Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:29 01.07.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: .]  
Автор Bиливap (госпожа)
Публикувано14.08.08 02:02



Отчая се от въпросите ми?
Че ти ако не знаеш как искаш да се реализираш в собствения си живот ... за къде си тръгнал?
След 20 години можеш да се виждаш като щастлив татко на няколко дечица, с любяща съпруга, работещ нещо в сферата на услугите.
Може и да се виждаш като ерген, тотално задълбан в кариерата си, защитил докторати, чудеса, научни степени.
Може и да се виждаш като милиардер, спечелил от тотото.
А може и да си се представяш като бедняк, едва плащащ си наема и работещ като разносвач на пици.
А може и безработен неудачник да си!

Щастлив искал да е ... само с искане не става


Ако не знаеш на къде си тръгнал, не знам как ще намериш пътя до там :)

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re:нови [re: Aбe]  
Автор Bиливap (госпожа)
Публикувано14.08.08 02:09



Отдавна им изгубих бройката, господин мерещ патки


Имам образна идея горе-долу колко са ... май могат да напълнят плътно една стая 10 на 10 метра като се сетя колко рафта и етажерки с книги бяха навремето
Дали всички са си заслужавали?
Едва ли.
Но ме обогатиха.
И е малко трудно да инвестираш толкова време и труд в прочитането и осмислянето на една книга, ако просто ще я добавиш в бройката прочетени книги
Ако беше чел достатъчно, щеше и сам да го знаеш :)
А защо четях?
За да си обогатя общата култура най-вече :)
За себе си.

Ех, всички неудачници в училище знаят примера за Айнщайн.
Но ... колко от неудачниците стават като него?
Явно се изисква и нещо друго, което даващите примера просто нямат.

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Авторre (Нерегистриран)
Публикувано14.08.08 10:28



Ами гледай сега - няма начин да си нормален човек без комплекси и със самочувствие и да седнеш да ми говориш така:


Честно казано не мисля, че с тройкаджийска диплома имаш реален шанс, а и да се набуташ в някоя непрестижна специалност по някаква случайност, след първата година ще окапеш.
Лично мнение, базирано на постовете ти досега.


По-скоро си жалка, и това че в тази тема има петима, които пишат като теб, и двама, които пишат като мен, не те прави по-малко жалка.

Светът е голям, неграмотни хора колкото искаш (много повече от грамотните) - аз не съм един от тях, но и да бях, аз самият никога не говоря така на друг човек - подобно отношение е абсурдно и неприемливо, дори към човек, който наистина отговаря на описаното от теб. Обяснявам си го само по един начин - ти имаш комплекси, и пишейки ми колко съм зле с "тройкаджийската ми диплома" се чувстваш по-голяма. Да ама не си. Зад мен си, ако ще и да ми се перчиш от Норвегия. (Как беше, Осло, а не Ошлу, а...). А изчетените класици можеш да си избършеш... (Извинявам се за грубия език, ама така и така квото и да ти говоря е безнадеждно.)



Тема Re:нови [re: re]  
Авторre (Нерегистриран)
Публикувано14.08.08 10:32



Хубавото е че такива като теб рядко се заемат та вършат някаква работа . Аз имам тройка по химия, но искам да уча медицина. Ти имаш шестица по химия, но медицината не те влече. Въпреки че пишеш помии по клуб Медицина. Аз имам шанс да уча медицина, въпреки че имам тройка, защото Искам да уча медицина. Ти нямаш шанс да учиш медицина, защото медицината просто не те интересува. И за това си учиш (нека позная) лингвистика (примерно), четеш си класиците и знанията ти по химия (назубрени) гният в главата ти, която седи за окраса.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Авторre (Нерегистриран)
Публикувано14.08.08 10:41



