Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:59 28.09.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема силни болки ниско в корема, моля за съветнови  
Автор bistrushka (непознат )
Публикувано15.03.11 05:51



Здравейте,

6-ти ден вече съм с много силни болки, които се увеличават вместо да минават, а тази вечер вече взе да става критично. приличат на менструални болки, но трябва да ми дойде след седмица чак, а може и повече. вчера отидох при личния да ми изпише болкоуспокояващи, защото без рецепта тук (холандия) само парацетамол дават, а аз макар че рядко пия лекарства, леките като него въобще не ми действат. лекарят обаче отказа да ми даде лекарство преди да се изясни какво е и ме изпрати в болницата, нищо нередно не показаха кръв, урина, ехограф и радиоскенер (или там как се казва). от това, е циал ден (буквално от 8 до 6 бях по лекари) болката стана още по-непоносима. снощи съм плакала като малко дете вече, а и това че толкова хора се изредиха да ме натискат по корема, болката наистина е вече нещо, което не се издържа. предписаха ми едно лекарство диклофенакнатриум 50 мг, от вида с бързото действие, което се разтваря в стомаха, а не червата, но то не ми действа. първото хапче само подейства и то за не повече от час, след това пих 1, 2, 3...никакъв резултат.
сега чакам да стане 8 и да отивам за други лекарства при лекаря и въпроса ми е точно тук, какво лекарство да поискам, болките наистина са ужасни и нетърпими, веч`е 6ти ден недояждане, недоспиване и болка едва издаржам. нормално като имам болка използвам аулин, но тук той е забранен от 5-6 г и не може да се намери на пазара, моля за съвет някаква негова алтернатива (става въпрос за холандия)
предварително благодаря



Тема Re: силни болки ниско в корема, моля за съветнови [re: bistrushka]  
Автор bistrushka (непознат )
Публикувано15.03.11 06:01



а изследванията не разбрах точно добри ли са или не, вероятно не многозащото почти не съм яла тези дни, а и пак ме викат за нови след 3 дни, но са показали че няма инфекция в тялото ми



Тема Re: силни болки ниско в корема, моля за съветнови [re: bistrushka]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано15.03.11 08:58



Разбирам, че много те боли, но всъщност не разбрах от какво се оплакваш. Болка е симптом, от болка не се умира, пишеш объркано ... поеми си дъх и опиши симптоми и то хронологично, БЕЗ РАЗСЪЖДЕНИЯ, пиши и какво са правили и казали лекари.



Тема Re: силни болки ниско в корема, моля за съветнови [re: bistrushka]  
Автор бaбa 3aйka ((бившия Заек))
Публикувано15.03.11 09:15



С подобна болка като твоята тук в София ми откриха проблеми с дебелото черво .



Тема Re: силни болки ниско в корема, моля за съветнови [re: бaбa 3aйka]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано15.03.11 09:37



Силни продължителни болки и идеални кръвни показатели? Какво му имаше на дебелото черво?



Тема Re: силни болки ниско в корема, моля за съветнови [re: bistrushka]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано15.03.11 13:30



Болки от камъче тръгнало да излиза, са трудно локализируеми, силни, трудно овладяеми. Не е особено опасно освен ако не запуши уретера.
Все пак са локализирани в едната страна.
Лечението в общия случай - течности, болкоуспокояващи и миорелаксанти.

Bеer? Mоre?




Тема Re: силни болки ниско в корема, моля за съветнови [re: ha!]  
Автор бaбa 3aйka ((бившия Заек))
Публикувано15.03.11 21:47



Ми на мен ми казаха , колкото и смешно да ми звучеше , че съм се родила с повече метри черва които са се сраснали. А и ми махаха някакви фисури и в интерес на истината от както ми махнаха фисурите и болките значително намаляха . А казаха , че имам хроничен колит и когато той се обострял също боляло долу ниско . Не съм лекар и нищо не разбирам , само предавам какво ми е казано .



Тема Re: силни болки ниско в корема, моля за съветнови [re: бaбa 3aйka]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано16.03.11 07:54



И при камъче и при това, което Зайка пише, кръвните изследвания ще покажат процес. Мацката пише, че..



Тема Re: силни болки ниско в корема, моля за съветнови [re: ha!]  
Автор bistrushka (непознат )
Публикувано16.03.11 14:40



извинявам се за объркания пост, не бях много адекватна

признаци - менструални болки, трудно е да се объркат с нещо друго, най-малкото защото са свързани с напрежение в прасците и омаляване зад колената. обаче не ми идва, вече 7ми ден, само болки. още съвсем лека температура и отвреме навреме гадене, и много надут корем (пак нормално за предменстр.). не съм бременна, нямам апендисит, далаци, бъбреци, дроб и другите главни коремни органи са си наред, кръвни и урина не показват откл., освен леко понижена захар. нямам признаци за гинекологични заболявания, но там ще е явно проблема. интересно ми е само на този скенер дето влизах или на ултразвука няма ли да се види ако имам събиране на кръв в матката? вчера болката ми изведнаж спря, както много силно болеше и хоп..ей така изведнъж спря и успях да се наспя ама хубаво. днес пак почна, но вече е поносимо. утре имам пак час за болницата, за нови изследвания и минаване през останалите кабинети, моля ви посъветвайте ме за какви болкоуспокояващи да питам



Тема Re: силни болки ниско в корема, моля за съветнови [re: ha!]  
Автор bistrushka (непознат )
Публикувано16.03.11 14:50



казаха ми че първо ще проверят дали не е апандисит или перитонит или натравяне от храна или друго, и ми провериха стомашните и коремните органи, хем им обяснявах че няма да е това, но явно си имат такива правила. а също и няколко теста. дали е възможно матката да се запуши по някакви причини и кръвта да не може да излиза навън?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.