Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:08 19.05.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Пастите за зъби!?нови  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано04.12.07 08:41



Или както се изрази Кръстьо Лафазанов в едно свое шоу - "Ми, аз на тия места нямам зъби!"... Ставаше въпрос за труднодостъпните места, както рекламират по телевизията. Всяка нова четка чисти все по-добре, всяка нова паста избелва все повече. Доколко бели могат да станат едни зъби - не знам.

Но основния въпрос тук е за пастите, и тяхното действие. Полезни ли са, или вредни? Убиват микроби, но доколко микробите в устната кухина са опасни, след като слюнката сама по себе си е дезинфектант? И ако е добре от време на време да се убиват микробите (изключвам това, че ще се разхождам с умрели микроби в уста), то пастите настроени ли са да убиват само вредните микроби?

Не е ли много по-добре да чистим зъбите си само с четка? Разбира се с паста става много по-бързо почистването, но за сметка на това пък може да се вложи малко повече старание с четката.

Щирлиц



Тема Re: Пастите за зъби!?нови [re: Щиpлиц]  
Автормиaвитa (Нерегистриран)
Публикувано04.12.07 10:10



Знам и пробрам паста,която е читава наистина - ELMEX-производство Швейцария. Има я в интерент магазин www.pharma-shopping.de



Тема Re: Пастите за зъби!?нови [re: Щиpлиц]  
Автор БAPATOЧKA (ентусиаст)
Публикувано04.12.07 22:10



Тц. Не става само с четка. На първо място защото почистването само с четка не е ефективно. За да изчеткаш добре с многото старание означава да си изтъркаш емайла за нула време. Проверено е - не използваме паста защото на някой му е хрумнало изведнъж :) Колкото до опазсността /безопасността на пастите - ми тя (пастата) си е един вид фармацевтичен продукт и както всеки такъв трябва да се внимава със състава и показанията за използването му.



Тема Re: Пастите за зъби!?нови [re: Щиpлиц]  
АвторCoдa (Нерегистриран)
Публикувано05.12.07 12:09



Баба ми е на 70 години и всичките и зъби си стоят. Малко са жълти ама са си цели. Откакто е родена не е ползвала нито четка нито паста за зъби. От време на време си мие зъбите с пръст и сода за хляб.
Не е ясно колко е ефикасно миенето с четка и паста.
Измиваш ги и имаш защита няколко часа, но след това устната кухина става много по уязвима.

Пример: като излезе Аквафреш уайтанинг - първият модел. Мдаа, голям кеф, избелва зъби - и за няма 6 месеца 3-4 кариеса се пробиха и станаха пулпити.



Тема Re: Соданови [re: Coдa]  
АвторBoдoлeй (Нерегистриран)
Публикувано05.12.07 15:37



Преди малко повече от година започнах да прилагам съвета на руския проф.Иван Неумивакин -смесват се на кашичка малко сода, готварска сол и кислородна вода - 3%. Методът работи!



Тема Re: Соданови [re: Boдoлeй]  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано05.12.07 15:44



Тази комбинация ми я препоръчва и майка ми, която е стоматолог, едва ли професора е открил топлата вода, но не отрича и пастите за зъби. Но ми купува по-меки, билкови, а не избелващи, за да не ми се увреди емйла.



Тема Re: Пастите за зъби!? [re: Щиpлиц]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано06.12.07 20:05



абе един приятел беше спрял да си мие зъбите, щото чел разни шарлатанщини, та осезаемо смърдеше. от друга страна на село не си мият зъбите и не смърдят, макар че всъщност нямат много зъби.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Пастите за зъби!?нови [re: БAPATOЧKA]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано11.12.07 03:19



"да си изтъркаш емайла за нула време"

За да не се случи такова нещо - ще трябва човек да подбира само меки храни, по възможност кашички, и да не дъвче клечка, както прави Кобрата (филм със Силвестър Сталоун - бел.авт.).

Според теб 4-5 минутно миене на зъбите с четка е значително по-вредно от храненето по три пъти на ден с "първо", "второ" и "десерт", много често които се състоят от твърди храни, печени, пържени, месо с кости или без кости, както и целодневното триене между горни и долни зъби докато ходим по улицата, говорим с приятели или просто слушаме МР3 плеъра си...

Ок, да приемем, че има някаква истина. Тогава пастата, каквато и да е тя, има ли смазващо действие между четката и зъбите? Да намали триенето и износването на емайла? ... Защото в рекламите по телевизията наблюдавам съвсем друго нещо. Пастите ги правят с микрогранули, за по-лесно остъргване на емайла. Не е ли по-полезно само с четка да се махнат полепналите неща от храната по зъбите, вместо да се минават с абразив всеки божи ден!?!? Пробвал съм и от тези "хубави" пасти. Никак не ми хареса усещането, че имам пясък между зъбите си, докато търкам с четката. А също така и пак ще напомня за въпроса за вреда или полза от убиването на микробите.

Темата я пуснах, защото аз самият правя наблюдения върху хора, на които познавам ежедневието и начина им на живот. Тук можем да съберем по-бързо сведения от повече хора. Кой си мие зъбите редовно, както и посещава зъболекаря си на всеки три месеца със следващия проблем, или кой не си мие зъбите въобще, и не е ходил на зъболекар от 15 години... Познавам и от двата типа хора.

Не мисля, че ще намерим научни доказателства в подкрепа на някаква теория. Темата може да помогне на хора с психологични проблеми, насаждани ни упорито с всяка следваща комерсиална реклама по телевизията.

Щирлиц

Редактирано от Щиpлиц на 11.12.07 03:20.



Тема Re: Пастите за зъби!?нови [re: Щиpлиц]  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано11.12.07 18:57



Флуорът се използва като отрова срещу плъхове. Достатъчно е малко дете да погълне паста с повишено съдържание на флуор колкото грахово зърно, за да се отрови. Изводите остават за вас.





Тема Re: Пастите за зъби!?нови [re: Prof.McGonagull]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано11.12.07 19:21



Аз не исках да засягаме все още темата за отровите и прочие елементи, които производителите пъхат вътре... Иначе вижте това:



Много показателно за науката и техниката. Хората произвеждат неща, за които не знаят почти нищо.

Щирлиц


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.