Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:29 29.09.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Малко да се посмеете...нови  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано13.02.08 10:01



че покрай сериозните дискусии за продължителния секс и броя на дупките на жената, не остана време за сериозен анализ на ей тея произведения на безмозъчните тревопасни:


За първия линк е ясно - йоги с промити мозъци, които баламосват лековерните потребители с абсурдни твърдения за птичките и тревичките.
Вторият обаче е по-интересен:

По-тенденциозно нагласяне на факти и пишене на откровени лъжи не бях чел, беше ми доста забавно да попрегледам.
Особено ме разсмя онази таблица, която прави дилетантски опит да изкара хората тревопасни.
Още по-манипулативно е твърденето: "По отношение на раковите заболявания, изследванията през последните двадесет години с цялата си определеност показват съществуване на зависимост между МЕСНАТА ХРАНА и РАКА НА ДЕБЕЛОТО И ПРАВОТО ЧЕРВО, МЛЕЧНИТЕ ЖЛЕЗИ И МАТКАТА".
По-нататък уж научната обосновка, в опит да докаже колко е противоестествено яденето не месо, се заплита из различните религии и древногръцки и римски философи, преминавайки в удивителен буламач изобилстващ от определения като "етика", "хуманност" и пр. дивотии.
Просто по-уникални тъпотии не бях чел. Забавлявайте се, но не ги взимайте насериозно. Предполагам от драскачите на сайта едва ли има и един човек с медицинско образование.

Aut Caesar, aut nihil

Редактирано от Last Roman на 13.02.08 10:04.



Тема Re: Малко да се посмеете...нови [re: Last Roman]  
Автор пpocтo1чoвek (неудачник)
Публикувано13.02.08 10:47



И аз съм имал моменти, когато съм искал да ставам вегетарианец. Но просто не ми е много възможно, защото нищо ме не нахранва лесно. Иначе има смисъл доколкото голямата част от местните продукти на пазара са си чисти боклуци и освен това тука все по-силно сякаш навлиза зобането на говедата с хормони и прочие. Но то и растителните не са цветя. Защо ябълките. морковите и прочие са от Гърция? В България няма ли ябълки?

Иначе на човек от село, дето сам си гледа и мръвката и салатата да му говориш глупости, че месоте е противоестествено е меко казано безумно.





Тема Re: Малко да се посмеете...нови [re: Last Roman]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано13.02.08 13:38



Ако искаш манипулации от лекари - виж конспирацията на Гълабов.

Bеer? Mоre?




Тема Има голяма група хора, коитонови [re: Last Roman]  
Автор pyrx (-; свежъ :-)
Публикувано13.02.08 13:56



изпитват удоволствие да спазват сложни правила отнасящи се до собственото им тяло (не само вегетарианците). С възхита четат безброй научни, квази-научни, наукоидни и направо шарлатански публикации "изпъстрени" с убедителни доказателства. Тези хора са слаби душици, които нямат смелост и желание да живеят така както им се иска, както им повелява естествено тялото.
Разбира се, те после с пяна на уста ни убеждават колко добре се чувстват така и колко отвратителна им се струва "мършата" (месото).
Няма да споря колко е полезна растителната храна и колко вредно е месото. Важното е човек да има свободата, съвсем вътрешно да го чувства, БЕЗ НИКОЙ ДА МУ ОБЯСНЯВА! Пардон, РАЗЯСНЯВА.
Аз напр., когато ми се яде месо, ям месо, ЗАЩОТО МИ СЕ ЯДЕ. Когато ми се яде салата с доматки, лук и черни маслинки, аз ги ям, въпреки че някои твърдят, о ужас! - черни маслини и домати!? ЗАЩОТО МИ СЕ ЯДЕ ТАКАВА САЛАТА!
Понякога ям и спанак, въпреки че много го мразя

, ЗАЩОТО ТАКА ИСКАМ, А НЕ НЯКОЙ ДА МИ НАРЕЖДА.



