Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:35 08.06.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Ваксининови [re: ne_znajko]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано04.06.10 19:42



Корупция и "лобиране" има и в медицината - при това не са малко.
Има желязни доводи в полза на ваксините. Особено на някои ваксини. Отделен въпрос е че желязността на доводите е желязна ама само ако имаш съответната базисна подготовка. А стъклото е течно ама само в големи времеви интервали.
Та - ако бъдеш охапан от бясно куче - по добре е да се ваксинираш. Има само 1 случай на преживял охапване от прилеп болен от бяс. Преживял но със съответните последици.
Едрата шарка е ликвидирана напълно. Намаляване на ваксинацията срещу полиомиелит - доведе до появата на случаи, а по мое време нямаше дори 1 случай да ни покажат. Та само от снимки.
Има и смъртни случаи на неваксинирани. И то от заболявания които по мое време бяха казуистика. В смисъл - имаше някакви заболели но в много леки и атипични форми.
За мен това са желязни факти. За много други - това не са факти. И се почват спорове, за правата, за това как е в други страни за .......
Според мен и с ваксините се злоупотребява. Има ваксини които според мен са задължителни, има и други които може да са по желание, макар да са задължителни. Споменах една такава - тетанус. Ако се заразиш - няма да станеш опасен за другите. Тоест би трябвало да имаш избор.
По сбито от това не мога. А обосновката на това ми мнение поне аз не виждам как да е кратка. За това - за да станат ясни нещата, или поне гледната точка на хората които се занимават с това, трябва да се изчете много - имунитет, микробиология, инфекциозни болести.
Не става само с четене по форуми или дори отделни статии.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Ваксининови [re: ne_znajko]  
Автор Snakecharmer (непознат)
Публикувано05.06.10 12:16



Една интересна тема.

Ако разполагам с време, по-късно ще се включа. Разбира се, че антителата изобщо не са единственият фактор, обезпечаващ защита на организма от инфекциозни заболявания, като това медицината го знае отдавна, и затова ваксините не са и надеждно защитно средство, но затова пък са много доходоносни.



Тема Re: Ваксининови [re: Snakecharmer]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано05.06.10 15:23



Темата може да е интересна за теб, ама е дъвкана много в този клуб, та по моя преценка - няма да оцелее дълго.
Разбира се, че антителата изобщо не са единственият фактор, обезпечаващ защита на организма от инфекциозни заболявания, като това медицината го знае отдавна, и затова ваксините не са и надеждно защитно средство
Имаш ли някакво биологично образование? Явно медицинско нямаш - ама поне някаква елементарна база?
Начи викаш понеже кожата е един от факторите обезпечаващ защитата на организма от инфекциозни заболявания - за това ваксините не са надеждно средство?

Bеer? Mоre?




Тема Re: Ваксининови [re: ne_znajko]  
Автор Orнeдишaщ (змей)
Публикувано05.06.10 15:29



Причината е, че при медицината повече от всяка друга област играят финансови и политически причини, които по-принцип са по-силни от научните доводи
Точно попадение. За съжаление бизнесът "изяжда" науката при всеки малко по-дълъг контакт между двете. Може би това е една от главните причини фундаменталната наука да е в сегашната жестока стагнация и да не е родила нищо съществено през последните 50-60 години. Просто науката беше въдворена в ролята на слугиня на икономиката. От което пък страдат на практика и двете.

...това твърдение е нелепо - в частност - стъклото при стайна темепратура не тече дори и с минимална скорост.
Не е нелепо. Трябва да се прави разлика между течно агрегатно състояние, течно фазово състояние и течливо тяло. Това са три абсолютно различни неща. В смисъла на второто стъклото (джамът) си е течност отвсякъде.

Докато няма "железни" научни аргументи...
Да ме прощават домакините на форума, но в медицината много "железария" няма да намериш. Докторите не са виновни за това - просто им е много сложен обектът, там е работата. Аз за себе си имам дълбоки резерви относно самото класифициране на медицината като наука. Що се отнася до методология, критерии и т.н. - добре, но когато опре до приложната част, до лечителството (не смея да изполвам думата "здравеопазване", щото е подвеждаща) - там нещата май са повече на ниво шаманство, бяла магия, в най-добрия случай - статистика, отколкото на наука.



Тема Re: Ваксининови [re: Orнeдишaщ]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано05.06.10 15:50



Медицината си е наука - вЕрвай ми. Виж лечителството както го наричаш е наука и изкуство.
В края на краищата и водородното дело е сложно - ама те виж какъв виден самоук учен по водородни дела се роди на нашта земя. Хората милиони му дават за една консултация.



