Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:20 09.05.24 
Природни науки
   >> Медицина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Хранителни добавки  
Автор fada (pitanka)
Публикувано05.08.06 13:12



Вижън? Мнението ви за тях, за "Нутримакс" пак на Вижън, който бил имуностимулатор? Доста са скъпички, а дали си заслужава....някой по-компетентен по въпроса? Благодаря.



Тема Re: Хранителни добавкинови [re: fada]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано06.08.06 14:28



Ако си дистрибутор - заслужава си.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Хранителни добавкинови [re: bira_more]  
Автор fada (pitanka)
Публикувано06.08.06 21:48



ми аз не съм, но майка ми е, та се чудя да си купя ли нутримакс, тя естествено го хвали, то е разбираемо защо, но реших и други мнения да чуя преди да се реша.......



Тема Re: Хранителни добавкинови [re: fada]  
Автор Epaтocтeн (минаващ)
Публикувано09.08.06 09:01



Абе щом са хран. добавки пъхай ги в устата спокойно, но гледай да нямат подсладители от рода на захарин, нутрасуит, аспартам и тем подобни.

Когато ветровете са бурни, има опасност да попадне песачинка в окото ни. Нека пазим зрението си.


Тема Re: Хранителни добавкинови [re: Epaтocтeн]  
Автор fada (pitanka)
Публикувано09.08.06 22:15



не, не пише да има такива работи.....значи ще си ги лапам..тенкю.



Тема Re: Хранителни добавкинови [re: fada]  
Автор infoto (непознат)
Публикувано10.08.06 20:10



Ако напишеш състава на тези добавки, може би ще получиш по-компетентен отговор.



Тема Re: Хранителни добавкинови [re: fada]  
Автор Epaтocтeн (минаващ)
Публикувано11.08.06 00:03



Лапай душко, лапай. Зян няма. Щом са хранителни добавки лошо няма. Само да не надвишаваш неколкократно препоръчителната доза за дълго време.
Лапай и бегай



Когато ветровете са бурни, има опасност да попадне песачинка в окото ни. Нека пазим зрението си.

Тема Re: Хранителни добавкинови [re: fada]  
Автор tiger_tulip (Мими)
Публикувано11.08.06 13:40



Преди време имаше много писано за Вижън в Медицинска и в Алтернативна, поразрови се.

Това са най-обикновени хранителни добавки, съвсем средно качество. В никакъв случай не са по-чудодейни от другите марки или от тези, които можеш да си купиш от аптеката, както се опитват да изкарат. Цената им е многократно завишена спрямо реалната им стойност.

Като лично мнение не мисля, че по принцип е разумно да се пазарува от дистрибутори, а да се купуват добавки по такъв начин още повече.



Тема Re: Хранителни добавкинови [re: tiger_tulip]  
Авторfada (Нерегистриран)
Публикувано14.08.06 23:08



А защо мислиш, че не е разумно?? И аз не ги харесвам дистрибуторите и определено не всеки може да е такъв, но за съжаление си имам вкъщи...за мама Вижън е направо нещо ужасно полезно и който не го пие, едва ли не не мисли за здравето си...ей такива простотийки........





Тема А ми да ти кажа аз защонови [re: fada]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано14.08.06 23:54



съм против пазаруване от дистрибутори.
1. В аптеките има някакъв контрол. Ако се открие че някакво лекарство или добавка са вредни - ще бъдат изтеглени - не е само ова разбира се.
2. В аптеките е поне 2 пъти по евтино.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Хранителни добавкинови [re: fada]  
Автор123 (Нерегистриран)
Публикувано15.08.06 13:59



Една и съща хранителна добавка за един може да е полезна, на друг не трябва да се дава.

Най-правилният подход е да видиш какво съдържа добавката. Скед това влез в Интернет и виж за странични ефекти (side effects) и най-вече противопоказания (adverse effects) на основните съставки. Едва тогава можеш да решиш дали дадената добавка може да ти помогне (или поне да не ти навреди).

Колкото до дистрибуторите, те са двъжни да имат информация за страничните ефекти и противопоказанията на продуктите си. Аз бих се доверила на дистрибутор, който е в състояние да ми говори едновременно за ползата, страничните ефекти и противопоказанията на продуктите, които разпространява.
А ти?







Тема Re: А ми да ти кажа аз защонови [re: bira_more]  
Автор tiger_tulip (Мими)
Публикувано15.08.06 15:23



Взе ми думата от устата, и по двете точки.





Тема Re: Хранителни добавкинови [re: 123]  
Автор tiger_tulip (Мими)
Публикувано15.08.06 15:44



Мисля, и от други твои постинги, че ти по принцип не си наясно с това какво представляват хранителните добавки. Лекарство и хранителна добавка са различни неща.

