Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:20 29.06.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Що за човек...нови [re: walkman™]  
Автор edna selianka (любопитна)
Публикувано14.08.09 21:54



Добре, че си ти, будната съвест на форум "Медицина", за да коригираш, когато някой сгреши. Благодаря, че те има и че си тук!
Но как се сдоби с това ценно нам познание - като обслужващ персонал или като клиент?



Гледай ся, к'ви въпроси ма вълнуват.

Тема Re: Що за човек...нови [re: edna selianka]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано14.08.09 21:59



Ами като будна съвест.



_________________________
Мен пък не ме вълнуват...

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Що за човек...нови [re: vehtiya]  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано14.08.09 22:30



Ще споделя как моята лична лекарка се държи.Когато вляза първата ни работа и на двете ни е да се поздравим(колкото и да ми е било зле понякога,винаги я поздравявам и тя мен).Лицето и винаги е ведро,дори и когато си личи,че самата тя е болна.Погледа спокоен,вдъхващ топлина и загриженост.Прегледа протича по-скоро като приятелски разговор в рамките на добрия тон и никога с излишни губещи нейното и моето време приказки.Виждала съм я и много изморена,но никога не ме е "претупвала" набързо.Не зная от къде черпи тази енергия за работа(познаваме се близо 15 години,още преди да стане Джипи).Това накратко е моята лична лекарка.





Тема Re: Що за човек...нови [re: vehtiya]  
Автор snakeling ()
Публикувано14.08.09 22:41



Ама ти от кога си лекар? Тия терзания ги имах в началото на кариерата си.Мисля всеки, който тепърва започва да работи с хора има такива трудности, но с времето се научава как да се справя.

а според мен лекар е човек, който ен е бягал от лекции, учил си е уроците, ПРОДЪЛЖАВА да учи след като е завршил, чете нови излседвания и научни статии, третира пациентите си с уважение, но не ги оставя да му се качват на главата, дава всички нужни направления за излседване и специалист при дори малко съмнение за проблем /което в България не знам дали е възможно/



Тема Re: Що за човек...нови [re: snakeling]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано14.08.09 23:09



Едва ли е възможно чак при най-малкото съмнение да пращаш на специалист. Щото и той като има най-малкото съмнение...
Винаги има някаква "оценка" на съмнението.
Е в България направленията са под бройка. И ако даваш направления - глоби, ако не даваш - пак глоби. А бе факт е че ЗОК се гордее с това че са наложили повече глоби от колкото е целия им бюджет.

А и има неща с които свикване няма.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Що за човек...нови [re: bira_more]  
Автор edna selianka (любопитна)
Публикувано15.08.09 12:31



Залитнах и аз да описвам как се държи моята лична лекарка, както го е направила, една съфорумка по-надолу, но се спрях. Питащият все пак е лекар, има си колеги, завършил медицина и т.н. Няма смисъл аз да му разказвам нашироко вариарнти как да се държи. Да иде при своя личен л-р, да го попита, ако иска, за съвет.


bira_morе, моята още като беше прясно-прясно джи-пи се запъваше като магаре за тия направления. Тогава я псувахме всички дружно. Как така аз искам напревление за еди-к'ъв си доктор, щото смятам, че на мене ми трябва такъв , а тя като ме преслуша, да вземе да реши, ча съм здрава и да не ми даде.
Сега вече, минаха доста годинки, жената е много приятна и любезна, дава си направления като поп, не й пука. Виж, за бройките и глобите не зная. Ще я питам седващия път, като ходя.
Аз гледам да ходя в началото на месеца, когато има достатъчно направления.

Гледай ся, к'ви въпроси ма вълнуват.

Тема Re: Що за човек...нови [re: bira_more]  
Автор snakeling ()
Публикувано15.08.09 16:09



дамм...за това казах, че не знам дали в България, това е възможно при настоящите разпоредби. Абе...според мен има заговор среу здравопазването в света, колкото и смахнато да звучи. Как па няма едно място където това нещо да е уредено добре. И хич не е въпрос на липса на пари, защото пари се леят къде ли не, само не и в това.

А иначе, в идеалния случай, трябва при най-малкото основателно съмнение, човека да бъде пращан на специалист.Мисля, че всеки би искал това за себе си и за близките си. Проблемът освен в тия глоби и простотии е, че има джи пита, който хал хабер си нямат от медицина. За тах съмнения няма в нищо и никога.Борави се с три неща-парацетамол, антибиотик и противозачатъчни и точка. И то не говоря за България само. Имах възможност да видя лекари в няколко държави-все от богатите и развитите и се хванах за главата.



Тема Re: Що за човек...нови [re: morska valna]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано16.08.09 03:36



Ако не желаеш да комуникираш с пациентите си - моля!
Просто си събери дърмите и беж!
Отиди в някоя болница /ако искаш да си лекар де/, там нещата се свеждат до визитация само.
Няма да имаш нужда да казваш НЕ, ще назначаваш само това, което си решила.
Да си JP си има своя "чар". Слушаш колкото ти е угодно и назначаваш това, което ти е по силите.
Пациентите не са малоумници и дебили, за да им се зъбиш. Все пак за да е при теб има проблем и за това си трябва комуникация. Не можеш без да го разпиташ да му сложиш диагноза.

Ако не ти е кеф - бърже бегай!
Защото от теб ще се получи едно миризливо........JP.



Тема Re: Що за човек...нови [re: ket1234]  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано16.08.09 12:07



???





Тема Пише се GP, а не JP.нови [re: ket1234]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано16.08.09 12:16



Казвам го, понеже ако някой пусне търсене по вярното изписване и няма да му се покаже ценното ти мнение.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.