Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:26 08.06.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Упорита кашлица при детенови  
Автор nevazmojna_sum (непозната)
Публикувано03.06.10 10:19



Синът ми е на 8 години. Преди около два месеца започна да кашля. Нямаше температутара, дори хрема в началото. Затова започнахме симптоматично лечение - сироп Синекод, който при други такива случаи е подтискал кашлицата.
След няколко дена се появи и хрема, включихме и капки Олинт, но никакъв ефект - кашлицата се засилваше, една деряща, личи си,че е от гърлото. Баща му е лекар, преглежда го, преслушва го не знам колко пъти - нищо. Гърлото спокойно, дори леко зачервяване няма, дробовете абсолютно чисти, но кашлицата силна, не можеше да спи детето направо. Включихме и Калциев глюконат да подтиснем евентуална алергична компонента, макар че не е имал такива проблеми досега, но нали почнаха разни цъфтежи и ...
Повече от седмица пи Демефан, Калциев глюконат и слагахме капките за нос. Еднократно вдигна 37,5 С, аз да се презастраховам му почнах Тримезол, пи го една седмица - нищо отново. Решихме да минем на Ериус, да не би Калциевият глюконат да му е слаб. Включихме и спрей за нос Avamys, тъй като и хремичката продължаваше и му се стичаха секрети по задната стена, вече се насочихме към алергична кашлица. Малко понамаля, но остана.
Вече вдигнахме ръце, знаете майките какви сме, започнах да опявам на мъжа ми, че той нещо не чува, не може да излекува детето и го заведохме при педиатър. Отново нищо на слушалка, нито при прегледа. Каза да продължаваме с Aerius и спрея, изписа му хомеопатични перли - Coccus cacti 9ch, да не сме отхвърляли и коклюш като евентуална диагноза...но нали имат ваксини за коклюш...
Имам чувството,че откакто почнахме тия хомеопатични,кашлицата му се усили, тъкмо беше понамаляла доста - пак е силна и спастична като се закашля, но много по-рядко, да кажем само 5-6 пъти дневно, а не както беше през няколко минути в началото.
Опитвах и всякакви чайове,които знам.
Последно като диагноза - вследствие на вирусна инфекция има ларингит, а той бил упорит и явно и някаква алергия сега в този сезон.
Моля, ако някой знае нещо за такъв вид упорита кашлица, било то от природна медицина или нещо, което ние сме пропуснали...
С тия хомеопатични има ли някой опит? Досега не сме употребявали, но вече се чудя какво да го правя...
Благодаря предварително!

Редактирано от nevazmojna_sum на 03.06.10 10:21.



Тема Re: Упорита кашлица при детенови [re: nevazmojna_sum]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано03.06.10 17:50



Да беше възрастен - кодтерпин, само с рецепта и то май зелена. Ама подтиска кашлицата здраво. По някога поне при мен се е случавало като подтисна кашлицата (за 1 ден например) и тя да намалее и отзвучи. Колкото повече кашля - толкова повече дразни.
Няколко идеи - инхалации - например сода бикарбонат и лайка. Или само лайка. Водата завира, и детето диша парата.
Иначе - за хомеопатия - моля питайте в клуб хомеопатия. 9 CH означава че има около 100 молекули от активната субстанция в едно "драже/перла/прахче". За мен това е евтина психотерапия, ама на някои помага де - най-вече като си мислят че правят нещо.
Ваксината не дава 100 % гаранция, а има и паракоклюши - подобни на коклюша но с по леко протичане.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Упорита кашлица при детенови [re: nevazmojna_sum]  
Автор miata (добронамерен)
Публикувано03.06.10 20:19



Имах същата кашлица преди доста години.Оказа се алергична.Провокираше се и от вирусни инфекции. Много е мъчително. Защо не отидете на алерголог?



Тема Re: Упорита кашлица при детенови [re: nevazmojna_sum]  
Автор бaбa 3aйka ((бившия Заек))
Публикувано04.06.10 08:50



Ето ти една изпробвана бабина рецепта . Четох я в един весник , пробвах я и съм доволна . Става и за деца и за възрасни . Вземат се 3 - 4 листа от по - голяма прясна зелка , нарязват се , слагат се между два листа марля и така се увиват гърдите и гърба . Прави се докато спи . Седи два часа и се маха . Прави се три дни подред и кашлицата изчезва . Но все пак минете и през алерголог , както те посъветваха в предния пост .



Тема Трябва да проверите и за следните два вида кашлицанови [re: nevazmojna_sum]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано05.06.10 15:01



"математическа кашлица" - психосоматично, продължава докато детето бива насилвано да изкарва добри бележки по математика, която то мрази. Очевидно през ваканциите изчезва. Лично мен ме съмнява да е този случай, понеже е само на 8 години и още не са дошли задачите за басейна и тръбите, да не говорим за доказателство на косинусовата теорема.

"теснотийна кашлица". Какво пространство има детето вкъщи? Най-честия случай за поява на теснотийна кашлица е апартамент две стаи, хол и кухня, в който живеят 4-5 души, вкл. дядовци, баби, нещо такова. При разширение, кашлицата изчезва.

На прав път ли съм?



Тема Re: Трябва да проверите и за следните два вида кашлицанови [re: Phillip]  
Автор nevazmojna_sum (непозната)
Публикувано05.06.10 15:04



Не, не е нито един от тези видове кашлица.
В училище нямаме проблеми, а даже след завършване сега му се усили. Апартаментът ни не е супер голям, 90 кв.м, но си живеем сами, не сме притеснени.





Тема Re: Упорита кашлица при детенови [re: бaбa 3aйka]  
Автор nevazmojna_sum (непозната)
Публикувано05.06.10 15:05



За този метод не съм учавала досега.
Мисля,че е малък за тестуване при алерголог още. Освен да му изпише антихистамини, а ние вече ги даваме, какво ще ми помогне?



Тема Хм. Е, опитвам се да помогна.нови [re: nevazmojna_sum]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано05.06.10 17:41



Споменах двете най-чести психосоматични кашлици. Все пак помисли си дали няма някаква форма на ежедневен деспотизъм у вас спрямо детето и непрекъснато да го карате да прави нещо неприятно. Напр. редовно да си мие ръцете и зъбите, да си сменя дрехите, макар и те да не са се изцапали твърде много, да го заставяте да яде само здравословни буламачи и.т.н.





Тема Re: Хм. Е, опитвам се да помогна.нови [re: Phillip]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано05.06.10 18:44



Виждал съм случай на изчезване на необяснима упорита кашлица след няколко инжекции с витамин B.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Упорита кашлица при детенови [re: nevazmojna_sum]  
Автор бaбa 3aйka ((бившия Заек))
Публикувано05.06.10 19:07



Пробвай със зелето , нищо не губиш . Ако не му помогне , поне няма да му навреди .

. Мисля , че всяко дете навършило 5 годишна възраст може да бъде тествано за алергени . Питай все пак за тестването и личния лекар .




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.