Bеer? Mоre?



Тема Re: Ваксининови [re: bira_more]  
Автор ne_znajko (ученолюбив)
Публикувано05.06.10 18:07



Понеже виждам, че не сте запознати с "новината", макар че не е много на място, бих ви препоръчал да погледнете ДОКАЗАТЕЛСТВАТА (а Доказателства има само при Научен Експеримент!!!) за това, че Стъклото НЕ ТЕЧЕ:



Вижте частта: Тече ли стъклото?

Разбира се, в книга съм чел за изследването много по-подробно с обяснение на база квантовата теория за сторежа на веществото (стъклото). За съжаление сега точно не се сещам заглавието, а потърсих бърз цитат в Интернет, на който му е интересно - моля спокойно да потърси подробности.
Колкото до традиционното СУЕВЕРИЕ, традиция, догма и как още да го нареча - "научно" хрумване на някой "авторитет" за времето си, прието на доверие, НЕ С ЕКСПЕРИМЕТ И ДОКАЗАТЕЛСТВО, а повтаряно до болка и се превъртнало в установена "истина" (АМА НЕ Е!):
това, че стъклата на прозорците на Катедралите са по-дебели отдолу се дължи не на някакво си течене, ами на технологията на получаване на стъкло по онова време. Поставяли по-дебелия край за устойчивост. Доказателство е и фактът, че има не малко открити прозорци, също поставени преди стотици години, но... ДЕБЕЛАТА ЧАСТ БИЛА ОТГОРЕ!!!

Ето, защо не бива да се вярва сляпо! Същото го сполетяло и Пастьор - присмивали му се колегите академици за "микробите, които причинявали болести" - та те, учените старчета не виждали нищо "мръсно" по ръцете си.

Та най-големият недостатък на човек е да се изпада в крайности!

Факт е, че изобщо няма доказателства, НЕ за ИМУНИТЕТА изобщо, който за сега е добра теория, като че ли; СТАВА ДУМА ЗА ВЗАИМНИЯ ИМУНИТЕТ В ГРУПИ ОТ ХОРА и от там за това дали съседа трябва да се ваксинира, че да ми е добре на мен...

Предлагам да приключим с дискусията. Истински развой би имала само ако имаме квалификация и УСЛОВИЯ за провеждане на ЕКСПЕРИМЕНТ. Това за сега няма как да стане.
Оставяме се на догмите, суеверията...
"Истината" винаги е в ръцете на Силните на Деня, но пък Историята Доказва, че никой Властник не се е задържал вечно на власт, колкото и усилия да е положил в промиването на мозъка на децата и в сеенето на дезинформация.

Съвременната "Наука" е най-осакатената и смешна религия. Важно е пари да текат за Богатите. Memento mori!

P.S. Ваксините "бяс", "тетанус", за които все споменавате, сами усещате, че са доста по-различни като механизъм на действие от ония другите - насилствените...



Тема Re: Ваксининови [re: ne_znajko]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано05.06.10 18:18



Ами нали ти казвам - има разни науки като инфекциозни и епидемиология. И там подробно се обяснява защо трябва да имаме критична маса ваксинирани, та да намалим риска от епидемия.
Иначе съседа ти може да не е ваксиниран. Ако достатъчен брой от хората край него са ваксинирани - вероятността той да се зарази и съответно да зарази и други е малка.
А колко точно - за различните заболявания - различно.
Щото вече както и да го въртиш - едра шарка няма.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Ваксининови [re: ne_znajko]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано05.06.10 21:28



Ама ти наистина ли насериозно приемаш уикипедията (ОСОБЕНО бг) за НАУЧЕН източник? И нещо, написано там, незнайно кога и от кого - за някакво доказателство?!?

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re: Ваксининови [re: walkman™]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано06.06.10 08:11



В Уикипедия има доста информация, като енциклопедията е сравнително надежден източник. Разбира се има статии, които са доста спорни, но там има контрол. Ползвам я предимно на руски и английски, статиите са по-качествени.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Ваксининови [re: bira_more]  
Автор Orнeдишaщ (змей)
Публикувано06.06.10 12:28



То някои считат и такива дисциплини като историята и философията за науки. Въпрос на дефиниция. Аз съм консервативен по отношение на разграничителната линия, медицинското - как го каза ти? - изкуство изпада по моите критерии извън нея. Между другото, да те лекува "човек на изкуството" звучи някак доста стряскащо. Аз бих предпочел някой по-обикновен челяк, на така наречените хора на изкуството хич им нямам вяра.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.