Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:48 28.04.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема към стоматолозите-един въпроснови  
Авторзъбka (Нерегистриран)
Публикувано11.10.08 12:39



Ако може да ми кажете как се казва това лекарство, което се слага преди пломбата , ако кариерса и голям и е болезнено. Може би има няколко ткаива, но на мен винаги са ми слагали едно и също - с много неприятна миризма и вкус. Ако е възможно да напишете какво е това лекарство или да изброите две- три- от най- често употребяваните. Благодаря ви много :-)



Тема Re: към стоматолозите-един въпроснови [re: зъбka]  
Авторtwiggie (Нерегистриран)
Публикувано11.10.08 19:02



казва се хлорфенолкамфор,неразделна част е от соц.стоматологията и е нещо което поколения наред ще свързват с кабинетите,колко жалко ,пфуу.не трябва да се ползва при никакви обстоятелства



Тема Re: към стоматолозите-един въпроснови [re: twiggie]  
Авторзъбka (Нерегистриран)
Публикувано11.10.08 19:52



Благодаря много за отговора :-)



Тема Re: към стоматолозите-един въпроснови [re: twiggie]  
Автор3ъбka (Нерегистриран)
Публикувано11.10.08 20:10



Бихте ли обяснили защо не трябва да се ползва. Опасно ли е? И какво става ако попадне в организма на човек/например ако някой изпие разстворено такова лекарство във вода/?Мислех, че ще намеря инфо в гугъл, но няма нищо интересно за това лекаство, а английски не знам , за да си помогна с чужд сайт. Ще бъда благодарна ако драснете тук един два реда.



Тема Re: към стоматолозите-един въпроснови [re: 3ъбka]  
Авторtwiggie (Нерегистриран)
Публикувано11.10.08 20:28



на въпроса какво ще стане ако си го разтворите във вода и го изпиете-не знам,не бива да опитвате.опасно е за свързването на твърдите зъбни тъкани с композити,тоест ако след него се слага "бяла " пломба връзката и със зъба е опорочена изначално.моля,престанете да си задавате такива въпроси и да ходите на такива зъболекари.за хлорфенолкамфора отделих повече време да напиша тук,отколкото времето което съм отделил за ползването му в далечните си вече студентски години,оставете го да почива в мир.



Тема Re: към стоматолозите-един въпроснови [re: twiggie]  
Авторзъбka (Нерегистриран)
Публикувано11.10.08 20:43



Вчера вечерта пих вода от шишето, което стои в моята стая и след като преглътнах щях да повърна- толкова силен вкус на това лекарство. Преди преди два дни пак ми се случи, но не обърнах внимание, защото бързах, а после съвсем забравих- работа работа работа и пак работа... Това е причината да питам тук , какво ще стане ако попадне в организма. Нямам друго обяснение, освен, че някой иска да ме отрови. И това вещество , което ми се слага във водата съдържа някоя съставка от този хлорофенолкамфор. Луда работа нали?Ако някой на мен ми го каже ще си кажа, че е откачил, обаче тази вода не беше наред изобщо...



Тема Re: към стоматолозите-един въпроснови [re: зъбka]  
Авторtwiggie (Нерегистриран)
Публикувано11.10.08 20:49



ами така поставени нещата-не сте ходили на зъболекар и не ви е поставяна такава вложка скоро или?



Тема Re: към стоматолозите-един въпроснови [re: twiggie]  
Авторзъбka (Нерегистриран)
Публикувано11.10.08 20:59



Ходих преди около 2 седмици, но не са ми слагали такова лекарство, а направо пломбичка, а и от тогава съм пила вода доста пъти без никакъв вкус на лекрство... Снощи не исках да пия от тази вода, но нямах търпение да преглътна хапчето само една малка глътка ми трябваше понеже получих някакъв асматичен пръстъп и трябваше да пия нофилин./незнам от какво са тия пристъпи, рядко ги получавам-един два пъти в годината, не е нещо кой знае какво/. Не исках да пия от водата понеже е сигурно от седмица и е престояла, но колкото и да е престояла не може да "блъска" на това лекарство при това толкова много. Цял ден се ровя в нета, чудя си и къде да знаеса водата да я изследват, посъветваха ме да пробвам в ХЕИ, честно малко ме е срам, ако ме питат защо искам да изседвам някаква вода и ако трябва да им обяснявам.....чудя се какво да им кажа



Тема Re: към стоматолозите-един въпроснови [re: зъбka]  
Авторtwiggie (Нерегистриран)
Публикувано11.10.08 21:02



и аз не знам що така.все пак -характерната миризма идва от камфора,потърси за камфоров спирт около себе си.успех и без параноя



Тема Re: към стоматолозите-един въпроснови [re: twiggie]  
Авторзъбka (Нерегистриран)
Публикувано11.10.08 21:06



Благодаря много за информацията и за съвета. Лека вечер :-)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.