Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:01 01.05.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Клептомания и заключваненови  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано30.11.10 17:31



Имам домашна помощница.Установявам периодично,че изчезват дребни неща.Веднъж си призна,че е взела запалката ми погрешка,но тя имала навика като става от масата да прибира всички запалки.
Започнах да снимам всичко.Както писах в друга тема тя е наета от сина ми за моя сметка и той не приема никакви оплаквания срещу нея.
Няколко дни правих снимки на нещата в хладилника.Оказа се ,че изчезват продукти.
Мисля да сложа катинар на хладилника,но ме е страх да не продупа някоя тръбичка за монтаж на халките за катинара.
Дайте идея за заключване на хладилника.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Клептомания и заключваненови [re: Xoлдън]  
Автор бaбa 3aйka ((бившия Заек))
Публикувано01.12.10 13:42



Клептоманията мисля , че е болест която не се лекува . Няма ли начин когато си тръгва някой да се навърта около нея ? Поне временно . Сложи по добре малка камера някъде и после и пусни записа , вместо да заключваш хладилника . Много неприятна ситуация .



Тема Re: Клептомания и заключваненови [re: Xoлдън]  
Автор ur4e69 (баба Вихронрав)
Публикувано04.12.10 00:09



Аз мисля, че параноята също е болест. Изчезвали продукти от хладилника и ще му слагате катинар! Нелепо



Тема Re: Клептомания и заключване [re: ur4e69]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано05.12.10 15:38



Параноя е ,когато си въобразяваш.Но когато си го заснел с фотоапарат,няма как фотоапарата да има параноя.
Споделих това със сина,който в е наел за моя сметка.Той явно и е казал и сега си показва торбата,че не е взела нищо.
Друг случай:
Започнаха да ми изчезват запалките.Тя си каза,че има навика като става от масата да прибира всички запалки.Вече не оставям запалки на масата.Но сега оставих една (ефтина) да видя кога ще изчезне.Скъпите в.т.ч.ZIPPO ги прибрах.
Трети случай:
Имам комплект от 6 тенджери алпака със стъклокерамични капаци.
Едната изчезна.Понеже тя взема от хладилника продукти за готвене,слага ги в тенджера и ги носи у тях да готви.Вече я попитах да не би да е забравила някоя у тях.Естествено отговора беше НЕ!
Не мога да си скрия цялата къща от нея.
Не може в хладилника да има 12 яйца и на другия ден да са останали две,след като не съм ял яйца.
Четвърти случай:Тя пазарува разни продукти(естествено за моя сметка) и оставя касовите бележки при мен.Сравних продуктите от касовите бележки и установих,че една трета от продуктите липсват в хладилника.
Споделих пак със сина ,а той ми обясни,че тя държала продукти у тях ,за да готви.Като резултат вече не виждам касови бележки.
А със сина сме в лоши отношения и няма как да си съгласуваме действията.

Редактирано от Xoлдън на 05.12.10 15:55.



Тема Re: Клептомания и заключваненови [re: Xoлдън]  
Автор abettor (да бе, аз съм)
Публикувано05.12.10 15:55



Аз не мога да разбера нещо елементарно.
Щом е за твоя сметка - явно ти й плащаш.
Казваш й, че повече няма да й плащаш и я натирваш.
И си наемаш, пак за твоя сметка, друга домашна помощница.


Кви клептомании, кви пет лева, като въпросът се решава просто?

П.П Преди години и аз имах една домашна чистачка. Циганка беше, но с препоръки. За около година работа при мен не открадна и стотинка. В една стая й бях забранил да влиза и тя дори не прояви любопитство какво има там.



Тема Re: Клептомания и заключваненови [re: abettor]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано05.12.10 16:03



Това го обясних в друга тема.Синът ми е откраднал банковите карти в т.ч. и тази по която ми се превежда пенсията.
Мисля,че сега се изясняват нещата.Дори ми беше откраднал и личната карта. Сега ми открадна документа за получаване на новата лична карта.
Но той не може да я получи вместо мен. Направих справка в закона за личните документи. Ако я присвои го чака затвор до 8 г.
Аз не си оставям "магарето в калта".
Крайния вариант е наети биячи.Той действа безотказно.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Клептомания и заключваненови [re: Xoлдън]  
Автор abettor (да бе, аз съм)
Публикувано05.12.10 16:44



Ами очевидно имаш проблем със сина си, не с домашната помощница!

А жилището чие е?

П.С. А как се решава въпросът с откраднати банкови карти даже ми е обидно да обяснявам. Блокират се точно за две минути. И точно за три дена се вадят нови.

Редактирано от abettor на 05.12.10 16:47.



Тема Re: Клептомания и заключваненови [re: abettor]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано06.12.10 08:17



Холдъна вече е явно болен и под нещо като запрещение. Само мрънка и нищо не прави. Да бъдем снизходителни.
От няколко месеца в "мъжки клуб" му дават акъли как да действа разумно. Но в случая разум няма.



Тема Re: Клептомания и заключваненови [re: Xoлдън]  
Автор бaбa 3aйka ((бившия Заек))
Публикувано06.12.10 09:33



То от страни акъл лесно се дава , ама нема значение . Ако синчето е пълнолетно го натирваш , сменяш ключалката , аз бих продала апартамента ако е само на мое име и бих си купила друг дето той няма да знае , анулираш картите и си вадиш нови , и си вземаш помошница ако има нужда , такава каквато на теб ти отърва . До сега не ми се е случвало да готвя в нас и да пренасям яденето , там дето са ме помолили да готвя . Та ако ще в същия блок да е . С кеф бих му била шута . Ма всеки е различен . Успех и пиши как се развиват нещата .



Тема Re: Клептомания и заключваненови [re: Xoлдън]  
Автор potr (ентусиаст)
Публикувано08.12.10 21:17



Абе много се краде у вас( да не сте във Факултето?


Редактирано от potr на 08.12.10 21:21.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.