"Противопоказания" на английски език е Contraindications, а не Adverse effects. Тази дума обаче за хранителни добавки по-рядко се използва, за разлика от при лекарствата, просто защото е рядкост хранителна добавка да има противопоказания при нормални обстоятелства, с изключение на някои билки.

Adverse effects не означава "Противопоказания", а е просто една по-силна дума за странични ефекти, означава неблагоприятни странични ефекти, и също не е особено на място при хранителните добавки.

Хранителните добавки имат определени свойства. Когато се знаят тези свойства, не е трудно да се предвиди цялостното им въздействие, включително и това, което ти наричаш странични действия и противопоказания.

Редактирано от tiger_tulip на 15.08.06 16:45.



Тема Re: Хранителни добавкинови [re: tiger_tulip]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано15.08.06 20:12



от хранителните добавки особена файда няма, ама щом човек има излишни пари и му се дават...

Vae victis



Тема Re: Аминови [re: Last_Roman]  
Автор fada (pitanka)
Публикувано15.08.06 21:10



разбира се, че съм я питала майка ми защо щом са толкова полезни не се предлагат в аптечната мрежа, тя ми отговори, че 1-во: там ще са по-скъпи, 2-ро: нямали полза лекари и аптекари да е здраво населението.....



Тема Re: Аминови [re: fada]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано15.08.06 21:18




Да, бе, точно така е... само благородната фирма на майка ти се грижи за общественото здраве...
В Аптеките цените са фиксирани, има контрол от страна на държавата върху цените, а при подобни разпространения от ръка на ръка всеки дилър си слага каквато надценка си иска...
Е, майка ти си знае интереса...

Vae victis


Тема Re: Хранителни добавкинови [re: Last_Roman]  
Автор tiger_tulip (Мими)
Публикувано15.08.06 21:27



"от хранителните добавки особена файда няма, ама щом човек има излишни пари и му се дават..."



Абе много си хубав на подписа си и затова не искам да споря...


Редактирано от tiger_tulip на 15.08.06 21:38.



Тема Re: Хранителни добавкинови [re: tiger_tulip]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано15.08.06 21:52



и аз обичам лаленцата, а за всякакви дискусии съм навит...



Vae victis


Тема Re: Хранителни добавкинови [re: tiger_tulip]  
Автор fada (pitanka)
Публикувано15.08.06 21:53



абе не знам, уж много доказателства имало, много хора са се излекували от рак даже и от незнам си какви неизлечими болести още...тя го вярва, не го прави с цел пари....разказва го на всеки срещнат колко е полезно за здравето.....



Тема Re: Хранителни добавкинови [re: fada]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано15.08.06 21:56



дай конкретни доказателства - лабораторни анализи, резултати от изследвания, кохортни проучвания, щото така само преливаме от пусто в празно...


Най-полезно за здравето е да живееш на чист въздух далеч от големите градове и стресовите фактори, и да консумираш храна собствено производство...

Vae victis


Тема Re: Хранителни добавкинови [re: Last_Roman]  
Автор fada (pitanka)
Публикувано15.08.06 22:13



еми да де, тези доказателства ги има в техните списания и на техните конференции, които се провеждат също ги показват и идват и излекувалит се и т.н....аз никога не съм ходила и не знам да вярвам ли, че от тях са се излекували или е от самовнушение..........



Тема Re: Хранителни добавкинови [re: fada]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано15.08.06 22:51



Техните списания, техните конференции...
Ей, момиче не бъди наивно - дай някой независим източник...
А самовнушението при една терапия е много силен фактор /за пример плацебо ефекта/, човек, който не вярва, че ще се излекува, няма особени шансове...

Vae victis



Тема Re: Хранителни добавкинови [re: fada]  
Автор tiger_tulip (Мими)
Публикувано15.08.06 22:59



Фада, на мен тази тема за Вижън ужасно ми е омръзнала и ще добавя само няколко думи. Както казах, в Медицинска и Алтернативна преди време беше писано много по въпроса.

Това не им харесвам на вижънци, че представят нещата като някаква секта, все едно те са правоверните и лечебните свойства на добавките са едва ли не техен монопол и тяхна заслуга. Не казвам нищо против майка ти, просто те промиват мозъците на хората, включително и на дистрибуторите си, като използват това, че в БГ относително малко се знае още за добавките по принцип.

