Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:30 29.06.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема главоболие+ замъгляване на зрениетонови  
Авторpaзтpeвoжeнa (Нерегистриран)
Публикувано04.12.07 15:44



здравейте, моля ви за мнение по ей това проблемче:
имама мигрена от години, всъщност не са ми поставяли официално такава диагноза- държи ме по ден-два, понякога ме боли половината глава
имама шипове на врата като на 70годишна а съм само на 30, откриха ми ги като припаднах 1-2 пъти без видима причина. Според рентгенолога който ми прави снимка на шийните прешлени съм караба Шоерман през пубертета и "шиповете" са ми оттогава.
и сега ме боли главата, дотек нищо изненадващо но забелязах че виждам размазано с едното око, а от време на време и с двете. усилва се ако съм стояла със затворени очи- после няколко минти ми трябват за да престана да виждам много размазано всичко. после ми остава размазано само ако опитам да гледам с едното око, но като гледам само с него и се опитвам да видя по-ясно постепенно се избистря напълно - не са диоптри значи
трябва ли да се притеснявам или е обичайно при мигрена?
благодаря предварително





Тема Re: главоболие+ замъгляване на зрениетонови [re: paзтpeвoжeнa]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано04.12.07 17:08



Трябва да се прегледаш при невролог.
Той съответно може да те прати и при очен лекар.
Имам доста личен опит с главобол - но никога не съм стигал до размазано зрение.

Bеer? Mоre?




Тема Re: главоболие+ замъгляване на зрениетонови [re: paзтpeвoжeнa]  
Автор femina (Mис Kаприз)
Публикувано04.12.07 18:30



Няма да е зле неврологът да те прати за скенер/ЯМР на главата. Ще трабва и очен лекар да те прегледа.

Държавата България - невъзможни неща няма!

Редактирано от femina на 04.12.07 18:32.



Тема Re: главоболие+ замъгляване на зрениетонови [re: femina]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано04.12.07 20:13



Главоболието може да се дължи както на влошеното зрение, така и на шиповете. Носиш ли очила?

Facta, non verba!



Тема Re: главоболие+ замъгляване на зрениетонови [re: paзтpeвoжeнa]  
Автор akupunkturist (и Лекар)
Публикувано04.12.07 20:26



След като спазиш съветите на "бира море" и "фемина", ако нямаш други сериозни проблеми, може да помислиш и за Алтернативно лечение.

Иглотерапевт и Фитотерапевт


Тема Re: главоболие+ замъгляване на зрениетонови [re: akupunkturist]  
Авторpaзтpeвoжeнa (Нерегистриран)
Публикувано06.12.07 14:53



Благодаря ви за мненията.

Про пуснах да напиша че родих скоро и от напъването (нали при напъните се натиска главата напред с брадичка към гърдите) нещо съм си повредила врата(аз още докато раждах усетих как започна всичко да ми свети пред очите а май просто ми се губят някои моменти)
като изстина на другия ден след раждането и ми мина еуфорията.. врата и едната ръка така ме боляха че дремех седнала изобщо не можех да си легна на врата, беше се подул чак.
изписаха ми два вида инжекции едните с кортикостероиди в тях, но заради кърменето потърсих някакаво друго лечение.
в момента се лекувам алтернативно от плексит, защото кърмя и не мога да пия лекарства.
сега съм доста по-добре, но пък започнаха тези главоболия....

може ли главоболието и
замъгленото зрение да има нещо общо с това?



Тема Re: главоболие+ замъгляване на зрението [re: paзтpeвoжeнa]  
Авторpaзтpeвoжeнa (Нерегистриран)
Публикувано06.12.07 14:55



личния лекар ли трябва да ми даде направление за ЯМР или за невролог, за направление за кое от двете да я помоля нея ?



Тема Re: главоболие+ замъгляване на зрениетонови [re: Last Roman]  
Авторpaзтpeвoжeнa (Нерегистриран)
Публикувано06.12.07 15:03



ами с очите след няколко непотребни чифта очила с различни цилиндри за астигматизъм, от които директно ме заболяваше главата..
мой познат ме заведе при една очна лекарка, която случайно забеляза че съм левичарка и ми наппави някаккъв смешен тест на огледалото и ми каза че нямама астигматизъм а че ми е силно разколебано водещото око (ту едното ту другото око се държи като водещо и си "прехвърлят топката") защото съм левичарка а са ме накарали да пиша с дясната ръка и затова имам симптоми подобни на астигматизъм
диоптри ако съдя по това колко ясно виждам и на близо и на далече мисля че нямам.



Тема Re: главоболие+ замъгляване на зрениетонови [re: paзтpeвoжeнa]  
Автор femina (Mис Kаприз)
Публикувано06.12.07 17:18



Личният лекар трябва да ти даде направление за невролог, а неврологът - за ЯМР.

Държавата България - невъзможни неща няма!


Тема Re: главоболие+ замъгляване на зрениетонови [re: femina]  
Авторpaзтpeвoжeнa (Нерегистриран)
Публикувано07.12.07 00:55



благодаря




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.