Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:05 25.09.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Пак кърлеж.нови  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано26.05.08 15:05



Бера си ягодите от седмица, все ме хапят разни гадини, полазиха ме два кърлежа, но днес единият ме ухапа леко. Тоест държеше се, но го избутах без особено усилие, не потече и кръв. Едва ли е успял да пробие кожата. Някакви съвети?

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Ами разгледайнови [re: Изyмeн]  
Автор pyrx (-; свежъ :-)
Публикувано26.05.08 15:57



внимателно мястото с лупа. Ще се види ясно дали е отхапал мръвка или не, да сме сигурни. Дори след час-два (гледам времето на постинга ти). Имай предвид, че някои гадини хапят съвсем безболезнено - имат анестетик в слюнката.

Какво? Не си носиш лупа ли ходейки по ягодовите насаждения!?





Тема Re: Ами разгледайнови [re: pyrx]  
АвторИзyмeн (Нерегистриран)
Публикувано26.05.08 16:02



Обикновено си имам лупа, ама тоя даже не помня къде точно беше - полази ме по ръката и явно ме е загризал. Мисля, че има мизерна червена точка, но може и да греша. Първият път в началото беше доста по-зле, ама тогава яко ме заръфа гадината. Засега нямам намерение да посещавам лекари. И... Дотук с тъпите съвети на псевдохомеопатите - перметрин има за всички.



Тема Да.нови [re: Изyмeн]  
Автор pyrx (-; свежъ :-)
Публикувано26.05.08 16:48



Перметрин предполагам, че не си си носил. Но си се сетил да го дезинфекцираш мястото с първака, който си носиш, ходейки по ягодовите полета. Нали освен лупа си носиш и първак за дезинфекция, отскок и блясък в очните ябълки?



Не разбрах този термин 'псевдохомеопати' и такива ли има вече!?



Тема Re: Да.нови [re: pyrx]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано26.05.08 23:49



Това са тези, претендиращи, че знаят хомеопатията, без дори да са я изучавали професионално. Перметрин не съм носил, просто го побутнах няколко пъти с пръст и той продължи да пълзи по ръката ми, макар явно да личеше, че се кани да закусва. Нищо не съм дезинфекцирал, ако утре пиша - значи още съм жив



Най-важното е невидимо за очите.

Тема Re: Да.нови [re: Изyмeн]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано26.05.08 23:56



пийни профилактично доксициклин, за да ти е мирна душата.



Тема Не.нови [re: Изyмeн]  
Авторpyrx (Нерегистриран)
Публикувано27.05.08 14:53



Хомеопатичното образование е 5-6 години всеки ден от сутрин до вечер лекции и лабораторни упражнения, 50-на изпита, много четене и накрая тежка дипломна работа. Учебните такси също са високи. Въобще, сериозно нещо, няма защо да се задяваш с тях.

Като завършиш, обзавеждаш едно какво да е стайче за кабинет с бюрце, 2-3 стола, кушетка и библиотечка с няколко класически хомеопатични книги и списания и си готов. Да не забравим и дипломата в рамка на стената.
Ако ти се вижда голяма инвестиция това, то просто може да не правиш кабинет, а да работиш по методите "ходене на крака по адреси",
"диагноза по телефона", "даване на съвети в интернет форум" и "изнасяне на беседи в позапуснати читалищни салони".






Тема Re: Пак кърлеж.нови [re: Изyмeн]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано28.05.08 18:11



Като на профан - бихте ли обяснили какво е перметрин, и може ли да спре развитието на разните му там ефекти от кърлежа. Имам двама познати, починали от ухапване от кърлеж, друга позната, която ни хвърли в шах с разни несвързани приказки - беше като луда - за която се оказа, че е хванала кърлеж. А и районът в който живея си е прословут с кърлежите.



Тема Re: Пак кърлеж.нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано28.05.08 20:36



перметринът е инсектицид, иначе е природно вещество, изолирано от листата на Хризантемата /растението само си произвежда това вещество, за да не го ядат насекомите/. Препаратите на негова основа просто убиват кърлежите и тям подобни гадини.



Тема Re: Пак кърлеж. [re: Last Roman]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано28.05.08 21:58



Значи няма полза от него ако кърлежът е бил заразен?
А хризантемите по принцип могат да държат кърлежите настрана - както туртата поповото прасе?




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.