Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:15 26.04.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Нисък пулс?  
Автор Ивo (Егоист)
Публикувано23.03.07 17:26



Днес ни правиха медицински прегледи във фирмата, където бачкам, и докторката, която ме преглеждаше, установи, че съм имал пулс 56, което било ниско. Това проблем ли е, колко трябва да бъде нормално и как се вдига, ако е нисък - с някакви медикаменти ли?

Благодаря предварително.



Тема Re: Нисък пулс?нови [re: Ивo]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано23.03.07 18:46



Ми поне на теория би трябвало да те разпита, ама явно не е.
Ако тренираш - пулса е нормално да е по нисък.
Ако не тренираш - трябва да се търси причината за този пулс.
Нормата е 60 - 90

Bеer? Mоre?




Тема Re: Нисък пулс?нови [re: bira_more]  
Автор Ивo (Егоист)
Публикувано27.03.07 21:23



Ами зависи какво имаш предвид под трениране - не съм тренирал професионално никога, но от ученик плувам, и сега почти всяка седмица плувам по 1 - 1,2 км.



Тема Re: Нисък пулс?нови [re: Ивo]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано27.03.07 21:49



Точно това вероятно е причината.
Ако беше активен спортист при покой пулса може да падне и под 40.
Когато съм бил в най добрата си форма (но и аз никога не съм тренирал професионално), пулса ми е падал до 48 / мин.

Bеer? Mоre?




Тема А ако е над 90?нови [re: bira_more]  
Авторyпc (Нерегистриран)
Публикувано28.03.07 09:54



Между 90 и 100 след храна? Нормално ли е след обилно хранене пулса да минава 90?



Тема Re: А ако е над 90?нови [re: yпc]  
АвторLiliana (Нерегистриран)
Публикувано28.03.07 10:27



Моят при физическо натоварване(изкачване на стълби,100м интензивно ходене,че дори и секс) е над 120 и се чувствам зле ,но не съм ходила на лекар



Тема е, ненови [re: Liliana]  
Авторyпc (Нерегистриран)
Публикувано28.03.07 20:19



при мен по принцип е между 70 и 85 , но след храна понякога се покачва до 92-95 и после спада до 80 от самосебе си..... Не минава 100, освен при голямо натоварване (тичане и т.н.)



Тема Re: е, ненови [re: yпc]  
Автор TE_DDA (ЪкУшерката!Опс!)
Публикувано29.03.07 18:45



ти да не ходиш постоянно с пуллсоксиметър на пръста :)))))))))))))))))))

Извинете за правописа - немам нерви за тирета и запетайки



Тема Re: Нисък пулс?нови [re: Ивo]  
Автор TE_DDA (ЪкУшерката!Опс!)
Публикувано29.03.07 18:47



освен това пулса при мъжете нормално е по-нисък отколкото при жените и нормалните му стойности са около 65,така че не си чак толкова под нормата. вече пулс под 50-55 не е нормален,макар че както споменаха по-горе при активните спортисти пулса може да няма и 50

Извинете за правописа - немам нерви за тирета и запетайки



Тема Re: Нисък пулс?нови [re: bira_more]  
АвторCпopтиcт (Нерегистриран)
Публикувано06.04.07 23:14



Спортувам активно. Кръвното ми е 90-100/60; чувствам се идеално. Но, за пулса. Сутрин като стана е между 48 и 53; през деня на гладно и спокойно е около 60-70; след ядене скача дори до 80 понякога, но си слиза после. Мисля, че всичко е нормално, нали? Кръвното ми е нисичко, често, особено сутрин на гладно като стана е 90/60....ама цял живот си е така и ми е много добре. На 21 години съм. :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.