Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:43 02.07.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Интересувам се от... медицина??!нови  
Автор vehtiya (doctor)
Публикувано17.08.09 17:20



Много хора дават мнение по медицински въпроси, без да са дипломирани лекари. Няма лошо. В тази държава всеки разбира от футбол, политика и медицина. Демокрация сме в края на краищата, кой от каквото му е интересно от това да се интересува. Аз например се интересувам от оръжия... НО, който се интересува от медицина не си струва да започва от упътванията, дето ги има в лекарствените опаковки. започва се от анатомия, физиология и биохимия. Без това медицината не може да бъде разбрана. Как ще коментираш ти кой какво го боли след като не знаеш устройството на човешкото тяло?! Или как функционират органите? Или поне малко от малко да познаваш реакциите, които протичат в човешкия организъм. Има един предмет Биология на човека. учеше се в шести ли, седми ли клас. ако имате деца, разровете им учебниците, ако ли не съседските. Е има и учебници за медицински сестри, за фелдшери, те са за по- напредналите. Но много ви моля...

Д-р Б. Господинов


Тема Да уточня!нови [re: vehtiya]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано17.08.09 18:35



Точната фраза е "Българинът изключително много разбира от футбол, политика, здравеопазване (не от медицина) и също - образование."
Наистина, малко са българите не-медици, които биха обяснили задоволително процеса на, да кажем, кихането. Но всички са наясно как да се организира здравната система, колко пари да се отделят за нея и.т.н.





Тема Re: Да уточня!нови [re: Phillip]  
Автор vehtiya (doctor)
Публикувано17.08.09 18:53



Абе здравеопазване... Познанията в здравеопазването се ограничават в псуване на докторите май. Виж като почнат да се разменят диагнози и рецепти, тогава става страшно...

Д-р Б. Господинов


Тема Разбирам.нови [re: vehtiya]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано17.08.09 19:20



Напр. ситуацията. Срещат се две стринки пред бакалията и едната казва "Мен тук ме дърпа, там ме стреля". А другата: "Я, и мен също! Какво ти предписа лекарят?" И се почва ...





Тема Re: Интересувам се от... медицина??!нови [re: vehtiya]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано17.08.09 21:25



Е, нали има свобода на словото и печата.
А пък и никой не те кара да се съгласяваш с мнението на хора, без да са дипломирани лекари.

Психиатрите от рода на лекарите ли са?
А психолозите?

И ако не, защо?
Ти как смяташ?




Никога не казвай никога!



Тема Re: Интересувам се от... медицина??!нови [re: paparosko]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано17.08.09 22:00



Психиатрите са подвид на лекарите. Завършват медицина, и след това специализация.
А психолозите не са.
Между другото - давал съм мнения в Право, изрично подчертавайки че не съм юрист и може да бъркам. Само по въпроси по които съм имал "личен опит", чел съм и закона. И въпреки това - подчертавам че не съм юрист.
Мисля че ако някой дойде да пита нещо в Медицина, ще очаква отговор от лекар. И е редно ако човека който отговаря не е лекар, да спомене че не е лекар.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Разбирам.нови [re: Phillip]  
Автор vehtiya (doctor)
Публикувано18.08.09 08:38



Пък пред кабинета на лекаря какви семинари стават... За вестници от рода на "Склероза" да не говорим.

Д-р Б. Господинов


Тема Re: Интересувам се от... техника??!нови [re: vehtiya]  
Автор Kossoman ()
Публикувано18.08.09 11:52



Я бърже всички доктори, дето сами си човъркат колите и си оправят казанчетата в тоалетните да си признаят тука, в тая тема!





Тема Re: Интересувам се от... техника??!нови [re: Kossoman]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано18.08.09 13:34



Аз дори и линукса сам си инсталирам. И на други недавам.


Да не говорим за телефоните.

Bеer? Mоre?



Тема Re: Интересувам се от... техника??!нови [re: bira_more]  
Автор Kossoman ()
Публикувано18.08.09 14:42



Това при теб не го броим, нали вече ти е професия.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.