Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:22 31.05.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Тема Неспецифичен обривнови  
Автор mislesht (реалист)
Публикувано08.07.11 10:55



Здравейте! На 19 юни ми се заби кърлеж в крака на педя над стъпалото. След 4-5 часа(предполагам) го видях и ходих в спешното да ми го извадят, съответно инжекция против тетанус. После с кърлежа - в инфекциозната болница, там естествено казаха че нямали вече практика да ги изследват и ми казаха да си следя за симтоми на лаймска болест, марсилска треска и алабала...И тъй, на 14-тия ден се появи някакъв неспецифичен обрив, там на същото място. Не е като този характерен за лаймска болест. Червени петна тук там, като едно от тях съвпада с мястото на ухапване. Днес е 19-ти ден(значи 5 дена), петната са си същите, нито намаляват нито се увеличават. Ето снимка, мястото на ухапване съм посочил със стрелка:



Големината на цялата "композиция" е около 4 см максимум. Сърби ме периодично като при ухапване от комар. Не го чеша, не е нещо което не може да се изтрае. Други симтоми нямам.
Как мислите, какво може да е това, преди да съм отъшъл пак в неприятната болница?

--------------

Редактирано от mislesht на 08.07.11 10:59.



Тема Re: Неспецифичен обривнови [re: mislesht]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано08.07.11 13:31



Ми понеже в неприятната болница ще ти кажат точно нищо съществено, я си прави нещо друго с времето и мислите :-))).
Да те успокоя, че 19 дена са много за карантина, та вероятно няма да умреш поради кърлежа. Но пък комбинацията юли+чорапи от естествена материя провокира всякакви обриви. Споко!



Тема Re: Неспецифичен обривнови [re: ha!]  
Автор mislesht (реалист)
Публикувано08.07.11 13:50



Бях прочел, че в някои случаи и 30 дена са малко, но както и да е....
По дяволите! Надявах се да умра, за да не убия шефа другия месец, като не ми даде отпуск!
Иначе джапанките не ме кефят, пък и шефа, налииии...
Апропо това за шефа как се лекува?



--------------


Тема Re: Неспецифичен обривнови [re: mislesht]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано08.07.11 15:35



Отпуските нали уж ни задължиха да ги раздаваме срещу подпис в началото на годината, ти на какво кандиса тогава? Юли-август си е мъртво време за всеки, почти, бизнес, ще ти я даде. Всъщност не мога да ти помогна, аз съм шеф и нищо не давам.
За обрива ти - щом не пари, не се е появил с рязка, ясна болка и тн благости, майнатаму. Може да си се алергизирал към праха за пране, може да ти е препикан подгъва на панталона... зачервено и присърбява когат се сети, е точно повод за разговор. Само.



Тема Re: Неспецифичен обривнови [re: ha!]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано08.07.11 15:41



Не съм медицинско Лице, да знаеш :-)))



Тема Re: Неспецифичен обривнови [re: mislesht]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано08.07.11 18:03



Ми отиди в Инфекциозна болница за един преглед.
Иначе за шефовете - аз развих тежка алергия към шефове. И станах freelancer - та шефовете ми са много, много далеч. И е по добре.



Bеer? Mоre?



Тема Re: Неспецифичен обривнови [re: mislesht]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Aedile N.R.)
Публикувано09.07.11 08:56



следи се най-вече за висока температура, иначе ще ти се поразмине марсилската треска и ко.



Тема Re: Неспецифичен обрив [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор mislesht (реалист)
Публикувано11.07.11 09:46



Да, за марсилската знам.
Ходих в събота пак в инфекциозната. Доктора каза, че не е задължително формата на обрива да е характерна. Все пак предположи че може да е някаква алергична реакция и затова ми написа рецепта. 3 дена съм на кларитин и ако няма ефект започвам доксициклин. Днес е третия ден, ефект няма. Обрива е по-голям отколкото на снимката. Нямам висока температура, нито други симптоми.
Значи довечера започвам антибиотика. Това е положението.
Поне научих нещо ново, ще ми е от полза следващия път, ако има такъв.

--------------

Редактирано от mislesht на 11.07.11 09:48.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.