Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:11 30.06.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: трябва ми съветнови [re: bira_more]  
Автор timiO6 (The ThinkeR)
Публикувано11.07.08 14:14



Добре мерси
Наистина мнсого съм се амбицирал и съм готов на всичко за да стана добър в областа си



Тема Re: трябва ми съветнови [re: timiO6]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано11.07.08 19:03



Дано нещата се променят, докато завършиш - иначе - ще ти мине.

Bеer? Mоre?




Тема Re: трябва ми съветнови [re: bira_more]  
Автор timiO6 (The ThinkeR)
Публикувано11.07.08 19:51



ами незнам мисляси и да се пробвам в чужбина, знам англ и може и да успея

ама има доста време дотогава. Иначе нещата предполагам няма кой знае колко да се променят но и така да са си, се надявам да неми мине мерака :)



Тема Re: трябва ми съветнови [re: bira_more]  
Автор timiO6 (The ThinkeR)
Публикувано11.07.08 19:56



С една приятелка мислим да кандидатстваме заедно, обаче нея много я е страх дали ще я приемат и как ще научи целия материал за изпита, защото като видя конспекта се оплаши и нз как да я успокоя



Тема Re: трябва ми съветнови [re: timiO6]  
Автор Teddyyy ()
Публикувано11.07.08 19:57



Няма да ти мине бе, той бирата така си говори, ама на мен още не ми е минал:)
За чужбина... това е избор, който сам трябва да направиш и, за мен поне, не беше обвързан само с престижността на университета. Това какъв лекар ще станеш зависи най-вече и предимно от теб самия. Аз лично досега не съм съжалила, че избрах България, въпреки всичките неуредици и проблеми... за съжаление обаче, аз съм малцинство





Тема Re: трябва ми съветнови [re: timiO6]  
Автор femina (Mис Kаприз)
Публикувано11.07.08 20:46



Не знам какво разбираш под елитен университет. Май всичките са на едно деридже. За чужбина нямам отзиви, но не е зле да се пробваш, ако имаш финанси. Почвай от далече да се подготвяш. Не разчитай на последната година. Това, че имаш ентусиазъм е добре. Моят се изпари докато следвах и най-вече след като завърших. Нещата не са това, което изглеждат по телевизията. Честно казано предпочитам да имах друга професия. Реализацията като лекар е доста трудна и отнема много от времето и енергията ти и най-вече малдостта ти, особено ако си от типа хора, които дават всичко от себе си.

България - няма невъзможни неща!


Тема Re: трябва ми съветнови [re: Teddyyy]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано11.07.08 21:22



Ми все пак трябва да се яде. А и добрите учебници струват доста пари. На времето, трябваше да бачкам (много) допълнително, за да мога да изкарам достатъчно за оцеляване. Не за кола или къща - а за просто оцеляване. Та - една от причните да изкарам книжка на 43 г - беше финансовата. Имаше период от време в който се чувствах като в затвор. Никакво ама никакво свободно време.
Та - мина ми. Все пак за мъжете - трябва да осигурим семейството. И е много по трудно да понасяме тежко безпаричие.
И на този фон - длъжен си на всеки за всичко, щото Хипократ ....

Bеer? Mоre?




Тема Re: трябва ми съветнови [re: bira_more]  
Автор timiO6 (The ThinkeR)
Публикувано11.07.08 22:34



Да знам че е трудно да се свържат двата края и заради това се възхищавам на преоспелите лекари и се надявам и аз да оспея.
Под елитен университет разбирам такъв, който да ми даде възможно най-добра подготовка и да ми отвори врати за напред в кариерата ми :)



Тема Re: трябва ми съветнови [re: bira_more]  
Автор Teddyyy ()
Публикувано11.07.08 22:43



Хммм, няма нито една дума, с която да не се съглася и все пак си позволявам да го отдам отчасти (и то по-голямата част) на времето, в което си имал щастието (или нещастието) да изживееш по-голяма част от съзнателния си живот... и майка ми и баща ми са имали подобни проблеми навремето, а нито един от тях не се занимава с медицина, та все си мисля, че не е само до професията... разбира се нищи не гарантира, че моят съзнателен живот няма да премине под същия знаменател, но все пак нали затова съм на 22, за да съм оптимист...





Тема Re: трябва ми съветнови [re: timiO6]  
Автор femina (Mис Kаприз)
Публикувано11.07.08 23:08



Всичко зависи от теб и нищо не свършва със следването, а тепърва започва. Според мен нивото тук е доста ниско. Като знам как се отбива номера от преподавателите и как се подаряват изпити ...

България - няма невъзможни неща!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.