Добавките представляват витамини, минерали, аминокиселини, екстракти от билки, есенциални мастни киселини. За свойствата на всички тези вещества сега се знае доста, има много изследвания правени и те могат да бъдат целебни в определени дози и за определени състояния. Например, известно е, че Карсилът, който е по същество хранителна добавка, а не лекарство (силимарин - екстракт от Бял Трън) и се продава в аптеките, има предпазващо действие върху черния дроб. И ако във Вижън се предлага силимарин примерно в комбинация с 1-2 подходящи за целта витамина, накичен с някое гръмко име от сорта на ЛиверСуперМакс и за него се разказват истории за чудодейни изцеления и вдигания от гроба, то ефектът на тази добавка ще бъде не защото тя е Вижън, а защото е силимарин и ефектът на силимарина върху тялото от тези приказки няма да стане нито повече, нито по-малко.

Разбира се, има разлика между начините на екстракция, формите на витамините и т.н, така че далеч не може да се каже, че всички добавки са равни. Но аз си дадох труд да проуча въпроса преди и според мен тези добавки, независимо от многото приказки, са направени по евтин начин, съдържат малко и струват много.

Мисля, че не бива да се заблуждаваш. По-добре е да си купиш каквото ти трябва от аптеката, от билковите магазини или специализираните вериги за хранителни добавки.



Тема Re: Хранителни добавкинови [re: Last_Roman]  
Автор tiger_tulip (Мими)
Публикувано15.08.06 23:01



"и аз обичам лаленцата, а за всякакви дискусии съм навит..."

Не, неее... Няма да споря с теб... Страх ме е от този меч, дето си го извадил..





Тема Re: Хранителни добавкинови [re: tiger_tulip]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано15.08.06 23:12



Абсолютно точно го каза, браво!



Vae victis


Тема Re: Хранителни добавкинови [re: tiger_tulip]  
Автор fada (pitanka)
Публикувано15.08.06 23:21



Ех, да можех да убедя и аз майка ми в това, което казваш нямаше да е никак лошо, но тя явно е вече с МНОГО промит мозък..нейното направо се е превърнало във фанатизъм....ето намерих съставка на Антиокс - екстракт виноградной выжимки, дрожси с селеном, витамин С, Бета каротин, цинка окись, а в Детокс - Ункария томентоза...май си права....поотделно това са си витамини и билкови екстракти, ех....



Тема МУЗИКАЛНА ПАУЗАнови [re: fada]  
Автор tiger_tulip (Мими)
Публикувано16.08.06 10:46



Сетих се, че преди време в Алтернативна форумният Народен певец беше поздравил Исак и Ребека - ревностни дистрибутори и защитници на Вижън - със следната лирична, макар и леко минорна песен.




БЕЛИТЕ ДОБАВКИ

Продават се мамо,
Белите добавки,
белите добавки, мила мамо,
с черните съставки.

Всеки се наема
в аптеката да иде
ала никой пари няма, мила мамо
Вижъна да купи.

Но отгде се е взело
туй младо еврейче
младото еврейче, мила мамо
жълтото търговче.

Що се е наело
От склада Вижън да купи
белите добавки, мила мамо
с черните съставки.

То се е наело
От склада Вижън да купи
Вижън да купи, мила мамо
търговия да прави.

Клубарите плачат,
но Вижъна не лапат
Вижъна не лапат, мила мамо
търговия да стане.





Тема Re: А нещо за Тера Плант?нови [re: fada]  
Авторфифи (Нерегистриран)
Публикувано16.08.06 19:09







Тема Re: :-)нови [re: фифи]  
Автор fada (pitanka)
Публикувано16.08.06 21:14



тази песничка ще я изпея на мама хи-хи





Тема Re: :-)нови [re: fada]  
Авторфифи (Нерегистриран)
Публикувано17.08.06 17:50



В смисъл? Имаш впечатление или нямаш? Опитвал/а ли си или не?



Тема Re: Хранителни добавкинови [re: tiger_tulip]  
Авторallnatural (Нерегистриран)
Публикувано18.09.06 02:44



tulip....не се давай на тези...с мечове или без мечове пак ще ги бием!!!Вижте сега какво млади българи....че от добавките има файда - има, че лекуват - лекуват..стига да знаете кога,кои,колко и как да ги пиете.Така ...говоря от мое име защото съм ги изпитал...но не тези на Вижън...дори и не съм чувал за тях.За да има файда от една добавка трябва да знаете колко е качествена,каква дозировка,при кои болести помага и тялото се нуждае от нея.По принцип и последните изследвания показват че няма нищо ново под слънцето...само дето най-мръсният бизнес след дрогата и оръжията- фармацевтиката - не иска да ги признае и се цели точно в това да замаже очите на хората да не си харчат парите за хранителни добавки.От хиляди години се знае че ние сме това което ядем...а когато ядем това което не трябва после се редим на опашките за хапченца



