Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:44 10.06.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Изправяне на гърбанови  
Автор Две Пароли (Правилен)
Публикувано15.01.12 05:23



Честно, крив съм. На 23 съм, как да се оправя? Като се огледам в огледалото отстрани и отзад виждам че гърбът ми не е прав, а наведен. Гледах с възхищение един от колегите в съблекалнята – същият вид тяло с горе-долу същото количество мускули, но гърбът му беше прав като стена. Правя си упражненията за гръб във фитнеса – набирания и на скрипеца. Това доколкото разбирам помпа мускулите по гърба, а има ли начин да се изправят костите? След като постоянно се подновява калцият в костите и след като някои хора на стари години се прегърбват, значи би трябвало 23-годишен човек да може да се изправи и гърбът му да стане перфектен! Но как?



Тема Re: Изправяне на гърбанови [re: Две Пароли]  
Автор World Champ ()
Публикувано15.01.12 13:51



Уф изтрих това, което бях написала, защото не съм сигурна.

Защо не идеш да питаш личния ти лекар?

*****
"Kind" is my middle name!" Jacob Black, "Breaking Dawn

Редактирано от World Champ на 15.01.12 14:03.



Тема Re: Изправяне на гърбанови [re: World Champ]  
Автор Две Пароли (Правилен)
Публикувано15.01.12 20:24



Защо пак не го напишеш?



Тема Re: Изправяне на гърбанови [re: Две Пароли]  
Автор World Champ ()
Публикувано15.01.12 23:29



Ами един значителнен процент от населението има такова изкривяване, най- често по наследство- някой от родителите има прегърбване. Ако не е много голямо изкривявянето, и не ти пречи освен по козмет. причини никой няма да тръгне да ти го лекува, защото е безобидно. Ако е много голямо изкривяването може да причини проблеми с дишане, при сърцето и др. и тогава го лекуват, но със операции и шини. Не съм чувала да има упражнения за изправяне на гръбнак при възрастен човек и то само защото е леко прегърбен. Но не съм лекар. Затова най- добре да питаш личния. Той ще ти каже наистина ли си зле или само се занасяш. Защо не се фокусираш върху някоя част от тялото си, която харесваш, и да й се радваш на нея?



*****
"Kind" is my middle name!" Jacob Black, "Breaking Dawn"

Тема Re:нови [re: Две Пароли]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано17.01.12 12:43



Не знам дали е наследствен проблем или придобит поради неправилна стойка в училище, но познавам един млад мъж, на който му откриха такова леко изкривяване на гърба като беше в началото на пубертета (той пък леко килнат настрани - незабележимо, освен ако не гледаш лопатките отзад на раменете) и с помощта на разни пристягащи колани или там каквото носеше около гръдния кош, успяха да го поизправят почти напълно. Ама той ги носи, докато растеше в пубертета. Ти на 23 най-вероятно си спрял да растеш и не знам дали подобни пристягащи "колани" биха ти свършили работа.
Най-добре да се допиташ до лекар, за да се видят възможностите, и да се постараеш да стоиш в колкото се може по-изправена стойка.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)


Тема Re: Изправяне на гърбанови [re: Две Пароли]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано04.02.12 11:13



Прекомерното изгърбване - кифоза, най-често се дължи на слабост на "носешата" (автохтонна) мускулатура на гръбначния стълб.

Има два начина за корекция:

1. Непрекъснато да мислиш за стойката си и да я коригираш. Много уморително но върши работа
2. Много, много, много гръбни преси, които засилват отслабената мускулатура.

В това число и абсолютно специализирано, упражнение с дъмбели



Трябва да правим добро от злото, защотото то няма от какво друго да бъде направено

Тема Re: Изправяне на гърбанови [re: Rapidfire]  
Автор ToЧиЦa_ (член)
Публикувано06.02.12 11:18



към това прибавям и практикуване на йога..има специални асани за заздравяване на кръбните мускули и оформяне на правилна стойка..а от там и изправяне на гръбнака!!
на 100% гарантирам много добри резултати..стига да си постоянен в практикуването и... :)



Тема Re: Изправяне на гърбанови [re: ToЧиЦa_]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано17.02.12 15:09



Йогата не струва, особено курсовете по йога.





Тема Re: Изправяне на гърба [re: Две Пароли]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано17.02.12 15:12



Човек расте на ръст до ок. 27 години, така че, вероятно имаш още малко време да коригираш това-онова. На първо място, трябва да увеличиш чекиите до поне 5-6 на ден. Но, трябва да сменяш ръцете, иначе няма да се развиваш симетрично.



Тема Re: Изправяне на гърбанови [re: Sargonlll]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано17.02.12 18:47



Що бе, имаше някаква тантра йога, ако не се лъжа - по двойки. Може да бъркам името, ама идеята е сложни пози, подобряващи медитацията по време на секс.
Докарвали го до няколко часа.

Bеer? Mоre?





Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.