Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:22 26.06.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Хипотония  
Автор ratna ()
Публикувано16.07.12 22:47



Здравейте ,
според вас падането на кръвното налягане в това по-топло време признак на болестен процес ли е ? При мен обичайното кръвното налягане е 100/70 , а напоследък ми пада рязко и ми прималява , завива ми се свят .
Засега се държа , не съм падала защото е имало на какво да се опра , но не мога цяло лято да стоя на студено , все трябва и да и излизам навън .
Пиенето на много течности изобщо не ми го повишава , само дето се увеличава диурезата .
кафето го изключвам като вариант , защото не ми понася .
Айран със сол пия , но не виждам промяна . Единствено , когато влеза от външната , топла среда в хладно помещение , се нормализира на около 100/70



Тема Re: Хипотония [re: ratna]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано17.07.12 13:08



Не е болестен процес



Тема Re: Хипотония [re: ratna]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано17.07.12 13:16



Нормално е. Организма се опитва да се охлади, като разширява периферните съдове и включва потенето. Това води до спадане на кръвното налягане по много механизми.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Хипотония [re: ratna]  
Автор blood2 ()
Публикувано17.07.12 13:58



Може би е свързано с гените и тяхното несъвършенство. Щом при другите хора няма нещо, а при теб го има е поне 90% вероятно да е на генетична основа. Преди 2-3 години една година и при мен така се получи, а сега не става, но сега пък не ме интересува нищо. От напрежението и това, че се гневиш също се получава. Тоест вътрешният гняв не създава енергия и не повишава температурата, а напротив те изцежда и ставаш още по-отвеян и кръвното ти пада.

Това е от гените. Имаме сбъркани гени.

Редактирано от blood2 на 17.07.12 14:06.



Тема Re: Хипотония [re: blood2]  
Автор ratna ()
Публикувано17.07.12 14:37



Сутринта имаше апарат за кръвно и си го иземерих 80/50 . Тръгнах да излизам , но имах чуството че ще припадна и се прибрах . Изядах 1 супена лъжица сол с мляко и вода и малко по-късно си го премерих в една аптека - 105/70 .
Не мога да го свържа с разни емоции като гняв , напрежение и др. , защото както си ходиш нормално и изведнъж ти се завива свят и или трябва да седнеш бързо или да се подпреш някъде докато малко се освестиш .
Но съм чувала , че солта в по-големи количества е опасна .
Всеки ден по една лъжица ако трябва да взимам , това е около 20 г



Тема Re: Хипотония [re: ratna]  
Автор elica iv (новак)
Публикувано17.07.12 14:41



Здравей, ratna!
Аз имах същия проблем преди време. Отидох на лекар и ми дадоха едни хапчета за ниско кръвно, които се пият сега в горещините и при нужда през годината. Вършат добра работа. Чувала съм и за хомеопатични препарати, но не съм пробвала. Надявам се да намериш бързо лечение. Успех!



Тема Re: Хипотония [re: elica iv]  
Автор ratna ()
Публикувано17.07.12 14:51



elica iv

спомняш ли си как се казваха хапчетата ?



Тема Re: Хипотония [re: ratna]  
Автор blood2 ()
Публикувано17.07.12 14:56



Е, по-добре пий кафе, отколкото да приемаш прекалено количество сол. Иначе при теб може да се дължи и на неприемане на качествена храна и количествена.



Тема Re: Хипотония [re: blood2]  
Автор ratna ()
Публикувано17.07.12 15:00



не мога да пия кафе . имам непоносимост към него , колкото и да не ти се вярва .
засега с повече сол ставам нормална , но мисля , че малко ми се издуват пръстите на ръцете като прекаля със солта



Тема Re: Хипотония [re: ratna]  
Автор elica iv (новак)
Публикувано17.07.12 15:01



Не помня. А и не мисля, че е редно да се приемат лекарства без консултация с лекар. Консултирай се с кардиолог. Знам, че не е приятно изживяване посещението при лекар, но може да помогне.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.