Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:44 10.06.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Пастите за зъби!?нови [re: Prof.McGonagull]  
Автор БAPATOЧKA (ентусиаст)
Публикувано11.12.07 21:09



Ку кууууу. За едно дете няма да настъпят опасни последици ако и да изаяде цяла туба с паста. Ти колко флуор мислиш че има в една тубичка? Всяко нещо в съответната доза може да бъде отрова. Опасната доза за дете е над 200 мг.



Тема Re: Пастите за зъби!?нови [re: БAPATOЧKA]  
Авторпpe.cтo (Нерегистриран)
Публикувано13.12.07 20:45



От пастата има смисъл,но тя е само част от цялата поредица на ритуала по zъбното почистване.ЗаЩото тя не може(нито четката,нито пастата) да ми иzчистят м/уzъбното пространство.РеШението zа него е конеца zа zъби_всяка вечер.Оттогава чувствително ми намаляха zъбните проблеми_чак ме е яд,че не съм zнаела zа него отрано,zа да си спестя 3_те коронки в устата ми.

А иначе единият ми дядо на 82 год. имаШе всичките си zъби в устата,като само два от тях бяха с пломби_просто прекрасен ген.Аz и трева само да ям ,едва ли Ще мога да го достигна.





Тема Re: Пастите за зъби!?нови [re: Щиpлиц]  
Автор pizzacore (непознат )
Публикувано14.12.07 10:48



щирлиц ще ме извиняваш, но такива хора, които не си мият зъбите и не са ходили 15 години на зъболекар са меко казано отвратителни. Това, че не си мият зъбите, не значи че нямат кариеси. Човек може да си разхожда кариес с години - при едни хора веднага почва да ги боли да не могат да си сложат студено или топло в устата, при други минават години преди да разберат, че имат кариес. Какво да се прави явно на някои хора им е такава структурата на зъбите. И прабаба ми си спомням, че никога не си е мила зъбите и на 90 години и падна едва втория зъб...защото го счупи с костилка от маслина, но пък сина и (дядо ми) е останал без зъби на 40( така че който ми поддържа теория, че всичко е наследствено при зъбите може да отиде да се застреля), защото не ги е пазил, не ги е миел и е бил чревоугодник - сладко преди да си легне да речем - това убива зъбите. Така че мисълта ми е - зъбите трябва да се мият редовно, дори по 3 пъти на ден - аз го правя когато мога...никои не може да ме убеди, че зъбите не трябва да се поддържат. А относно пастите - аз ползвах години наред Аквафреш, но от година насам почнаха много да ме болят разни кътници и моята зъболекарка ми каза, че явно имам по тънък емайл там и ми препоръча сенсодин, явно защото я рекламираха усилено тогава. Имаше известна промяна, но след това аз реших да ползвам Лакалут. Ползвам я и до сега - проблеми нямам, а зъбите са ми здрави. Може и да има някои пасти, които да ебават повече емайла, но каквато и да е пастата, предпочитам здрави и чисти зъби с леко износен емайл, отколкото протези и коронки на 40 :)



Тема Re: Пастите за зъби!?нови [re: pizzacore]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано14.12.07 12:15



Вместо да ми се караш - прелисти темата най-горе, и прочети заглавието.

Никъде не съм твърдял, че зъбите не трябва да се мият. ;о)))) И според мен е задължително да се отстраняват всички полепнали неща от храна като се използва четка и конец, но темата беше за пастите, и спорния въпрос за ползата или вредата от тях. Или поне от някои от тях... Виж малко по-горе съм приложил линк. Отвори, и ми кажи какво си прочел. Тогава пак ще разискваме дали производителите знаят какво точно произвеждат.

Щирлиц



Тема Re: Пастите за зъби!?нови [re: Щиpлиц]  
Автор pizzacore (непознат )
Публикувано14.12.07 12:20



човек, видял съм темата, но понеже и ти се беше отклонил, така сторих и аз... не виждам нещо нередно. По темета казах - ползвам в момента Лакалут и съм доволен



Тема Re: Пастите за зъби!?нови [re: pizzacore]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано14.12.07 13:47



Прав си. Сега си прочетох постингите, и видях, че съм се изразил неправилно. Имах впредвид хората, които всеки ден ползват все по-прехвалени пасти за зъби, и все повече кариеси и проблеми им излизат, съпоставено с хора, на които не им пука от реклами, и ползват или само четка, или най-много някоя съвсем елементарна паста, която има вкус на дървени въглища, пък зъбите им са си на мястото. Много добре знаеш, че няма начин човек да се разхожда 15 години с кариес, по простата причина, че кариеса много преди да изтече 15-тата година ще се е превърнал в разрушено място, зъба отдавна ще се е разпаднал на съставните си части, и зъболекаря ще е изровил оттам гнойни торбички колкото кюфтета. ... Както споменах - познавам хора, които наистина не са ходили по 15 години на зъболекар, просто защото нямат нужда от такъв.

Щирлиц



Тема Re: Пастите за зъби!?нови [re: Щиpлиц]  
Автор pre.sto (gazirana)
Публикувано14.12.07 14:09



Имай впредвид,че хората,които не са ходили 15 години (примерно) на zъболекар и zъбите им са все пак наред, са иzключение(освен генерацията на наШите баби и дядовци,чието хранене като деца доста се е раzличавало от това на сегаШните деца).На повечето,които не полагат грижи zа zъбките си ,им личи ,особено след като станат на 40 год.
Друг е въпросът дали само една паста и четка zа zъби са достатъчни.



Тема Re: Пастите за зъби!?нови [re: пpe.cтo]  
Автор БAPATOЧKA (ентусиаст)
Публикувано14.12.07 15:59



Ми...добре! Дерзай си тогава само с конеца. Успех





Тема Re: Пастите за зъби!?нови [re: pre.sto]  
Автор pizzacore (непознат )
Публикувано14.12.07 20:15



да, много правилно го каза, защото нашите прабаби и дядовци едно време са рапали праз лук, ябълки, домати или квото им се дояде, трябвало е само да го откъснат от градината. Докато в момента има милиони синтетични ЛАЙНА, с които децата се тъпчат постоянно и те са вредени за целия организъм. Наистина това е една причина едно време хората да са страдали по малко от проблеми с зъбите. А доколкото това , което е написал Щирлиц за 15те години с кариес - Щирлиц, брат, това е образно казано все пак :), ясно ми е , че не може 15 години с кариес, но пък 2-3 може със сигурност, казвам го от личен опит. И само да отбележа, че не съм го мъкнал от немърливост, а просто немах абсолютно никакви проблеми с зъбите доста време, дори на профилактичен преглед не ми го намериха тоя кариес( една от причините да си сменя след това зъболекаря:))



Тема Re: Пастите за зъби!?нови [re: БAPATOЧKA]  
Авторpre.sto (Нерегистриран)
Публикувано14.12.07 20:27



Абе не си ме раzбрал zа конеца_той върви в комплект zаедно с четката и пастата.Преди години и аz се бях zамислила над смисъла на миенето на zъби,zаЩото те продължаваха да ми се раzвалят.Просто ми се е събирало много храна м/у zъбите,която с четката е нямало как да иzкарам.
Оф,големи описания...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.