Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:32 06.05.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Вие знаете........нови  
Автор ratna (отдалеч)
Публикувано07.12.13 22:01



Здравейте ,
реших да питам тук , защото има вероятност някой действащ лекар да каже как стои ситуацията с издаване на болничен лист на лице с прекъснати здравноосигурителни права .
Та въпросното лице заплаща прегледа си и в случай , че прецените , че е нетрудоспособно , имате ли право да му издадете болничен ?



Тема Re: Вие знаете........нови [re: ratna]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано18.01.14 23:43



Сега ти видях въпроса, защото поне от две години не съм поглеждала в този клуб.
Да, лекарят може да издаде болничен лист за временна нетрудоспособност и на лице с прекъснати здравноосигурителни права. Миналата седмица, например, написах такъв и то за 14 дни, понеже се касаеше за травма.
Общо-взето колегите се опасяват от НОИ да не се заядат с тях и по тази причина се пазят. Досега аз не съм имала проблеми в това отношение.

\"Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи.\" ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Вие знаете........нови [re: saksun]  
Автор Oleg lvanov (Приятел)
Публикувано29.01.14 00:29



Само като допълнителна информация:

Въпросния/та "ratna" е задал/а (абе ще я пиша в мъжки род, пък ако иска- да пусне опровержение) същия въпрос в "Право", като там дава и малко допълнителна информация- че е на работа по трудов договор от 1 месец, и болничния му трябва, за да може да не ходи на работа (подразбира се: а не защото има съответния здравословен/медицински проблем).

Не знам кой е, не съм му работодател, но това не пречи такива индивиди да ме дразнят, опитвайки се все да шибат дявола във въздуха...

Така че, вие си преценете дали да и давате още идеи как по-добре да лъже колегите и работодателя си!

Олег Иванов
Аре със здраве!


Тема Re: Вие знаете........нови [re: Oleg lvanov]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (semper spamens)
Публикувано29.01.14 08:47



то с оглед на давността на темата, е минало-заминало вече.



Тема Re: Вие знаете........нови [re: Oleg lvanov]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано01.02.14 13:11



Не знам дали случаят е такъв, защото не съм чела в "Право". Отговорих принципно.
Иначе не стимулирам кръшкачи, ако това те интересува. Не мисли, че лекарите умират от желание да се занимават с пациенти, които висят пред кабинетите, губят време за преглед и издаването на болничен лист, а навън чакат десетки други, наистина болни хора.
И понеже споменах за пациент по-горе, който не е здравноосигурен и на когото написах болничен през м.януари за 14 дни, ето днес пак звъни сутринта. Сега пък започнал вирусно заболяване от ширещите се в момента. Този път, обаче, каза, че ще си вземе отпуска. И така е редно.

\"Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи.\" ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Вие знаете........нови [re: saksun]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано17.02.14 10:37



ще си вземе отпуска. И така е редно.
Защо да е редно? Болничните се полагат за временна неработоспособност поради болест, бременност и раждане и отглеждане на малко дет... и са независими от здравна каса. Каква каша е в главата ти? Идват си от съвсем другите осигурителни вноски.



Тема Re: Вие знаете........нови [re: ha!]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано18.02.14 00:28



Естествено, че като не искаш да ходиш на работа, е нормално да си вземеш отпуска, а не болничен лист. Аман от кръшкачи и мързеливци. Като са уморени от ремонта вкъщи или са решили да ходят на почивка, да не спекулират с измислени болести и оплаквания, че почна да ми втръсва. А минавам за страшно търпелив човек...

Не ми изреждай случаите, при които наистина се полага временна нетрудоспособност. Тях не ги оспорвам никога.

\"Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи.\" ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Вие знаете........нови [re: ratna]  
Автор Chromosom ()
Публикувано30.04.14 11:51



Бирата и някои други не-лекари тук смятат че който не е здравноосигурен трябва да иде на смърт. Малко наивно от тяхна страна, но поради тази причина едва ли ще ти отговорят :)

Бира, това е в отговор на онова дето писахте наскоро за двойните стандарти при осигурени и неосигурени. Това са пълни глупости. Трябва всички граждани да имат достъп до качествена медицинска помощ, независимо дали са се погрижили за осигуровките си или не. А държавата трябва да се погрижи да набере средствата, къде от бедните, къде най-вече от богатите. Иначе ще живеете в държава на мутри, цигани и изроди.



Тема Re: Вие знаете........нови [re: Chromosom]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано06.08.14 17:00



Не съм върнала пациент, защото е с прекъснати здравноосигурителни права. Никога! За преглед, да не говорим за спешен случай. Но някои неща просто не са възможни. Примерно да се направят кръвни изследвания в лаборатория, инструментални изследвания и др.

Имай предвид, че здравни осигуровки не внасят не само хора с ниски доходи, но и такива, които имат много добър стандарт на живот, само че "не вярвали в здравната система". Нямам против мнението им, но когато отиват на преглед и изследвания, би следвало да заплащат, каквото е нужно. А то едни скандали и чудесии се спретват, бедна ти е фантазията. Защото кихнал два пъти и ТРЯБВАЛО да отсъства от работа. Че аз съм работила и с пневмония, и със спукана кост на глезена, и с преплитане на червата... след приключване на смяната ме приеха вече с перитонит в "Пирогов" и то не за сефте.

И когато разни кръшкачи от работа се правят на болни и ме лъжат в очите, защо пък да се хващам на измислиците им?

\\\"Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи.\\\" ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Вие знаете........нови [re: Oleg lvanov]  
Автор ratna (подивела)
Публикувано05.09.14 22:01



Oleg lvanov , много ли те ебават подчинените ти/колегите , че ти е толкова крив...., а ?






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.