Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:43 28.09.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: морфиннови [re: edna selianka]  
Автор monetka (знак на съдбата)
Публикувано31.07.09 08:35



Чак сега прочетох, че съм била написала "глупост, тъпотия"... Не че човек с такъв ник може да ме засегне, но... на тебе някога били ли са ти морфин?
Щото на мене СА! Преди години преживях тежка операция, имало е усложнения и просрочено време, наложило се спешно да ме упояват и ми сложили морфин. Естествено, никой след това не ме информира. Нямах представа защо без да имам болки, или други оплаквания, непрекъснато си просех успокоителни от сестрите. Нямах представа и защо след втория ден спряха да ми дават, въпреки молбите ми. Чувствах се като звяр в клетка, нещо ми липсваше и не можех да разбера какво ми става. Е, накрая леля ми, която е лекар, ми обясни. Казали й от екипа, като поискала подробности как е минала операцията.
Като изключим тази операция, съм много здрава, имам силна имунна система, не пия успокоителни или обезболяващи, но ето че за толкова кратко време, получих дискомфорт, който не мога да определя като друго, освен като започваща зависимост към опиати.
Това е коварна работа. Никой не може да каже със сигурност от кой точно момент ставаш зависим. И да не си мислиш, че човек го осъзнава? Точно зависимият последен си признава, търси си оправдания и е склонен да се самозаблуждава. Нямаш ли познати, които употребяват наркотици, алкохол, не гледаш ли филми? Най-трудно е да накараш потърпевшия да признае проблема си, тогава вече може да предприеме нещо за преодоляването му. А аз наистина някъде четох за получаването на зависимост даже и при еднократен прием, може да е било за хероина, но пък хероина се получава точно от морфин.
По-добре си помисли дали при теб няма вече елемент на пристрастяване. Хората с хронична болка, които непрекъснато взимат болкоуспокояващи, са много рисков контингент. Не ти се вярва, не ти се ще, но никой не е застрахован. Виж какво стана с Майкъл Джексън, милионер, двама лекари непрекъснато около него, а вече го няма... И той така започнал, с болкоуспокояващи, след като му запалиха косата...

Редактирано от monetka на 31.07.09 08:37.



Тема Re: морфиннови [re: monetka]  
Автор БAPATOЧKA (ентусиаст)
Публикувано31.07.09 21:33



От раз не се развива пристрастеност към никое лекарство, вкл и морфин.



Тема Re: морфиннови [re: monetka]  
Автор edna selianka (любопитна)
Публикувано01.08.09 01:59



За какво пристрастяване говориш относно моя случай? Каква хронична болка? Какви болкоуспокояващи?! Къде съм писала, че пия болкоуспкояващи?
А за морфина - ти пристрасти ли се? Не, нали? Знаеш за него от личен опит, а вярваш на нещо, което си чела.



Гледай ся, к'ви въпроси ма вълнуват.

Тема Re: морфиннови [re: БAPATOЧKA]  
Автор edna selianka (любопитна)
Публикувано01.08.09 02:02



Бараточка, не се хАби да й обясняваш. Тя си е чела някъде нещо, което й стига, за да се произнася по въпроса.

Гледай ся, к'ви въпроси ма вълнуват.


Тема Re: морфиннови [re: snakeling]  
Автор edna selianka (любопитна)
Публикувано01.08.09 02:05



Ззаместват дрогата с морфин, като постепенно се намаляват дозите, докато се "прескочи" абстиненцията.

Гледай ся, к'ви въпроси ма вълнуват.


Тема Re: морфиннови [re: edna selianka]  
Автор monetka (знак на съдбата)
Публикувано01.08.09 09:13



е, добре, ще го кажа по-ясно - нямаше как да се пристрастя защото не знаех какво са ми дали в началото, та да си поискам от него. А и да знаех, морфина не е достъпен за всеки и не го предписват за дреболии.
Започнах да си търся успокоителни, които явно имат подобно на морфина действие, сега по-ясна ли съм? Без да имам нужда от тях за здравето си. По едно време се усетих, че съм готова да излъжа, че имам болки за да ми дадат или да помоля близките си да ми внесат отвън. За щастие, навреме осъзнах какво се случва и успях да се предпазя.
В случая това, което съм чела напълно се потвърди от това, което съм преживяла. За съжаление, много хора омаловажават опасността, то затова има и толкова много наркомани. Когато осъзнаят какво става, вече е много късно.
Не се заяждам с теб, просто като прочетох, че искаш да приемаш морфин, исках да те предупредя, а ти си прави каквото щеш. Живота си е твой...

А на Бараточка искам да кажа, че има хора, които много по-бързо от другите се поддават на зависимости, гени, какво да правиш... Не можах да намеря статията, в която пишеше за бързината на пристрастяване при различните видове опиати за дам линк към нея, може и да са преувеличили малко за да подплашат евентуалните мераклии





Тема Re: морфиннови [re: edna selianka]  
Автор snakeling ()
Публикувано01.08.09 18:15



дрога=морфин

заместването на един опият с друг не е особено успешна терапия, а морфинът си е точно толкова пристрастяващ колкото и хероина, който наричаш дрога

и хероинът и морфинът са опияти от един клас и с крайно подобно действие, с единствената разлика, че едото може да се изполва през устата, а другото не

теб не те ползва нито едното, освен ако не се опитваш да станеш наркоманка



Тема Re: морфиннови [re: БAPATOЧKA]  
Автор snakeling ()
Публикувано01.08.09 18:16



абе...теоретично
ама на практика....



Тема Re: морфиннови [re: edna selianka]  
Автор snakeling ()
Публикувано01.08.09 18:17



ти си за психотерапия ако питаш мен
егати хистерията

така и така няма да ти дадат морфин и челна стойка да направиш, не знам за какво се бориш и с кой спориш



Тема Re: морфиннови [re: snakeling]  
Автор edna selianka (любопитна)
Публикувано02.08.09 01:19



Че няма как да ми дадат морфин, това го разбрах още след първите постинги в темата и няма да се занимавам с него. Край
Аз зная, че ми трябва психотерапевт. Пуснала съм "обява" в клуб "Психоанализа и психотерапия", че си търся добър психотерапевт или хипнотерапевт.
Не получих удовлетворителни отговори.
Имам нужда, но в близките 6 месеца (дори година), няма да мога за си позволя услугите на такъв специалист.

Гледай ся, к'ви въпроси ма вълнуват.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.