Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:27 27.04.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Тема Питане за Алцхаймернови  
Автор skybeamer (непознат)
Публикувано28.11.11 12:43



Здравейте Майками страда от Алцхаймер вече в напреднала форма и кошмара около нея е голям. Да не дава господ на никой да има такъв болен до себе си. баща ми се грижи за нея но и той вече е на границата на силите си. Изчетох из нета доста информация за тази болест и разбрах , че не се лекува. Питането ми е наследства болест ли е алцхаймера и каква е вероятността един ден и аз да се разболея ?
Благодаря ви предварително



Тема Re: Питане за Алцхаймернови [re: skybeamer]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано28.11.11 14:59



[url]http://en.wikipedia.org/wiki/Alzheimer's_disease[/url]
Има 0.1 % наследственост. Може би вероятността за по висок риск за развитие на болестта също е наследствен, но отново в малък процент.
Тоест вероятността ти да се разболееш е малко по висока от на хора чиито родители не са болни.
Интересно ми е - майка ви пушила ли е някога? Не знам до колко е истина но четох че никотина забавял развитието на болестта. Единственото полезно нещо (ако е вярно де) за никотина.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Питане за Алцхаймернови [re: bira_more]  
Автор skybeamer (непознат)
Публикувано28.11.11 15:20



Благодаря за отговора да пушеше от както се помня но не много не повече от 2 цигари на ден. питам дали е наследствена болест тъй като още от преди време преди да се влошат нещата майками имаше специфичен проблем който и аз в момента (на 34 съм) го имам. Става дума за проблем с правилното подреждане на думите в едно изречение по време на разговор. Може внезапно вместо една дума да кажа друга която няма никаква връзка и изречението да загуби смисъл. след което се поправям но е кофти и хората се чудят какво говоря. В момента майка ми говори абсолютно безсмислени неща.



Тема Re: Питане за Алцхаймернови [re: skybeamer]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано28.11.11 18:11



Това с думите вероятно е дислексия. Която си е наследствена. И не бих я нарекла болест :-)))



Тема Re: Питане за Алцхаймернови [re: skybeamer]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано29.11.11 21:21



skybeamer,

Най-напред бих те посъветвал да не мислиш негативно, т.е. за наследствени фактори във връзка с болестта и не се самонавивай за някакви евентуални симптоми, които уж усещаш.

Не оставяй съмнението да определя бъдещия ти живот.
Бъди наясно, че е много важно какви са мислите ти и пак казвам, избягвай негативните, защото ти си такъв каквито са мислите ти.

Горещо ти препоръчвам да прочетеш книгата "Дълголетие на мозъка" от д-р Дхарма Сингх Кхалса.
Уникална книга, която би помогнала на всеки в борбата му с Алцхаймер.
Според мен, методите на д-р Кхалса за борба с Алцхаймер са удивителни.

Успех!


Никога не казвай никога!





Тема Re: Питане за Алцхаймернови [re: skybeamer]  
Автор skybeamer (непознат)
Публикувано30.11.11 15:56



Много ви благодаря на всички !



Тема Re: Питане за Алцхаймернови [re: skybeamer]  
Автор Aтилea (пристрастен)
Публикувано01.12.11 22:41



Аз се интересувам от болестта на Алцхаймер във връзка с един друг проблем, който има подобни прояви. В тази връзка и следя новините.

Счита се, че има естествени вещества, които допринасят за намаляване на проявите на Алцхаймер. Аз поне знам за две. Едното вещество се намира в големи количества в ябълките (най-вече), лука, боровинките, ягоди, малини и подобни berries. Това вещество разрушава отровния бета-амилоид, който се създава по неизвестни причини в мозъка на болните от Алцхаймер. Пишат, че две ябълки на ден не само предпазват от Алцхаймер, но и значително подобряват когнитивните възможности на вече болни от тази болест.

Другото вещество подпомага стабилизирането на нервните клетки, което е проблем при болестта на Алцхаймер. То (веществото) се намира в големи количества в черното грозде, в червените вина.

Ако се интересувате, мога да погледна как точно се казваха тези две вещества, че в момента не се сещам.



Тема Re: Питане за Алцхаймернови [re: Aтилea]  
Автор Aтилea (пристрастен)
Публикувано02.12.11 09:15



Потърсих информацията за веществата.

Първото вещество се нарича кверцетин, който се намира в кората на ябълките и се среща и в други плодове и зеленчуци. Затова се препоръчва яденето на ябълки и пиенето на прясно изцеден сок от ябълки, готовите сокчета не вършат работа. Най-добре ябълките да са червени и, ако е възможно – екологично чисти, у нас, за радост, все още има възможност да се намират такива. Твърде е възможно действието на ябълковия сок да е по-комплексно – ябълките съдържат и други флавоноиди, а също и пектин, ябълчена и лимонена киселина, имат богат минерален и витаминен състав.



Тема Re: Питане за Алцхаймер [re: skybeamer]  
Автор potir1 (пристрастен)
Публикувано23.12.11 00:57



Бог да ти е на помощ скайбимър! И аз съм чувал че пушенето предпазва, но явно не е така.( Чувал съм че и колкото повече знаеш, толкова по-неможе да те хване. А дали няма нещо общо с това че при животните с напредване на възрастта също се наблюдава намаляване на мозъка?



Тема Re: Питане за Алцхаймернови [re: skybeamer]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано23.12.11 11:41



Разбира се, има такава вероятност и съществува факторът наследственост. Но, не се притеснявайте! Една правилно провеждана перманентна терапия значително може да понижи риска!






*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.