Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:30 24.04.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Тема Наследствена предизпозициянови  
Автор mario.1993 ()
Публикувано08.12.11 13:33



Диагнозата ми е обсесивно-компулсивно разстройство и депресия.
Баба ми страда от биполярно разстройство.
Доколкото знам при ОКР мозъкът и неговата структура са променени и се различават от тази на здравите хора.
Имат ли връзка състоянията БАР и ОКР в генетичен и биологически аспект?Тоест еднакви ли са мозъчните нарушения при двете заболявания?Моето ОКР в следствие на генетично предавани мозъчни характеристики и деформации ли е,заради разстройството на баба ми? Каква е вероятността моите деца,внуци,братя и пряки роднини да имат променена структура на мозъка и в следствие на нея да развият моето разстройство?От всичко прочетено научавам,че щом имам това разстройство,значи повечето от роднините ми би трябвало да имат различия в мозъчното развитие и са в риск от поява на БАР и ОКР. Така ли е?

Редактирано от mario.1993 на 08.12.11 13:34.



Тема Re: Наследствена предизпозиция [re: mario.1993]  
Автор potir1 (пристрастен)
Публикувано27.12.11 10:59



...Не, както бе споменато -всичко е от чикиите.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.