Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:16 22.05.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Лекарски заплати...нови  
Автор vehtiya (M.D.)
Публикувано24.09.10 12:21



Отново се коментират лекарските заплати. Ето малко конкретни факти:


А, ето го и трудовия договор:


Редактирано от vehtiya на 24.09.10 12:28.



Тема Re: Лекарски заплати...нови [re: vehtiya]  
Автор pandela_ ()
Публикувано25.09.10 21:19



линковете не се отварят



Тема Ето гинови [re: pandela_]  
Автор vehtiya (M.D.)
Публикувано01.10.10 12:04



Съжалявам, ето ги:






Тема Re: Ето гинови [re: vehtiya]  
Автор Orcad (регистриран)
Публикувано01.10.10 19:19



ми тъмън, кво?
искаш ли пернем копие на фиш от заплата
биолог съм, теоретик, в БАН,
или викаш: - нема нужда от тъпи теоретици
доктор



Тема Re: Ето гинови [re: Orcad]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Quaestor N.R.)
Публикувано01.10.10 19:33



редно ли е медик да получава заплата колкото учител, баси?
Държава, която не се грижи за здравеопазването и кадрите му е обречена. Просто всички кадърни специалисти ще се ометат в чужбина, където възнаграждението им е адекватно.



Тема Re: Ето гинови [re: Orcad]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано01.10.10 21:31



Аз пък се чудя защо все още някой работи на подобни заплати. В смисъл - безумие е да работиш в бърза помощ за такива пари, освен ако не си току що завършил и да понатрупаш малко опит.
А биолог в БАН - имаш контакти, или би трябвало да имаш, съответно на втората година би трябвало да си някъде навън и да изкарваш сносни пари, а и да правиш по добра наука. Все пак науката също се прави с пари.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Ето гинови [re: bira_more]  
Автор Orcad (регистриран)
Публикувано02.10.10 08:44



абее
нали това правим,
от вън да прибираме, по международни договори
и ???
бяха спрели стинките
има ги стинките, ама ние не можем да ги теглим
..............
министърчо се пробва да стоял на сбирките на всички събрания в БАН,
където ставало дума за пари
много бързо му отсвириха щенията "старците"
абее
............
сега тотално изпенсват старците, щото неподходящи били
за да мислиш и бачкаш с мозък, трябвало да си преди пенсионна възраст
баси!
добре, че имам още 15 годин до пенсия
..................
криво ме е малко за доста старци
като зацикля нещо, и взема та чукна на вратата му
спокойничко, точничко "стареца" ми намества измишльотинките
и аз спокойничко, точничко си продължавам да копам
.................
е това трябва да се обясни на негодни министърчета
дето искат само бързо и веднага да прекупят и да препродадат
щото нали? - оборот требе
абее



Тема Re: Ето гинови [re: Orcad]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано02.10.10 15:14



Знам за договорите, знам и за потенциалните ядове. Наясно съм че има "старци" които никога за нищо не са ставали, и за това са станали академици. Но има и други "старци". Въпроса е че ти лично вероятно би могъл да забиеш на някъде и да правиш повече наука за повече кинти с по малко усилия.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Ето гинови [re: Orcad]  
Автор vehtiya (M.D.)
Публикувано04.10.10 10:57



Защо противоставяме медици на биолози? Биолози работят и по болниците и сърбат същата каша както и медиците. Между другото като стана дума за БАН брат ми работи там в Института за космически изследвания. Ноември и декември може би ще се наложи да бъде в неплатен отпуск, да си търси временна работа и т.н. досадни подробности, ясни са ти тези неща предполагам. Проблема ни може би е един и същ- че не сме в състояние да отстояваме обществената си значимост и интересите си. Пък като стана дума за теоретици науката не е тир с фъшкиени цигари да го прекараш през митницата и да си докараш двеста- триста, петстотин процента печалба на минутата. Това е инвестиция в бъдещето. Ама кой ти мисли за бъдеще в тази държавица, пък и кой ли мисли изобщо?





Тема Re: Ето гинови [re: bira_more]  
Автор vehtiya (M.D.)
Публикувано04.10.10 11:06



Емиграцията не е панацея. Хората имат семейства. Пък и на някои улави като мене не им се скита по чужбините. Бих желал да имам достойни условия за работа тук и сега. Обаче едно е да искаш, друго е да се получи. Липсата на кадри се чувства, особено в провинцията. Това обаче е за сметка на тези, които все още са тук. Извънредния труд масово не се заплаща, хората не са си ползвали отпуските от години и вече няма кога да ги ползват. Пък няма и да им бъдат платени... Както и да е да не кажете че се жаля. Просто като сте недоволни от докторите, да знаете при какви условия и за какви пари работят. А за трупането на опит имаш право. Поне в това отношение отиването във Перник ми беше от полза, нищо че не съм новобранец

.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.