Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:01 29.09.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Моля за информациянови  
Автор Cтapинap (старо куче)
Публикувано17.06.08 10:59



Интересува ме има ли такава болест с летален изход ,крайното проявление на която е кръвоизлив от устата,ушите и ноздрите на болният ?

Ако няма ,то тогава каква би била причината за подобен кръвоизлив завършващ със смърт ?

Благодаря предварително



Тема Re: Моля за информациянови [re: Cтapинap]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано17.06.08 11:36



масиран побой.





Тема Re: Моля за информациянови [re: Cтapинap]  
Автор Teddyyy ()
Публикувано17.06.08 11:44



Има много такива болести..... ДИК-синдромът обикновено завършва така, но кръвотечението е от всякъде, не само от главата...... черепно-мозъчна травма също.... много са....



Тема Re: Моля за информациянови [re: Teddyyy]  
Автор Cтapинap (старо куче)
Публикувано17.06.08 14:34



При уви,неизвестният ми ...и пу,пу ........да пази Бог от него ,ДИК-синдром, има ли някакви изменения в болният, преди крайната фаза кръвотечението ?.......функционални,умствени,социално контактен и соц.активен ли е и пр. ? А и какво е в общи линии времето от началото на заболяването до края ?

Що се отнася до "черепно-мозъчна травма",това включва ли например счупване основата на черепа ?

Или кръвотечението -извини ме ,но ще напомня-,от носа ,устата и ушите едновременно,- е възможно при всяка по- тежка травма на черепната кутия ?



Тема Re: Моля за информациянови [re: Cтapинap]  
Автор femina (Mис Kаприз)
Публикувано17.06.08 14:38



Възможно е. Защо не споделиш за какво става въпрос. Някой филм ли си гледал или нещо от живота.? Почваме да се превръщаме във врачки.

България - няма невъзможни неща!


Тема Re: Моля за информациянови [re: femina]  
Автор Kossoman ()
Публикувано17.06.08 15:15



Май нещо от средновековната (българска) история... Някъде между 1000 - 1250 г.





Тема Re: Моля за информациянови [re: Cтapинap]  
Автор Teddyyy ()
Публикувано17.06.08 16:19



Нещо странен взе да ми се вижда тоя разпит.... не знаеш какво е ДИК-синдром, но си "навътре" с видовете черепно-мозъчни травми.... ако кажеш причината за въпроса и нещо по-подробно, може и да помогнем, иначе взех да се чувствам, като на някакъв безумен изпит, при който професорът иска да чуе точно една дума от 1000 страници учебник и се чуди как да насочи "тъпия студент".



Тема Re: Моля за информациянови [re: Cтapинap]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано17.06.08 19:01



Знам за човек, който имаше такива симптоми малко преди да умре след ухапване от кърлеж.



Тема Re: Моля за информациянови [re: Kaлoмaин]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано17.06.08 20:50



е чак кримската хеморагична треска не протича така.





Тема Re: Моля за информациянови [re: Last Roman]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано17.06.08 22:26



Не знам какво беше, но го получи от кърлеж. Бяхме на бригада в десети клас, той вдигна температура и го лекуваха от бронхопневмония докато не започна да му тече кръв отвсякъде.

Тогава казаха, че не било пневмония, а някакво заболяване от кърлежа.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.