Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:48 30.06.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Малка брадавичка върху главата на пенисанови  
Автор Depp (attractive)
Публикувано03.09.08 14:38



Здравейте!

Вчера забелязах, че имам малко образувание в долната част на главичката на пениса. Малка бяла пъпчица, която не е пълна с гной или поне не може да се изтиска (опитах с лек натиск, но като видях, че не става, се отказах).

Поразрових се малко в Интернет и разбрах, че може да става въпрос за това кондиломи:

http://www.puls.bg/issue/kondilomi_issue_77.html

Доколкото разбрах това не е опасно, но трябва незабавно да посетя лекар и да предприема мерки.

Бихте ли ме насочили къде в София мога да се консултирам с лекар и дали Здравната каса може да ми плати прегледа?

Благодаря!

The more you take, the better you feel!


Тема Re: Малка брадавичка върху главата на пенисанови [re: Depp]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано03.09.08 15:54



Здравей, непременно отиди на лекар, защото който ти е казал че не е опасно греши! Касае се за кондиломи причинени от Папилома Вирус и щом са локализирани на главичката на пениса това никак не е добре.

Ако имаш партньорка за нея е много опасно поради това че папилома вирусът причинява рак на шийката на матката. Чрез тази кондилома се разпространява заразата. Не я човъркай защото ще станат много.

Иди в София в онкологична лаборатория при доц. Ганчо Ганчев. Той ще те изследва и ще те насочи да ти я махнат. Реагирай бързо докато е една.
Не ти ги казвам тези неща, за да те плаша, ами защото ги преживявам в момента и аз и приятеля ми.Аз съм вече оперирана а неговите кондиломи ги изгориха /не боляло/



После има лечение което е скъпо, и изследването не ти го поема никой. То е за установяване на щама на вируса дали е от опасните защото били около 100 щама но само няколко опасни. Има още много ама да не те заривам сега с инфо. Направи това.
Айде късмет.



Тема Re: Малка брадавичка върху главата на пениса [re: aз]  
Автор Depp (attractive)
Публикувано03.09.08 16:01



Здравей!

Благодаря за своевременния отговор!
Днес ходих в Студентска поликлиника да търся уролог, но не намерих. Може ли да ми дадеш адреса на тази лаборатория, където мога да намеря доцент Ганчо Ганчев?

Благодаря предварително!

The more you take, the better you feel!


Тема Re: Малка брадавичка върху главата на пенисанови [re: Depp]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано04.09.08 11:29



ето

линк към въпросната лаборатория. Там забелязах че са на две места, но аз като се возя и нямам идея за адреся в София. най-добре звънни на телефоните изписани за контакт и питай.



Тема Re: Малка брадавичка върху главата на пенисанови [re: Depp]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано04.09.08 11:42



и по-точно това е мястото





Тема Re: Малка брадавичка върху главата на пенисанови [re: aз]  
АвторHЯKOЙ (Нерегистриран)
Публикувано06.09.08 16:17



http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=medicine&Number=1949191173&page=1&view=collapsed&sb=5&part=



Тема Re: Малка брадавичка върху главата на пенисанови [re: HЯKOЙ]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано09.09.08 09:30



ТОВА НЕ ВОДИ НИКЪДЕ!



Тема Re: Малка брадавичка върху главата на пенисанови [re: aз]  
Автор Depp (attractive)
Публикувано13.09.08 15:49



Здравейте,

ходих на уролог в Университетска болница "Лозенец" и той ми каза, че няма нищо, за което да се притеснявам. Това щяло да изчезне само. Попитах го дали това са кондиломи, но той отговори, че не са. Платих 30 лева за преглед и имам чувството, че този лекар подходи доста безотговорно, защото хвърли просто един поглед и каза, че не е това, което си мисля.

Надявам се да е прав...

The more you take, the better you feel!


Тема Re: Малка брадавичка върху главата на пенисанови [re: Depp]  
Автор Orcad (регистриран)
Публикувано14.09.08 13:35



Прав е
не е кондилом
без да съм те виждал
плюс това съм биолог, а не венеролог
ама тия работи се учат
...................
номера е да се подържаш сух и чист
и да не налиташ на бързи магистралки
...........
останалото е параноя



Тема вероятно нискорисков HPVнови [re: Depp]  
Автор the Jack (of clubs)
Публикувано14.09.08 21:41



HPV = human papillomavirus, човешки папиломавирус

От любопитсво реших да се разровя и намерих това за HPV.
Група от вируси със стотина разновидности, някои по-опасни, други - почти безобидни. Наличието на брадавички, говори, че вирусът най-вероятно не е от рак-причиняващите разновидности. За няколко години вероятно ще се изчисти напълно.

Повече инфо - (на английски) - тук:
http://www.phac-aspc.gc.ca/std-mts/hpv-vph/hpv-vph-man-eng.php

Това настрана, не разбирам защо някой дава 30 лв за преглед от лекар, който ще види само веднъж. Не е ли по-добре да отидеш с направление при някой, при когото можеш да отидеш и по-късно, така че да ти знае здравната история? Не живея в България, но имам семейство там и доколкото знам си карат с направления, а не с прегледи "на частно."


T. Капоти (1948)
– C. Van Vechten


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.