Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:36 25.06.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Тема Ремантадин и Тамифлунови  
Автор Julian (доктор)
Публикувано30.04.09 14:09



Има ли съществена разлиак в ефективността на едно или другото лекарство. Има чувството, че Тамифлу го изкарват доста по-добро, от колкото е в действителност поради високата си цена и поради това, че се произвежда от една от най големите фармацевтични компании. На много места в нета пише, че тамифлу действа и срещу вируси тип Б, а в листовката и характеристиката на препарата нешише такова нещо. Говори се само за грипен вирус тип А. Същевременно масово се казва, че ремантадин вече недействал на грипните вируси, а и без това бил само за тип А, а в характеристиките на препарата пише освен, че е ефективен срещу различни вируси тип А, а също, че иам антитоксично действие при грип предивикан от бируси тип Б.
Незнам дали в този форум влизат фармаколози. Ако има някой запознат и безпристрастен към евтините и скъпите лекарства нека да каже кое до колко е ефикасно. Аз лично съм много доволен от Ремантадин-а. Действа ми напук ана всички, които пишат , че недействал. Разбира се тамифлу не си купувам, тък като цена от 60лв ми се струва прекалено висока.

Всичко отдалечено от морето е провинция. Ъ. Хемингуей


Тема Re: Ремантадин и Тамифлунови [re: Julian]  
АвторHouse M.D. (Нерегистриран)
Публикувано30.04.09 14:33



Ремантадинът се отнася към групата на инхибиторите на М2-йонния канал, пречещи на събличането на вируса. Доста стар препарат (на близо 40 години), преди се е ползвал за лечение на Паркинсон. Евтин е. Няма големи странични ефекти.
Минусите обаче са му много. Действа само на грипен вирус тип А, тъй като тип B няма М2 йонен канал. Слабо ефикасен е, поради факта, че грипен вирус тип А отдавна е мутирал в частите от РНК-то, които кодират М2 йонния канал.

Тамифлу-то (оселтамивир) и Реленца (занамивир) се отнасят към невраминидазните инхибитори. Пречат на разпространението на вируса в други клетки. Относително нови препарати са (Реленца е по-стар).
Действат на грипни вируси тип А и B. Резистентността на вирусите срещу тях е умерена и имат по-добър ефект.
Минусите също не са маловажни. Имат повече странични ефекти. Ужасно скъпи са. И при тях има резистентност.

Всички препарати трябва да се прилагат възможно най-рано, още при усета, че се разболяваш. След 48-ия час нямат никакъв ефект.



Тема Re: Ремантадин и Тамифлунови [re: House M.D.]  
Автор Julian (доктор)
Публикувано30.04.09 17:49



Това прилича на copy paste. Къде видя да пише, че Тамифлу действа на вируси тип Б, като в официалната характеристика на препарата, която може да си види на страницата на агенциата по лекарствата, пише че действа само на вируси тип А. Мисля, че бъркаш амантадин и римантадин. Вярно, че и двте са производни на амантадина. Точно амантадина(вирегит К) се ползва и за паркинсон. Ремантадина е по-нова модификация и незнам да се е ползвал за паркинсон. Отворих един стар справочник от преди почти 30 години. Там не пише ремантадин да се ползва за паркинсон, само вирегит К се е ползвал предимно за паркинсон.
Ако има по добре запознати нека да пипат. Горната изформация явно е изкривена с цел продажбата на новите и мнооого скъпи противовирусни средства. Вероятно са по-добри, но можеби не чак толкова колкото ги изкарват.

Всичко отдалечено от морето е провинция. Ъ. Хемингуей


Тема Re: Ремантадин и Тамифлунови [re: Julian]  
АвторHouse M.D. (Нерегистриран)
Публикувано30.04.09 18:14



В дебелите книги и научни журнали, по които ти явно не си падаш. Там съм го видял.
Ремантадинът също се е ползвал за Паркинсон, но не се учудвам, че не знаеш.

Кой ти е препоръчвал нови скъпи препарати? Да не би да съм аз? Изрично ти написах какви са плюсовете и минусите и, че Тамифлу-то е ужасно, кожодерско скъпо. Не го ли написах? Някой да те е карал да си го купуваш?

Какво искаш да чуеш от по-запознати? Че ремантадинът е готин и действащ, понеже е евтин, а тамифлу-то е скапано, защото компаниите искат да го пробутват?
Дали искат да го пробутват няма значение, защото фактите са си факти - резистентността към ремантадин е доста висока, към тамифлу-то е поносима до висока.

Не ми харесва, че наглееш.



Тема Re: Ремантадин и Тамифлунови [re: House M.D.]  
Автор pandela_ ()
Публикувано30.04.09 19:17



аре не се карайте
е ви го лечениетео






Тема Re: Ремантадин и Тамифлунови [re: pandela_]  
АвторHouse M.D. (Нерегистриран)
Публикувано30.04.09 19:25



Имам вродена нетърпимост към хора, които са си навили някакво безумие на пръста.
В случая ме подразни и това, че Хулианчо е отишъл на сайта на ИАЛ и е тръгнал да чете за препарата, но е стигнал до първото изречение, в което не е видял да пише изрично за B и автоматично е заключил, че не действа на тип B (точният текст е "...предимно на тип А"). Пише предимно. Не пише "само на тип А".
По-надолу е спрял да чете, където си пише на какво действа този препарат.



Тема Re: Ремантадин и Тамифлу [re: House M.D.]  
Автор Julian (доктор)
Публикувано30.04.09 20:37



Не съм казал, ч ети ми препоръчваш нови и скъпи препарати. Не искам да чуя, че ремантадина е готин и евтини, а просто искам да чуя реалността. На всички е известно, че фармацевтичните компани гледал да си продавта скъпите лекастрва, ухажват лекарите да ги изписват. Лично са ми разказвали лекари как с ходят по конференции за местка на фармацевтични компании. Едата е точно Roche, която произвежда Тамифлу. Ясно, че тамифлу е по добро. Наистина не съм видял на по долната страница за вирусите тип Б. Въпроса е дали не се преувеличава това, че ремантадин недейства. Аз има чувството, че Roche чакат с нетърпение най-после да има пандемия от грип. С птичия грип нещата се разминаха. Сега е на дневен ред свинския грип. Ами ако почнат всички да купуват тамифлу това са много милиони печалба.

Всичко отдалечено от морето е провинция. Ъ. Хемингуей


Тема Re: Ремантадин и Тамифлунови [re: Julian]  
Автор masterix (Mr. Smith)
Публикувано01.05.09 03:05



Само внимавай да не си купиш ранитидин по погрешка.






*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.