Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:08 22.09.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Тема Полово предавани болестинови  
Автор Chromosom ()
Публикувано05.04.14 12:46



При момичето, с което прекарвам доста време в леглото в момента, забелязах нещо, което ме притеснява. Докато течността, която овлажнява прелестите между краката на жените, по принцип е безцветна, в нейния случай тя има някакъв бял цвят. Това може ли да бъде естествено или трябва да се провери дали всичко е наред с някакви медицински изследвания? За съжаление сме го правили и без презерватив, така че не само тя, но и аз съм вътре в кюпа. И без да става дума за моето притеснение, покрай секса без презерватив, се споразумяхме да си направи изследвания, но тя направи само кръвните, а на практика доколкото съм наясно не това ни трябва. Малко е деликатна темата, но трябва ли да я убедя да се изследва за нещо конкретно, ако ме притеснява белият цвят, и какво е това конкретното? И не на последно място, къде в София правят изследванията коректно и точно?



Тема Re: Полово предавани болести [re: Chromosom]  
Автор dnaunseq (старо куче)
Публикувано06.04.14 01:28



Накратко - микробиология. Иначе ето по-дълъг отговор:

От кръвните бих препоръчал ХИВ, Хепатит, Сифилис, Хламидия, Хеликобактер пилори. Може някои от тези да се предлагат в пакет. От вагинален секрет - микробиология и генетичен за Трихомонас вагиналис. Микоплазми и Уреаплазми - генетичен, ако ви се занимава, но според мен те не са непременно належащи.

Вагиналната проба можете да вземете и сами в WC-то на лабораторията като си купите контейнер за проби с тампон от аптеката или ви дадат такъв на място. Кои лаборатории са добри, просто разгледайте в интернет.

По принцип така както го описвате нямате оплаквания (или те не са споделени от партньорката ви) и може да започнете с една микробиология и да задълбочите изследванията само ако се появят проблеми. Обаче ако нямате намерение да "сменяте" момичето, защо не си направите в допълнение и пълния комплект от кръвните изследвания и ако има някакви проблеми да ги излекувате и да продължите съвместния си живот "чисти". Разбира се така се появява и деликатният въпрос при някаква изневяра, но всъщност това не е толкова фатално, защото ще ви насърчи винаги да ползвате предпазни средства.

Белият цвят може да се дължи и на Кандида. Обаче ако е следствие от някакви нарушения в микрофлората, трябва да се прецени как ще се лекува и в каква степен, в зависимост от това дали колонизаторите причиняват проблеми (които може да се появят и при мъжа).



Тема Re: Полово предавани болестинови [re: dnaunseq]  
Автор Chromosom ()
Публикувано06.04.14 11:48



Белият цвят означава ли непременно проблем или не е задължително?

А ако сменя момичето, освен за откриваемите по кръвен път неща, възможно ли е да се изследвам за другите аз самият, при положение че няма как да си взема вагинален секрет?



Тема Re: Полово предавани болестинови [re: Chromosom]  
Автор dnaunseq (старо куче)
Публикувано06.04.14 12:56



В медицински смисъл проблем значи да има оплаквания (или в бъдеще да се появят такива). Иначе белият цвят не ми се струва типичен. Мъжът може да си пусне микробиология на еякулат.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.