Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:12 06.06.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: За реформа в медицинското образованиенови [re: bira_more]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано22.07.09 21:56



Хм... имал си късмет... голям.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re: За реформа в медицинското образованиенови [re: bira_more]  
Автор snakeling ()
Публикувано23.07.09 02:10



можеш да си убеден, че няма да спестя 50 кинта и да дам да ми се пробват някакви недоуки гърци

но ти би трябвало да знаеш, че здравеопазването е нещо малко по-различно от продажбата на картофи и че в това има замесени етични и социални фактори

не може да се изнудват хора в името на нАуката, това е забранено от хартата на правата на човека. Когато и в България научим това, на всички ни живота ще стане по-приятен.

Студентите имат право да се пробват да правят нещо на пациент, САМО ако той е съгласен., Не може това да бъде условие за лечението му. Много ми е интересно дали има такъв закон или поне писано правило или пак сме на принципа-царя дава, пъдара не дава.



Тема Re: За реформа в медицинското образованиенови [re: bira_more]  
Автор snakeling ()
Публикувано23.07.09 02:13



наивник

на мъжа ми майката е трябвало да я оперират от гуша, докторът и е казал колко струва и точка-ако иска

тя отишла и се оплакала в полицията, където са и казали, че тя ако толкоз държи те ще отидат на пртоверка, ма да си знае, че файда няма да има, и по-добре да иде да си плати, да и е мирна главата

платила си е

....ако не беше възрастна жена, а някой от който в даден момент, че зависи това докторче, щеше да му ебе майката ...както и се случва...В тая страна всеки ебе майката на другия. Сори за езика, ама това е реалността.



Тема Re: За реформа в медицинското образованиенови [re: snakeling]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано23.07.09 03:06



Закон едва ли - ама съм почти сигурен че е имало подобна наредба.
А то у нас както знаем добре - закон отменя конституция, а наредба - закон.
Здравеопазването в края на краищата има твърде общо с продажбата на картофи. В смисъл - като няма картофи - не ядеш картофи. И като няма кинти - няма апаратура, няма топло за болниците, няма плюскавица, няма и лекари.
А парите идват от данъци, директно плащане или дарения.
Има разлики - спор няма. Ама колкото по бедна е страната, колкото по малко пари за медицина има - толкова по малко са разликите.

Bеer? Mоre?




Тема Re: За реформа в медицинското образованиенови [re: snakeling]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано23.07.09 03:08



Е - и това го има. Все пак хванаха няколко лекаря с кинти. Имаше такива случаи, ама за да стане - трябва да попадне на подходящия полицай, щото е ясно че там ситуацията не е по добра.

Bеer? Mоre?




Тема Re: За реформа в медицинското образованиенови [re: snakeling]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано23.07.09 10:29



>>> платила си е

E, аз бих платил на някого да му премаже пръстчетата на това келеменце. Поне никога повече няма да е хирург.



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: За реформа в медицинското образованиенови [re: bira_more]  
Автор snakeling ()
Публикувано23.07.09 14:52



ясно е, че няма идеални неща, особено в бедна държава

но всичко може да се промени, и това, което ние можем да променим е отношението един към друг и уважението.От там ще последват големите промени, не обраното. Обратното и да стане не работи.



Тема Re: За реформа в медицинското образованиенови [re: walkman™]  
Автор snakeling ()
Публикувано23.07.09 14:55



абе и така не става

тоя доктор е станал такъв защото е бил цял живот на някаква мизерна заплата на половината от тая на ватман.Е не става ватманите да печелят повече от лекари.И като е станало така лекарите намират цаката по такива начини.

не оправдавам лекарая, но просто за всяко нещо си има причини



Тема Re: За реформа в медицинското образованиенови [re: snakeling]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано23.07.09 15:06



Труден и бавен процес ще бъде.
"Нормалното" е всеки да гледа да прецака когото може и като бъде прецакан, да гледа да си го върне на който дойде.
В смисъл - те шофьора на таксито бил прецакан от лекар - и гледа да си го върне - ама не баш на същия лекар.

Bеer? Mоre?




Тема Re: За реформа в медицинското образованиенови [re: snakeling]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано23.07.09 15:19



Мисля че достойния подход е като не те устройват условията да търсиш друг път. И мен не ме устройваше мизерната асистентска заплата. До време търпях, давах по някой урок да изкарам някой допълнителен кинт, ама се стремях "допълнителните" ми взаимоотношения да не ми влияят на основната дейност. Изкарвах и малко с допълнителни проекти. И накрая като видях че промените са бааааавни - се преквалифицирах. А имаше и други "начини".
И сега има начини - може да почнеш частна практика. Може да се преквалифицираш. Има начини.
Мога да разбера колегите, но не го оправдавам изнудването по никакъв начин.

Bеer? Mоre?





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.