Тема Re: Има голяма група хора, коитонови [re: pyrx]  
АвторLast Roman (Нерегистриран)
Публикувано13.02.08 15:43



напълно съм съгласен с теб! аз също ям това, което искам, без да спазвам диети или някакви ограничения.





Тема А и в много религии инови [re: Last Roman]  
Автор pyrx (-; свежъ :-)
Публикувано13.02.08 16:00



направо казано секти в най-лошия смисъл на тази дума, вегетарианството е задължително. Смята се, че така човек става по-манипулируем. В други пък има изнурително дълги периоди на пост. Реално, ако не бяха толкова дълги биха били полезни. То човек не върви да набива само пържолки, нали?



Помня дедо ми на село какво казваше като седне на масата: "Какво има? Ааа, пак постно!".
А то примерно пилешка чорбица с плуващи "парички" в нея, телешко с картофи и за десерт селска баница с яйца, масло, сирене и лук. Е, имаше и гарнитура под формата на салата от прясно набрани домати, краставици, чесън и копър полята с много олио ("Нива"!) и домашно приготвен оцет.
Един вид, викаше "постно" на всичко, освен на месо от определени части на прасенцето.



Тема Re: А и в много религии инови [re: pyrx]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано13.02.08 16:36



най-лошото в случая със хард вегетата е, че често те насилват децата си да спазват тяхната диета, лишавайки подрастващите от разнообразна и пълноценна храна.



Aut Caesar, aut nihil


Тема Re: А и в много религии инови [re: Last Roman]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано13.02.08 16:47



В края на краищата има едно нещо наречено еволюция.
Медицината и въобще съвременната наука в голяма степен торпилира еволюцията (не на всякъде разбира се).
И съответно еволюцията си намира вратички.
Много ме кефят Наградите на Дарвин.
ПП
Бих пратил всички агресивно проповядващи в някоя хубава страна - например Сомалия. Толкова много проблеми биха се решили.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Малко да се посмеете...нови [re: Last Roman]  
Автор Kossoman ()
Публикувано13.02.08 16:54



Опитвам се да се сетя на кое тревопасно очите са му разположени отпред и кръгозорът му под 180 градуса. Не мога да се сетя.
Не мога да се сетя и за хищен бозайник с кръгозор от почти 360 градуса.
Някакви идеи?



Тема Re: Малко да се посмеете...нови [re: Last Roman]  
Автор TE_DDA (I love youShrek)
Публикувано13.02.08 17:16



без да се обиждаш, не мис е четеше толкуз дълго



обаче имам свое мнение.за вегетарианството. не съм такава, но не обичам особено месото. или по-скоро съм много капризна на месо. тва есттесвено няма общо сползите или вредите на вегетарианството

цялата си определеност показват съществуване на зависимост между МЕСНАТА ХРАНА и РАКА НА ДЕБЕЛОТО И ПРАВОТО ЧЕРВО, МЛЕЧНИТЕ ЖЛЕЗИ И МАТКАТА".

тук иам някаква истина. и тя е свързана с отглеждането на животните. значи убедена съм,че хората,които си гледат в дворовете по 2-3 животни и после си ядат цяла зима няма да страдат от такава зависимост на факторите.
но нека вземем да , американците. там животните се хранят само с генно модифицирана храна ,тъпкана на всичкото отгоре с хормони, които водят до бързото затлъстяване , за да станат по-бързо годни за заколение.
естествено е ние в последствие да ИЗЯДЕМ тези хормони, акумулирани в тъканите на животните.
тези хормони действат специфично на жлезистите клетки преполагам ( ендометриум, тези на дебелото черво и на млечната гърда)

та с две думи това твърдени според мен не е съвсем невярно.

и искам да ви кажа,че в мюсулманския свят,където не се консумира свинско месо, ракът на дебелото черво е значително по - рядък.

Извинете за правописа - немам нерви за тирета и запетайки


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.