Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:00 03.06.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Как да ми поникне повече брада?нови  
Автормъж нa 25 (Нерегистриран)
Публикувано24.11.08 22:12



Моля, ако някой може да даде съвет, нека го направи - ще му бъда много признателен.
Проблемът е следният - на 25 съм, а лицевото ми окосмяване е слабо. Това ми създава комплекс и бих желал да го променя. Имам окосмяване над горната устна, малко на брадата и що-годе нормално под долната челюст, но на бузите нямам даже и зачатъци на брада, изглеждам като 16-годишен пубер в лицето. Възможно ли е да се назначи някаква хормонална терапия или да се мажа с нещо? Взможно ли е това да е от леко завишеното ми тегло (ИТМ=27-28) и при евентуален прием на тестостерон ще се коригира ли?

Ще ви бъда много благодарен, ако ми помогнете, наистина имам нужда от съвет





Тема Re: Как да ми поникне повече брада?нови [re: мъж нa 25]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано24.11.08 23:13



Да ти имам комплексите. Абе радвай се, че ти е малко брадата. Аз ако не се бръсна редовно - ставам ебаси скитника.
Иначе за да ти расте повече брада - бръсни се по-често /на контра/. Ама при теб явно е въпрос на ген. С тестостерон и пр. хормони не се занимавай - ще ти опада косата, пък и чернодробните и сърдечносъдовите проблеми не са за пренебрегване.

Queen's only



Тема Re: Как да ми поникне повече брада?нови [re: мъж нa 25]  
Автор pandela_ ()
Публикувано25.11.08 07:12



да ти завиди човек



Тема Re: Как да ми поникне повече брада?нови [re: мъж нa 25]  
Автор Teddyyy ()
Публикувано25.11.08 07:47



Представа си нямам защо смяташ, че това е проблем.... това, като жена ти го казвам:) Започни да се занимаваш със спорт, забрави за комплексите и ще видиш, че слабото окосмяване ще ти е само в плюс.... предполагам малкото косми не се ограничават само до брадата





Тема Re: Как да ми поникне повече брада?нови [re: мъж нa 25]  
Автор Orнeдишaщ (змей)
Публикувано25.11.08 14:16



Не разбирам, защо се оплакваш. Това е жив късмет - пестиш 10 минути дневно, 60 часа годишно


Свиркай си!

Ако комплексите ти идват от разбирането, че мъжествеността ти се определя от броя косми по лицето... трябва да поработиш върху това, а не върху хормоните. На 25 е крайно време...

Редактирано от Orнeдишaщ на 25.11.08 14:19.



Тема Re: Как да ми поникне повече брада?нови [re: мъж нa 25]  
Автор the Jack (в XXI век)
Публикувано26.11.08 16:41



Здрасти, пич.
Ясно ми е защо се притесняваш - имам подобен опит, но не подобен проблем. Външният вид помага на самочувствието - не ще и дума.
Та от опит, най-добрия съвет, който мога да ти дам е да се бръснеш редовно - на три, четири дни - но неповече, в зависимост от това как ти расте брадата под челюста.

Поддържай чисто и открито лице - никой, освен теб, не се интересува колко често се бръснеш. Хората ще виждат един прагматичен, отворен, спретнат млад мъж. Което не е толкова лошо.

Още нещо - брадата се развива при някои мъже и докъм трийсетака. Аз например не помня как беше на 25, но знам, че на 24г. се бръснех в понеделниците:))) От петък до недяла имах малко нескопосан вид, ама кво толкова. Три години по-късно ако не се спретна в четвртък, хората ме питат дали си пускам брада, тъй че - дерзай - още ще идва.

Пък и винаги можеш да си спретенеш един Дартанян - с малко упорство и сръчни ръце.

ПП: Плюс - забелязъл съм, че все ме харсеват по-зрели жени - над 27 години, даже като бях младо студентче; но мен ме интерерсува повече другия фронт, а там също немам проблеми в това отношение.

ППП: За ИТМ-то. 27-28 не е страшно - ако се чувстваш добре, просто гледай да не го качваш. Ходи повечеко за да поддържаш тонус и да стегнеш задните части, а фитниси-митниси ги забрави.

Аз бех дотук със съветите, но той човека си ги поиска. That's my "queer eye for the (straight) guy."

Мисли, главо, мисли... ще ти купя шапка


Тема Re: Как да ми поникне повече брада?нови [re: the Jack]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано26.11.08 16:59



аз пък нарочно се бръсна само веднъж седмично - в неделя, за да не ми расте прекалено много брада, тъй като имам чувствителна кожа.



Queen's only


Тема Re: Как да ми поникне повече брада?нови [re: Last Roman]  
Автор the Jack (в XXI век)
Публикувано26.11.08 17:11



тъй-тъй.
Аз пък си имам Джилет фюжън самобръсначка и хидраджел за чувствителна кожа [нъц-нъц].

Мисли, главо, мисли... ще ти купя шапка


Тема Re: Как да ми поникне повече брада?нови [re: the Jack]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано26.11.08 17:23



е и аз, ама пак ме сърби като никне и се възпалява кожата...



Queen's only


Тема страннонови [re: Last Roman]  
Автор the Jack (в XXI век)
Публикувано26.11.08 17:53



Извинявай, ако пак много знам, но си мисля, че това е решим проблем, поне донякъде:

Ако имаш акне или "проблемна" кожа, можеш да я почистиш с 1%-на салицилова к-на и топла вода преди да нанесеш гела за бръснене. Така разкарваш повечето бактерии.
После по време на бръсненето не се връщаш на контра - ако е нужно, повтаряш - под брадичката например.
Накрая - след бръснене подшушаваш с чиста хавлиена кърпа и нанасяш подходящ овлажняващ и охлаждащ гел.
Не би трябвало да имаш сериозни проблеми на твоята възраст...

Мисли, главо, мисли... ще ти купя шапка



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.