Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:18 22.09.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Тема профилактика?нови  
Автор miata (добронамерен)
Публикувано15.10.09 09:34



Как стои въпросът с профилактичните прегледи? В какво се изразява тяхната задължителност, защото от моя jp досега нищо не съм чула.Споменах й,че искам да се прегледам профилактично, а тя каза, че няма време,талони и т.н.



Тема Ами, моята GPнови [re: miata]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано15.10.09 10:41



(така се пише правилно, а не jp) прави следното. Слуша ми гърдите, натиска ми корема и бъбреците, гледа ми гърлото, кардиограма, кръвно налягане, боцка ми пръстчето за бърз тест за кръвна захар, мери ме на кантара и през година ми дава бележка за лаборатория да си направя кръвна картина и изследване на урина за нещо си. Някой път ме чука и с гуменото чукче по коляното. Самият преглед минава за около половин час. Нещо такова.





Тема Re: профилактика?нови [re: miata]  
Автор vehtiya (M.D.)
Публикувано15.10.09 15:33



По принцип ако не си направиш профилактичен преглед се полага глоба. На практика нямаш проблем. Талон трябва само за гинеколог. Добре е веднъж в годината да се прегледаш. Дава се талон за изследване на холестерол и триглицериди. Лимита за изследвания обикновено не е проблем. Поне на мене ми стига. Прави се ЕКГ. Има едно странно изискване на Здравната каса- джипито да изследва урина от пациента с експресен тест в кабинета си. Ето това е суперидиотщина. Някои колеги го пишат формално. Та това е.



Тема Re: профилактика?нови [re: miata]  
Автор miata (добронамерен)
Публикувано15.10.09 16:02



Никога не са ме изследвали по този начин.Колкото до глобата, кой ще ме глоби и защо, след като GP-to не го е еня. Благодаря за инфото.



Тема Re: профилактика? [re: vehtiya]  
Автор Refine (усмихната)
Публикувано16.10.09 18:44



Ми супер, ама от тези профилактични прегледи ползата е твърде ограничена. Първо, според изследванията от пакета "профилактичен преглед" аз съм здрава. Изследване, направено по друг повод, в частна лаборатория, откри показатели извън нормата, след това направиха изследване с видеозон и .....излезе ясно Хашимото.
Иначе личната ме води здрава....и ми прави въпросните профилактични прегледи, когато отида да изпише инсулин на съпруга ми.
Благодаря, но нямам нужда от това "здравеопазване".



Тема Re: профилактика?нови [re: vehtiya]  
Автор Pride and Prejudice ()
Публикувано16.10.09 19:02



А някаква ваксина профилактично не се ли налага случайно?







Тема Re: профилактика?нови [re: Pride and Prejudice]  
Автор vehtiya (M.D.)
Публикувано19.10.09 13:07



На 25, 35 и т.н. се прави профилактично ваксина срещу тетанус и дифтерия.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.