Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:52 24.04.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Тема dental implant  
Автор MoniT ()
Публикувано29.09.06 03:20



След около месец ще ми правят зъбен имплант. Зъбът ми е изваден преди 3 месеца (поради счупване

). Обясниха ми етапите и другите подробности, но аз като една недоверчива българка да попитам компетентните в клуба:
Какви са рисковете при поставяне на зъбен имплант. Какъв е процента на засегнат нерв. Как се процедира в България (време на различните процедури, цени). С каква упойка се прави имплантацията? Предполагам е принципно същото. Тук (Канада) се прави имплантация и след това се прави коронка, която струва колкото самата имплантация. Няма да споменавам крайната цена, защото е доста солена.
Мерси предварително. Каквото и да ми кажете за процедурата ще ми бъде от полза.



Тема Re: dental implantнови [re: MoniT]  
Автор БAPATOЧKA (мдааааааааааа)
Публикувано29.09.06 16:05



Мдааааааааа....ако изследванията се направят точно и екзактно ( както предполагам ще ги направят в една държава с висока съдебна лекарска отговорност) - не би трябвало да има изобщо засягане на нерв. По принцип се поставя имплантът, после се изчаква поне 6-8 месеца и после се прави коронка. При това анестезията тук най често е местна, някъде и невролептаналгезия. На запад май глезят повече пациентите - може да подишаш райски газ, да ти стане хубаво - за да преживееш някак горчилката от загубата на цяло имане

. Имам колега, която работи такива неща на високо ниво - при нея излиза имплант и коронката общо около 2000 лв. За други колеги не знам - някак си много стават потайни ако ги питаш Във всеки случай един преподавател от катедрата по хирургия казва, че имал маса пациенти от чужбина - излизало им по- евтино тук, включително и със самолетните билети...

Ако човек наистина иска да живее, медицината е безсилна

Редактирано от БAPATOЧKA на 29.09.06 16:07.



Тема Re: dental implantнови [re: БAPATOЧKA]  
АвторMoниT (Нерегистриран)
Публикувано29.09.06 16:48



Благодаря. Сигурно ще ме накарат да подпиша декларация, че съм наясно с рисковете. Така се процедира тук за избягване на съдебната отговорност.



Честно казано, няма да ми излезе по-евтино в България. Особено ако застрахователната компания се навие да плати част от сумата - по принцип избягват да го правят, разбира се, за да спестят пари. Все още тази процедура не се смята за "жизнено необходима" и не се покрива от тях.

Причината за високата цена на коронката тук ($2,000) ми бе обяснена с необходимостта от прецизни инструменти, които не са стандартните, използвани за направа на коронки. Вярно ли е?

А вярно ли е, че се препоръчва почистване на 3 месеца вместо на 6 (тук стандартната процедура е почистване и преглед на зъбите на всеки 6 месеца). Според стоматолога ми това удължавало живота на коронката. Толкова ли е значима разликата? Струва ми се малко пресилено.

Загубата на имането ще го преживеем някакси.



Тема Re: dental implantнови [re: MoниT]  
Автор БAPATOЧKA (мдааааааааааа)
Публикувано29.09.06 20:01



Хъм...че коронката не е стандартна - така е. Ама чак пък специални интсрументи...вярно е обаче че самата коронка трябва да е много прецизна, инак отива на вятъра всичко.Питай между другото дали ще личи, че е имплантат. Обикновено между короната и венеца трябва да се остави разстояние от 2 мм. За почистването - дааа- трябва много старание - за съжаление не е като обикновен мост ( коронка ) - правят ти го и забравяш. Трябва много старателно да се чисти, инак скоро ще се разклати и просто ще изпадне. Аз не се интересувам много от импланти, но тук се смяташе ( доскоро ) че срокът на годнст на импланта е около 5 г. С големи индивидуални различия, разбира се. Но тези различия се определят до голяма степен от хигиената....така че - дерзай. Успехи в придобиването на слънчева усмивка



Ако човек наистина иска да живее, медицината е безсилна

Тема Re: dental implantнови [re: БAPATOЧKA]  
АвторMoniT (Нерегистриран)
Публикувано30.09.06 04:04



Тук дават 35 - 40 години гаранция. Дотогава я камилата я камиларя



А иначе усмивката си я имам. Мерси. За щастие, зъбът не се вижда, но е функционално важен. Затова бързам да го направя.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.