Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:55 17.05.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Нови медицински аспектинови  
Автор micro2-211807 (непознат)
Публикувано13.09.14 11:12



Искам да споделя следните идеи породени от собствени преводи на санскритски ведически текстове.
Идеите се отнасят до нови акценти по отношение на хормоните на хипофизата. предварително моля да ме извините ако не всичко ви звучи професионално. Аз не съм медик.
Всеизвестно е, че хормонът TSH влияе основно на щитовидната жлеза, а растежния хормон основно на черния дроб. По отношение на останалите хормони не съм намерил конкретна насоченост. Според основни ведически текстове останалите хормони също имат такава насоченост.
1. Меланоцито-стимулиращия хормон влияе основно на епифизата. (което може да се очаква логично погледнато)
2. АКТХ влияе основно на сърцето- събужда го.
3. ФСХ влияе основно на бъбреците- като че ли не е толкова фрапиращо.
4. Лутеинизиращ хормон влияе основно на ЦНС-не съм намерил такова потвръждени в съвременните учебници и изследвания.
5. Окситоцина влияе основно на дебело черво- също звучи доста странно.
6. Вазопресина влияе основно на панкреаса- има близки идеи.
7. Бета липотропина влияе основно на стомаха.


8. Пролактина влияе основно на тимуса- доста изненадващо като че ли.
Може би за вас специалистите да не звучи толкова изненадващо. Или ви се струва нелогично, в несъответствие с вашите знания?
Интересно ми е да чуя професионални мнения. Това би ми помогнало да продължа преводите си. За да се докажат или отхвърлят тези хипотези са необходими изследвания и много средства с които аз не разполагам. Това са само една много малка част от многото различия между съвременната наука и ведите. Ако това което съм започнал се продължи и задълбочи мисля, че ще има много голям напредък в много науки и основно в областта на медицината.
Друг интересен факт е взаимната връзка на определени звуци и много хормони, медиатори, ензими, рецептори, свързващи протеини и др. В частност към хипофизните хормони, мисля че може да бъде интересно следното:
1. Звукът К влияе на ЦНС
2. Звукът Г -на епифизата
3. Звукът Ч- на щитовидната жлеза
4. Жвукът Дж- на тимуса
5. Звукът П- на дебелото черво
6. Звукът Б- на панкреаса
7. Звукът Й- на простатата
8. Звукът Р на тестисите
9. Звукът Т в санскрит има две разновидности - едната разновидност влияе на сърцето, а другата на бъбреците
10. Звукът Д също има две разновидности. Едната влияе на стомаха, а другата на черния дроб.
Ведическите знания са написани основно за мъжката физиология. Но с изненада открих съвсем наскоро, че простатата и тестисите имат аналогични органи при жените.
Освен горните идеи има още доста много. Като например за по-продължителен начин на живот, нови виждания за простагландините, за циклоосигеназата, за няколко(10 на брой) дехидрогенази, за ключовата роля на коензима NAD+, за двата ензима eNOS и nNOS. И много още.
Текста който предлагам искам да помогне за следните неща.
Ако е възможно да се намери форма и средства( може извън страната, международни институции) за да се направят някакви изследвания по тези хипотези. Аз бих участвувал в тях.
Знанията които произтичат от ведическите текстове биха помогнали на всички съвременни науки и най-много на медицината. Но понеже съм лаик в медицината много би било полезно да се включи и специалист в тези преводи. Ще бъде от голяма полза и за този човек.
За да стигна до тези констатации съм вложил много труд и време. Съответно ако е възможно бих искал да получа някакво признание за това. Може би ще помогнете с идеи или с предложени за популяризиране на тази информация



Тема Re: Нови медицински аспектинови [re: micro2-211807]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (semper spamens)
Публикувано16.09.14 18:28



това е за раздел алтернативна медицина и пр. булшит.



Тема Re: Нови медицински аспектинови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор micro2-211807 (непознат)
Публикувано16.09.14 19:30



"това е за раздел алтернативна медицина и пр. булшит."
Благодаря за мнението. Ако разполагате с информация, която отхвърля тези хипотези ще ми бъде интересно да я видя.



Тема Re: Нови медицински аспекти [re: micro2-211807]  
Автор laplandetza (пристрастен)
Публикувано16.09.14 20:21



Кое го отхвърля, огромното придобито познание за живота и по-специално цялата медицина , анатомия,физиология,биохимия, биофизика и т.н.т. и т.н.т .
Искаш да се запознаеш, години ще ти отнеме.





Тема Re: Нови медицински аспектинови [re: micro2-211807]  
Автор micro2-211807 (непознат)
Публикувано17.09.14 10:22



