Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:04 18.05.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Колко време и как се учи за изпитите  
Автор K(k)lub (непознат)
Публикувано27.12.09 11:35



Ако се върна да речем март в София и уча за изпити, дали мога да си взема изпитите по медицина в Софийския за 2010/2011? Трябват ми две оценки 5,50, затова положението е малко тънко, да не говорим че от три-четири години не съм пипал химия и биология. Но съм напълно мотивиран, само не знам дали ще стане и как да го направя. Още не съм решил дали това е начинът, но в момента си пресмятам възможностите.

Как се учи за тези изпити? Да речем купувам си учебниците, и сядам да уча, но на какви курсове се ходи, как се подготвя човек? Много ли е късно да се започне през март, колко време трябва?



Тема Re: Колко време и как се учи за изпититенови [re: K(k)lub]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано27.12.09 12:24



Я си кажи кой си - да не отиде някой погрешка при теб, ако станеш лекар.



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Колко време и как се учи за изпититенови [re: K(k)lub]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано27.12.09 13:04



Ми аз почнах да уча (сериозно) в средата на 11 клас - разбирай януари. Ама имах доста добри оценки и по химия и по биология - по биология 6, а по химия 5.66, което го повиших (с допълнителен изпит) до 6.
Ти ще се състезаваш с хора на които знанията са им пресни. И са с по добър успех, и са започнали да учат по отдавна. А имаш и проблем с концентрацията.
Някакво подобие на шанс имаш, ако намериш някой от проверяващите и той успее да налее в главата ти достатъчно знания.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Колко време и как се учи за изпититенови [re: walkman™]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано27.12.09 13:09



С такива оценки по химия и биология опасността е малка



Тема Re: Колко време и как се учи за изпититенови [re: K(k)lub]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано27.12.09 13:11



И защо искаш да станеш точно лекар?

Лекарю, излекувай първо себе си, бих казала, като съм ти чела темите. Нищо лично, но си е така. Веднага си помислих, че не бих искала да ме лекуваш точно ти.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Колко време и как се учи за изпититенови [re: paзбиpaм]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано27.12.09 13:17



И защо искаш да станеш точно лекар?

Най-вероятно за пари... поредният дипломиран печалбар на чужд гръб...



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Колко време и как се учи за изпититенови [re: K(k)lub]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано27.12.09 13:42



Значи в момента учиш някакви социални науки и се затрудняваш, тъй като имаш проблеми с концентрацията, а си решил да учиш медицина. Доста странно.
Лично аз съм учила други науки, не медицина и сега пак уча.
Въпреки че ми вървят точните науки, химията в училище ми беше безкрайно скучна и омразна, но се напънах да изкарам 6 заради дипломата. Сега разбира се в главата ми няма нищо от химия, а и не ми трябва.



Тема Re: Колко време и как се учи за изпититенови [re: walkman™]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано27.12.09 14:05



Малко не ми се връзва. Не че с медицина не могат да се изкарват кинти, ама това е доста тежък, и продължителен път. Имаш дълго следване, след това специализация. Иначе просто няма начин да се изкарват кинти. В смисъл кой за какво да ти дава кинти, ако си "прост" лекар? Както и да го гледаш - имаш поне 10 години здраво "копане" преди да стигнеш позиция за кинти.
Има по бързи и по лесни начини.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Колко време и как се учи за изпититенови [re: bira_more]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано27.12.09 15:04



Е, ама в представите на много хора докторята си мерят кинтите с кантар...



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Колко време и как се учи за изпититенови [re: walkman™]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано27.12.09 15:16



А бе има и такива, ама - ако е с корупция, трябва много време докато стигнеш на позиция да взимаш подкупи, ако е с майсторство - трябва много време докато изградиш майсторството и името.
С програмиране, финанси, право - можеш да стигнеш по бързо до позиция с добри кинти.

Bеer? Mоre?





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.