Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:45 12.06.24 
Природни науки
   >> Медицина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Пръстови отпечатъци...нови [re: saksun]  
Автор Samolet 5 (член)
Публикувано09.02.16 22:59



Аааа, така не може. Веднага да раждаш. Какво се ослушваш. На какво са ви научили в тоя медицински университет щом едно дете не можете да родите.
Докторки ...



Тема Re: Пръстови отпечатъци...нови [re: hidrazin4o]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано10.02.16 02:17



На теб ти се струва, че си задал културно въпроса си. Но не е така. Да не забравяме редовете, написани преди него.

Не съм длъжна да отговарям, защото ще излезе, че се оправдавам, а няма защо. Но все пак - почти не ползвам Фейсбук и още по-рядко Скайп.

Да, нещата са ,,доста отчайващи". Тук си прав. Изумена съм, че съм писала средно по 7,5 поста дневно. Та аз мислех, че са поне по 30.



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Пръстови отпечатъци...нови [re: Samolet 5]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано10.02.16 02:18



Чул те Господ!

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Пръстови отпечатъци...нови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (ветеран)
Публикувано10.02.16 11:44



Да не забравяме редовете, написани преди него.
Злопаметност?
Но все пак - почти не ползвам Фейсбук и още по-рядко Скайп.
Това е добре.
Изумена съм, че съм писала средно по 7,5 поста дневно. Та аз мислех, че са поне по 30.
Проблем с писането? Нали знаеш стария виц:
Асан, пише ти Айше. Пиша ти бааааавно щото знам че не можеш да четеш бързо.


Това последното в кръга на майтапа, разбира се. Да не вземеш ся да се спечеш?



Тема Re: Пръстови отпечатъци...нови [re: saksun]  
Автор Samolet 5 (член)
Публикувано10.02.16 22:27



Малко ли са ти мъжете, че искаш господ да ти върши работата?
За тая работа трябва член, не господ.



Тема Българският лекарски съюз...нови [re: vehtiya]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано11.02.16 17:21



Нещо да кажете?





Тема Re: Пръстови отпечатъци...нови [re: hidrazin4o]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано11.02.16 20:10



Спокойно. Не се спичам лесно.



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Пръстови отпечатъци...нови [re: Samolet 5]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано11.02.16 20:25



Не забравяй, че след като членът свърши работата и бебеправенето е осъществено, трябва да се износи бременността. Изразът, който използвах, е подходящ. Това е пожелание за успех и добро стечение на обстоятелствата. Всички го употребяват в този смисъл.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Пръстови отпечатъци...нови [re: saksun]  
Автор hidrazin4o (ветеран)
Публикувано11.02.16 22:47



Спокойно. Не се спичам лесно.
Ааааа.... Това е добре. Щот леко почна да ми писва от задръстенячки със зап...ек.


Ти кво, свърши смяна или пишеш по време на работа?



Тема Re: Българският лекарски съюз...нови [re: vehtiya]  
Автор Samolet 5 (член)
Публикувано12.02.16 00:30



Едно си баба знае едно си баба бае. Естественно, че БЛС няма интерес. Да не са луди да си развалят рахата и да им спре канчето.
Ако става дума за 400 000 лв - това са по 8 стотинки на пациент. Това е точно колкото месечната заплата на шефа на Софарма. На 1 човек. Само на 1.
Здравната каса плаща на софарма 500 милиона лева годишно. Това са 1.2 милиона всеки ден от годината. Следователно срещу една трета от парите дето се източват всеки ден ще спрем кражбите. Само човек пряко заинтересован да краде може да плюе по това.
Това е като катаджиите които не си дават рушветите. И шофьорите имат интерес и катаджиите имат интерес. Само жертвите нямат интерес.

Да си представим следната ситуация: Катастрофа, ранени хора. Отиваш ти с линейката и с портативен скенер сваляш отпечатъка на ранения. Веднага на екрана ти излиза: кръвна група, последните 5 ЕКГта, всички хронични заболявания, всички изписани лекарства, алергии. И това само за 5 секунди. Веднага ЕКГ-то което ти направиш ще отиде в болницата където ще закараш пациента и лекарите ще са готови с банките кръв и всичко което ти ще обясняваш и пишеш по протоколи те ще го знаят без да губят време. Но на кой му дреме за пациента. Всеки гледа как да изкара някой лев. Пациента да мре ако ще само да си вземем парите от здравната каса и ако може и малко рушвет.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.