациентска...нови [re: vehtiya]  
Автор hidrazin4o (ветеран)
Публикувано12.02.16 23:39



А ти какъв си бе?! Медик определено не си. Нали? За какво тогава плюеш така настървено докторите и то в медицински форум?
Ми щото са си за плюене. Една от най-добре организираните държавни мафии.
А кой какъв е - ми ти си от Перник бре!!!

На телефон 112:
- Ало, от Перник се обаждам!
- Аре-е-е, веднага със заплахи започваме, а?





Тема Re: Пациентска...нови [re: Samolet 5]  
Автор laplandetza (старо куче)
Публикувано12.02.16 23:42



Такива безумия не ползваме в Европа , пък и другаде. На много места е възможно друга персона да закупи лекарствата от рецептата.
Работата ми е да съм експерт в да кажем подбора на кадри занимаващи се и с това, източване на обществени фондове. Наясно сме как се кара влака и как се разпределят потоците. В здравеопазване в ЕС , общо става чрез снабдяване с техника, подръжка и инвестиции, посреднияески фирми за работ.състав, частен капитал и източване, лекарствена политика и профилактика , като тук се работи на едро. Тази идея за отпечатъците я слагам към инвестиции и поддръжка наравно с ИТ свързания към здрав. сектор.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.