Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:19 05.07.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: на вниманието на вехтиянови [re: snakeling]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано06.10.09 01:29



>> прави впечатление, че когато спират ваксините за полио, тогава той намалява

Да бе, когато земята се намокри, започва да вали дъжд...



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: на вниманието на вехтиянови [re: snakeling]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано06.10.09 01:59



Ахъм - точно по Гълъбов. И едрата шарка така била изчезнала.



Bеer? Mоre?



Тема Re: на вниманието на вехтиянови [re: walkman™]  
Автор snakeling ()
Публикувано06.10.09 11:01



личи ти, че не си проверявал изобщо за тази ваксина, нито знаеш че е спряна точно по това време заради тежки увреждания, които е причинила на деца и е започнало реваксиниране едва преди няколко години

айде правете си домашното преди да се изкавате де, егати мързелите





Тема Re: на вниманието на вехтиянови [re: bira_more]  
Автор snakeling ()
Публикувано06.10.09 11:05



още един без домашно
я провери в нета, дали последната епидемия от едра шарка, която се е случила във Филипините, е била сред ваксинирано или неваксинирано население, и от това си извади изводи ефективна ли е ваксината.

ей аман от недочели недоучили авторитетници беее



Тема Re: на вниманието на вехтиянови [re: snakeling]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано06.10.09 13:03



Ама как бе - всички сме чели великите трудове на Гълъбов, а и от теб знаем че едрата шарка се появява едва след началото на ваксинация за едра шарка, и изчезва едва след като е спряла споменатата ваксинация.
И с бяса е така.

Bеer? Mоre?




Тема Re: на вниманието на вехтиянови [re: snakeling]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано06.10.09 13:04



Ама нали ти казвам - добре известно е че едрата шарка не е съществувала преди ваксинацията. Появява се едва след като е открита ваксина срещу едра шарка, а когато спират ваксинацията - три месеца и половина по късно изчезва и едрата шарка.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Интересувам се от... медицина??!нови [re: vehtiya]  
Автор clubMedicina (непознат )
Публикувано06.10.09 18:36



Мога да ти кажа че живея в държава, където всеки си разбира от работата. Дотук добре, ама тук си разбират само от работата. Лекар или юрист не може да смени крушка. Когато отида на лекар, той очаква че от нищо не разбирам, изтърсва ми някоя глупост, и ме оставя да се оправя както намеря. Защото аз се интересувам от една страна от всичко, от друга страна като стане дума за тялото ми направо влизам в паника. На лекаря пък като му трябва водопроводчик, водопроводчикът идва и му вика дай 2000 евро за да ти оправя аварията, и лекарят като не разбира вади и плаща. Не знам кое е по-добре - всеки да си разбира от работата, или всеки да разбира от всичко, ама от работата си не чак толкова (както е традиционно по български). И в двата случая се получава голямо мазало. Много хубаво щеше да е, ако всеки хем си използваше мозъка като не разбира, хем си разбираше и се стараеше достатъчно, че и повече, в работата си. Сигурно някой ден като измрат от безхаберие обществата, свикнали на едната или другата крайност, някое общество с по-прагматичен подход би имало по-добър шанс.

Иначе си прав за това откъде се започва. Това са основни неща, които трябва да бъдат научени на всекиго. Качеството на една държава, наред с пазарите и възможностите за развитие, които предлага, се измерва с качеството на образователната и здравната й система. В България и двете куцат.

И знаеш ли, аз хубаво пиша тук и коментирам в момента, ама това е голяма грешка - откъде време за тая работа? Кой ще ме научи ако не ида да разровя учебниците? Дано съм успял да променя здравната и образователната система с тези си думи, ама най-добре да се махам оттук и да ходя да си сядам на задника.





Тема Re: на вниманието на вехтиянови [re: snakeling]  
Автор vehtiya (M.D.)
Публикувано07.10.09 17:29



Христоматиен пример за паралогика!



Редактирано от vehtiya на 07.10.09 17:30.



Тема Re: Питам сега за механизма, а не за лечениетонови [re: snakeling]  
Автор vehtiya (M.D.)
Публикувано07.10.09 18:07



Добре де, обясни го ти, светни ни! Щом си невропсихолог тези неща са ти като "добър ден", нали така?!



Тема Полиомиелитни ваксининови [re: snakeling]  
Автор vehtiya (M.D.)
Публикувано25.11.09 17:09



Ето малко по- подробно за две от ваксините срещу полиомиелит. Данните са на производителя



За да не получите сколиоза докато четете, като отворите отивате на "Изглед", оттам на "Обърни изгледа" и накрая на "По часовника". Ама ти знаеш ли какво ми направи впечатление, докато четях за тези ваксини? Ами във тях адювант НЯМА сладуркооо!

Редактирано от vehtiya на 25.11.09 17:14.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.