Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:10 28.04.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Грозни белезинови  
Автор bagryana (минаващ)
Публикувано22.09.10 22:46



Имам проблем със зарастване на оперативни белези - въпреки, че спазвам всичко, което ми казват лекарите, белезите ми зарастват отвратително - стават големи, широки и 4 месеца след операцията все още са тъмно червени. Това се случва за пореден път, доскоро смятах, че зависи от работата на съответния лекар, но уви, оказва се че причината е в мене - било склонност на организма ми да образува такива белези / не са келоидни, а хипертофични, поне така ми обясниха /. Има ли спасение и може ли да направя нещо, с което да си помогна след операцията или евентуално някаква подготовка да проведа преди това / пояснявам, че след няколко месеца ми предстои нова операция /?



Тема Re: Грозни белезинови [re: bagryana]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано22.09.10 23:05



Зависи от типа кожа, твоята еластична ли е? С какво мажеше белезите? Бих ти препоръчала две неща - едното е крем "Витасин", другото е натурален колаген на фирмата "Colway", помагали са на мен и други хора.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Тема Re: Грозни белезинови [re: paзбиpaм]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Quaestor N.R.)
Публикувано23.09.10 00:17



другият вариант е контрактубекс /с алантоин/. Само че при мен не помогна.



Тема Re: Грозни белезинови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор bagryana (минаващ)
Публикувано23.09.10 11:04



Контратубекс съм ползвала преди години и абсолютно не ми помогна, сега три месеца се мажа сутрин и вечер със Зерадерм. Не смея да кажа, че съвсем не ми е подействало, защото без това белезите може би щяха да са още по-зле

, но и не ми е помогнало кой-знае колко.

Чудя се дали няма нещо, което да може да се пие преди операцията, и което да подтисне подобна крайна реакция на организма ?



Тема А къде са тия белези,нови [re: bagryana]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано23.09.10 12:22



ако не е тайна?





Тема Re: Грозни белези [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано23.09.10 14:29



И при мен, затова не го препоръчах.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Тема Re: А къде са тия белези,нови [re: Phillip]  
Автор bagryana (минаващ)
Публикувано23.09.10 18:06



Последните белези са ми на гърдите - около ареолите, от пластична операция. Но имам предишни такива и на други места по тялото, от махане на бенки. Единственият ми хубав шев е на крака, от отстранено някакво топче преди доста години - каква ирония - шевът, който ми е правен не от пластичен хирург и е там, където не се вижда, и където няма значение как изглежда, е просто перфектен, а на всички останали места са грозни. Разбрах, че имало някакви линии на Ланже, които трябва да се спазват при операции, та се чудя дали те не са причината за вида на белезите ми

? А също преди време един гинеколог ни в клин, ни в ръкав ми каза, че имам скандинавски тип съединителна тъкан и хич да не се надявам на хубави белези. Но не разбрах какво е това скандинавски тип - питах други лекари и те се чудят, какво е имал предвид??



Тема Е, кофти, съжалявам.нови [re: bagryana]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано23.09.10 22:23



Извини ме, може да те ядосам след свършен факт, но предполагам си се наранявала като малка и тогава са ти оставали още по-грозни белези, но не ти е светнала лампата. Преди операциите не си чела достатъчно, че част от хората са абсолютно непригодни за разкрасителни процедури. Както си се развихрила с ножовете и пак не си спряла след като си видяла резултата от първата операция.
Лично аз, ако евентуално реша да се разкрасявам мащабно, първо ще почна от нещо дребно, напр. бенка, дет викаш, на скрито място, за да видя резултата. Тестово. Но аз разсъждавам като препатил програмист, все пак.

Иначе при теб това теоретично би се оправило от много, ама много добър пластичен хирург и продължителна специална терапия след това. Но не знам дали има такива печени хирурзи у нас и ако има колко ще струва.



Тема Re: А къде са тия белези,нови [re: bagryana]  
Автор 4ereshka2 (ветеран)
Публикувано24.09.10 10:55



Преди време бях задрямала на плажа и понеже кожата ми е много бяла и тънка, резултата беше рани на деколтето. Първо се мазах с антибиотична паста да не стане инфекция, а после с течен вит.А, не останаха белези.
Знам че за кожата е полезно да се ядат много плодове и зеленчуци, да се пият пресни сокове, да се вземат витамини.
Този пластичен хирург дето те оперира беше ли го проучила преди? В смисъл да размениш информация с негови пациенти? Как се спря точно на него?
Все пак добре, че белезите не са на лицето..



Тема Re: А къде са тия белези,нови [re: 4ereshka2]  
Автор bagryana (минаващ)
Публикувано26.09.10 22:17



Лекарите са трима, операциите ми общо са пет, а белезите винаги са почти еднакво грозни

.

И да, бях ги проучила преди това, единия особено го издирвах години, докато го открия къде оперира.

Редактирано от bagryana на 26.09.10 22:25.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.