Искам да направя още едно уточнение.
Предполагам, че всички които четат темата са наясно, че аз не искам да лекувам, не предлагам някаква форма на лечение. Моята идея беше и си остава да се намери източник за финансиране на едно най-вероятно сляпо проучване на двете основни хипотези- за влияние на хипофизните хормони и за влияние на звуци върху органи. Ясно ми е, че правителствена организация не би се наела с такова проучване защото има голям риск от неуспех погледнато от нивото на съвременните науки, не само на медицината. С такова финансиране вероятно би се ангажирал някой филантроп от рода на Бил Гейтс. Но контакта с такива личности предполагам е по-труден от това да речем да станеш космонавт. Надявах се и се надявам все още някой, който не е толкова предубеден да даде идея за финансиране. Ако има финансиране ще се намери и кой да организира и проведе едно такова проучване. Убеден съм, че проучването ще доведе до много положителен тласък на съвременните науки. Защото това е само повърхността на нещата. Аз съм натрупал доста информация в подкрепа на тези хипотези но те не са достатъчни за научните среди като доказателство. А на основата на горните хипотези има доста интересно развитие. И не е най-важното насочеността на хипофизните хормони или влиянието на звуците. Важни са следствията които произтичат от това, а именно огромната информация залегнала във ведическите текстове. Информация, която(по необясними от гледна точка на съвременните науки) е на по-високо научно ниво от сегашните знания. Понеже ведическият санскрит е забравен език, мъртъв език, неговото дешифриране изисква огромни знания и най-вече в областта на медицината.
Правил съм опити да запозная редица специалисти с това което предлагам- лекари, физици в медицински институт, специалисти по физиология към БАН, но до сега не съм срещнал човек, който да допусне, че това е възможно и да съдействува в разшифроването на ведическите текстове. Затова надеждата ми остава проучването. Ако към дешифрирането се включи и специалист от вашата област- вероятността да се погледне по-сериозно на предложението ще е по-голяма. А дивидентите които би донесло на всеки включил се могат да се окичат с най-различни суперлативи.
Но най-вероятно съм избързал във времето и човечеството не е готово за тази информация. Все пак оставам вратата отворена.



Тема Re: Нови медицински аспектинови [re: micro2-211807]  
Автор laplandetza (пристрастен)
Публикувано17.09.14 11:52



Оставяме на страна ведически текстове и пр.
От много време е известно, звукове, трептения в крайна сметка преадени в тялото по различен начин влияят върху различни органи, системи, част от органи, дори отделни клетки. За това има доста доказателства и опити, повечето не са достъпни, разбираемо защо.Все пак трябва да има инфо в мрежата за опити които са правени, аз знам за такива правени на стотици хора през годините, засягащи дейноста на мозък, полови органи, храносмил.система, жлези с вътрешна секреция, вкл. щитовидна жлеза.Резултатите са спорни, не искам да коментирам, поне до скоро умишлено се убягваше темата, СССР имат много опити и резултати, вероятно и другите имат подобни.





Тема Re: Нови медицински аспектинови [re: laplandetza]  
Автор micro2-211807 (непознат)
Публикувано18.09.14 09:11



Това което казвате е така. Но аз говоря преди всичко за трептения породени в тялото, а не външни. Макар, че външните звукови трептения са също обект на интересна информация идваща от санскритските източници. Може би ще бъде интересно(за мене беше новост), че външните звукови вълни създават звуково налягане с положителен градиент и основно влияят на щитовидната жлеза и тимуса, съответно на TSH и пролактина. Като положителния градиент на звуковото налягане стимулира синтеза на двата хормона на щитовидната жлеза Т3 и Т4 и инхибира синтеза на тимусин. Обратно, отрицателния градиент инхибира Т3 и Т4 , а стимулира синтеза на тимусин.
Искам да се върна на звуците, които имат вътрешен, собствен произход като малко ще конкретизирам нещата. Например звукът д( българското звучене) не само въздействува на черния дроб, а конкретно на глюкозата произвеждана там. Този звук в съчетание със звука А, т.е. звукосъчетанието "ДА" стимулира секрецията на глюкоза, а звукосъчетанието "ДИ" - инхибира синтеза и. Звукосъчетанието "ДУ" стимулира метаболизма на глюкозата пак в черния дроб.
Подобно е положението и с другите звуци и органи. Например интересно е въздействието на звукът "Г". Звукосъчетанието "ГА" води до стимулиране синтеза на мелатонин, "ГИ"- инхибира синтеза му.
Външните звуци са интересни и от друга гледна точка. Те са един от петте основни стресови фактори според ведите. Най-силен стресов фактор се явява топлинния градиент(топло, студено и в двата случая е стресор). Като положителния топлинен градиент стимулира синтеза на глутамин и инхибира синтеза на мелатонин и обратно. Отрицателен топлинен градиент(усещане за студено) ще стимулира синтеза на мелатонин.
И пак да кажа. Всичко това са хипотези. Затова ако се докаже първоначалната хипотеза за влиянието на звуците може да се изследват и другите за които споменавам сега. А има още много такива хипотези.



Тема Re: Нови медицински аспектинови [re: micro2-211807]  
Автор Chromosom ()
Публикувано21.09.14 09:29



В отговор на:

„Но понеже съм лаик в медицината”




…би следвало да отидеш и да я учиш, преди да пишеш неща, на които училите се смеят, а неучилите не разбираме нищо. Вече се влиза с две четворки. Ако се интересуваш, иди и свърши нещо, вместо да пишеш неразбираеми глупости, които не е ясно как са ти хрумнали при положение че нямаш медицинско образование.

В отговор на:

„Предполагам, че всички които четат темата са наясно, че аз не искам да лекувам”




Ами тогава защо пишеш? Проучвания без цел колкото искаш, открития без приложение не ни трябват. Ако ще се плаща за нещо, трябва да се знае защо се прави. Ако ще се прави от медици, трябва медиците да се интересуват от него. Ако училите санскрит усещат некомпетентност, понеже не са учили медицина, трябва да отидат да я поизучат.



Тема Re: Нови медицински аспектинови [re: Chromosom]  
Автор micro2-211807 (непознат)
Публикувано22.09.14 09:13



Благодаря за мнението.



Тема Re: Нови медицински аспектинови [re: micro2-211807]  
Автор dnaunseq (старо куче)
Публикувано30.09.14 06:26



Дайте нещо проверимо без апаратура. Примерно каква е разликата в усещането при произнасянето на определен звук.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.