Ами не знам - откъде да знам.
Да речем сега реших че искам да уча медицина. Без да се отказвам от предишната си избрана професия. Обаче с двете най-трудни професии едновременно ще бъде трудничко. Как да е - ще си вървя пътя пък където стигна.
Не се виждам като "татко с любяща съпруга" - трябва първо да си наредя моя живот, пък после ще правя деца. За да може да получат най-доброто. Относно съпругите - обичам жените и не ми трябва съпруга (това с едната жена е тъпа отшумелица) - разбира се майката на децата ми ще си бъде майката на децата ми, трябва да е доста свестно момиче, но едва ли ще живеем заедно, или най-малкото и да живеем заедно тя ще си има други мъже, а аз ще си имам други жени. Което всъщност на практика означава че няма да живеем заедно, защото няма как всеки да си води гаджетата (тая дума ме дразни ама не знам друга българска) в общия ни апартамент.

Виждам се като воин, работещ на периоди - ще си защитя дипломите, докторатите, каквото трябва, и ще работя за луди пари, вършейки си работата with highest precision. След това ще почивам като цар. След което пак ще върша работа.

А може и безработен неудачник да си!

Знам за тази възможност, но с малко труд и моя акъл едва ли...

Ако не знаеш на къде си тръгнал, не знам как ще намериш пътя до там :)

Ами с вървене и опитване.

Интересна дискусия, въпреки тъпото ти отношение...



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Авторre (Нерегистриран)
Публикувано14.08.08 10:46



Негативизмът ти дразни яко - принципно хора с такова отношение нямат приятели. Пиша ти пет приятелки, 10има колеги, мъжът на когото си любяща съпруга и евентуално 1-2 деца, които имат крещяща нужда от възпитание идващо отвън. Познах може би?

Ако не ти е достатъчно трябва преди всичко да си промениш отношението. Като обясняваш на хората колко са зле в сравнение с теб всички ще кажат мани го тоя боклук.



Тема Re:нови [re: re]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано14.08.08 11:55



В момента си на опашката. Не за друго а заради дипломата. Към настоящия момент, единствения критерий по който реално можеш да се мериш с останалите е дипломата. А според нея си на опашката.
Имаш шансове да учиш медицина, но са малки. По малки от шансовете на "зубърите".
А отношението към теб и твоите тези е предизвикано от твоето отношение към останалите - например към "зубърите".
Няма начин да обясняваш какъв си тройкаджия, колко велик ще станеш, колко задръстени са зубърите които които са учили в училище (а ти само планираш да зубриш, следвайки медицина, докато другите купонясват).
Та няма начин да има друго отношение към теб.
В момента твоето е: хем насрано хем голямо. Насран си заради тройкаджийската диплома, а си голям с теоретично, хипотетично бъдещи успехи.
Всяко действие води до последствия. Трябва да се научиш да носиш последствията от своите действия. И да необвиняваш останалите за своите неуспехи. Не може да обвиняваш държава, система и какво ли не за своя мързел. В същност - може.
Но ако не локализираш на време проблема, после ще е късно.

Bеer? Mоre?




Тема Re:нови [re: Bиливap]  
АвторAбe (Нерегистриран)
Публикувано14.08.08 15:50



Сега ако ми обясниш и как реши че знаеш броя на книгите които съм чел, ще съм ти много благодарен.

А това че ги броиш - броиш ги, и от горе на всичко си седнала да се тупаш по форумите, като че ли си кой знае какво като си изчела 10 на 10 метра книги.



Е да, малко от "неудачниците в училище" стават като Айнщаин. Но някои успяват. Никога не съм твърдял че всички ще станат - казвам само че интелигентността ти не се брои в шестици и кубически метри изчетени книги.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
АвторAбe (Нерегистриран)
Публикувано14.08.08 15:58



По-принцип не обичам да давам уроци по правопис по форумите. Не съм най компетентния в тази област. Но тук ще си направя кефа да ти напомня че изреченията по-принцип започват с главна буква и завършват с точка. Smiley-to не е достатъчно.





Тема Re:нови [re: Bиливap]  
АвторAбe (Нерегистриран)
Публикувано14.08.08 16:01



А теб, да слагаш по едно изречение на ред кой те е научил ?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.