Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:56 22.06.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Болкоуспокояващинови  
Автор edna selianka (любопитна)
Публикувано17.07.09 15:26



Аулин т.е. Nimesulide ли е най-доброто болкоуспокояващо? Кои лекарства са по-силни от него?
Шантавите аптекари (гръм да ги удари дано) да не ми поискат зелена или не дай си Боже жълта рецепта за тези лекарства.



Гледай ся, к'ви въпроси ма вълнуват.

Тема Re: Болкоуспокояващинови [re: edna selianka]  
Автор analitika (-prosto himik-)
Публикувано17.07.09 19:23



Еее, защо кълнеш фармацевтите - те не са виновни, че се въвеждат такива изисквания при продажбата на лекарства! Лекарствата не са бонбончета и дъвки... нормално е да се продават само след представена рецепта. А що се отнася до Аулина - не бива да се прекалява с него. В някои случаи прекомерната му употреба може да доведе до кръвоизливи!

Усмихвам се и без причина, сигурно съм луд!

Тема Re: Болкоуспокояващинови [re: analitika]  
Автор edna selianka (любопитна)
Публикувано17.07.09 22:16



Първо, фармацевтите въведоха тези простотии. Кой е виновен според теб?
Господ да ги убие тия фармацевти и техните съюзи!
А за лекарства питах дали има по-силно от аулин. Не може да няма.
А ти в качеството си на какъв ме съветваш да не прекалявам с аулин? И какво разбираш под "прекаляване" с аулин?
Не обичам общи приказки и да се говори наизуст, само лаф да става.

Гледай ся, к'ви въпроси ма вълнуват.


Тема Re: Болкоуспокояващинови [re: edna selianka]  
Автор analitika (-prosto himik-)
Публикувано17.07.09 22:43



Съветвах Ви от позицията на човек, който е чел листовката на Аулина, но ако питате за образованието ми - не, не е медицинско. Решението е изцяло Ваше!

Усмихвам се и без причина, сигурно съм луд!

Тема Re: Болкоуспокояващинови [re: analitika]  
Автор edna selianka (любопитна)
Публикувано17.07.09 23:24



Научете ме поне да се усмихвам без причина.



Гледай ся, к'ви въпроси ма вълнуват.

Тема Re: Болкоуспокояващинови [re: edna selianka]  
Автор pandela_ ()
Публикувано18.07.09 08:15



дали има по-силно от аулин.


пробвай с морфин



Тема Re: Болкоуспокояващинови [re: pandela_]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано18.07.09 12:37



Хероинът е по-силен и от морфина.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Болкоуспокояващинови [re: Изyмeн]  
Автор pandela_ ()
Публикувано18.07.09 14:26



говора за легални лекарства



Тема морфиннови [re: pandela_]  
Автор edna selianka (любопитна)
Публикувано18.07.09 19:16



ОК, мерси.
За морфина бях пускала тема, но ме натириха на кучето в едно място. "Да не си раково болна? За какъв морфин бълнуваш?"
Та, не смея да питам за него повече.


Пандела, ако си доктор знаеш ли с каква рецепта се изписва като таблетки - зелена, бяла, жълта, друга?
Хероин няма как да си осигуря и да искам. Не познавам пласьори, това е най-боклучивата дрога (за бедняци) и на всичкото отгоре, като се добавят керемиди и тебешири - става мазало.
Днес си взех 5 аулина. Не зная ще помогнат ли. Между другото в нета видях поне 5 лекарства, които съдържат същото вещество като него и са по-евтини.

Гледай ся, к'ви въпроси ма вълнуват.

Тема Re: морфиннови [re: edna selianka]  
Автор Teddyyy ()
Публикувано18.07.09 19:45



Ако имаш хронична болка и се нуждаеш от постоянни болкоуспокояващи, не е ли по-разумно да се посъветваш със специалист, отколкото да се тъпчеш по собствено усмотрение с различни лекарства. Най-малкото те наистина не са чак толкова безобидни.
В Бг проблемът с хроничната болка, за съжаление, е доста по-назад в развитието си от другите Европейски страни. Вероятно затова си получила тази реакция на въпроса си. Но вече имаме специалисти, които се интересуват от проблема, ходят по симпозиуми и говорят за това. Предимно фармаколози и анетезиолози, но за съжаление, поради "невероятната" ми памет за имена, в момента не се сещам за конкретни такива. Може би да потърсиш в гугъл, като "лечение на болката" или нещо подобно.
успех!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.