Не си давайте парите за хапчета от аптеките,те не могат да ви помогнат ако не сте сериозно болни.Вземайте ги само в краен случай или ако умирате.Доказано е отдавна тяхната вреда...търсете си качествени натурални билкови и хранителни добавки, витамини,минерали.Те не могат да ви навредят а само да помогнат да живеете по-дълго и по-добре.
Учудвам се че много аптекари не знаят какво са натурални витамини и когато искам Витамин С ми се предлага ХИМИЯ...Господа Аптекари всеки Витамин или Минерал съществува в натуралния си чист диетичен и вегетариански вид на таблетки или капсули...това че вие ги нямате не значи че ги няма...и между другото само с витамини,хранителни и билкови добавки в по-големи дози може да се излекувате от много болести,които не се лекуват с химични хапчета.
За повече информация на всички българи желаещи да са живи и здрави прочете книгата на Дж.Балч-Рецепти за лекуване с храна и харанителни добавки.В нея има над 200 болести които можем да лекуваме без да пием хапчета-които или ги няма или са вредни до смърт и ВИНАГИ имат противопоказания(само от аспирин са загинали над 50 000 души в Америка)

Ако има желаещи за чисти и натурални витамини,минерали и билкови екстракти с доказан произход нека ми пишат на dalkaran@yahoo.com

Ако има желаещи да поспорим добавки или хапчета от аптеката до вас нека пишат тук




Тема За какво да спорим?нови [re: allnatural]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано18.09.06 22:55



Добавките са от 2 до 3 пъти по скъпи. А причината е изключително дългата верига МЛМ която трябва да бъде изхранвана от всяка продажба.
От друга страна добавките не подлежат на контрол и трябва да вярваме на прозиводителите.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Хранителни добавкинови [re: allnatural]  
Автор tiger_tulip (Мими)
Публикувано18.09.06 23:04



allnatural,

Вече се примирявам с безкрайните реклами и емайла ти някак мога да преглътна, но постингът ти е така объркан, че просто не зная какво да отговоря...



Ето малко пояснения.

*Мечът на Ласт Роман е страхотен...
*Витамин С естествен и синтетичен, е идентичен. В една и съща степен е "диетичен, натурален и вегетариански", доколкото може да бъде тези неща, и двата случая.
*Аспиринът не е хранителна добавка. Съмнява ме все пак да е покосил толкова много жертви, почти колкото чумата в средновековието, но щом казваш...
*Виждам, че противопоставяш "хранителни добавки" (които явно предлагаш ти) на химията, "хапчета от аптеката", под което явно подразбираш добавките, които могат да се купят оттам. Тук си в грешка и това е очевидно за всеки, който е запознат с основните неща около хранителните добавки.

Без да се засягаш, не мисля, че си в позиция да спориш.

Желая ти успех в дистрибуторстването (другаде)



Тема Re: Хранителни добавкинови [re: tiger_tulip]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано18.09.06 23:10



а ти наживо да го видиш....


меча де /без задна умисъл го казвам/ - щото вече е изкован, а и броня си чакам...

Vae victis


Тема Re: Няма за какво да спорим ,да!!!нови [re: bira_more]  
Авторallnatural (Нерегистриран)
Публикувано25.09.06 18:23



Едно че са скъпи, друго че не са качествени, малко са тия които се произвеждат да лекуват или помагат на нормални цени, повечето са да правят пари на компаниите които ги произвеждат в БГ.Друго 4е не са в такива дози които помагат,друго 4е няма достатъ4но внос на ка4ествени.Ли4но аз си ги купувам от Англия...доставката е 20 лири но само там съм сигурен в ка4еството и коли4еството+това имат много отстъпки и ги вземам направо на безценица така 4е покрива доставката...





Тема Re: Хранителни добавкинови [re: tiger_tulip]  
Авторallnatural (Нерегистриран)
Публикувано25.09.06 18:32



Реклами още не съм почнал да правя, изказвам своето мнение, до дистрибуторство още не съм стигнал, но ако мога ще го направя с някоя реномирана компания отвън, не за друго, а за да мога да помогна на хилядите болни българи и да докажа че някои качествени добавки наистина лекуват и то без старнични ефекти.





Тема Re: Хранителни добавкинови [re: allnatural]  
Автор tiger_tulip (Мими)
Публикувано26.09.06 00:04



Хм.. извинявам се, ако съм те обвинила несправедливо в реклама/дистрибуторство, даването на е-майла ти така ми прозвуча.

И откъде и как по-точно си купуваш добавки от Англия? Какви точно добавки и на какви цени? (Понеже вече знам, че не си дистрибутор, зная, че няма да възразиш да ми отговориш в темата.)





Тема Re: Хранителни добавкинови [re: tiger_tulip]  
Авторallnatural (Нерегистриран)
Публикувано26.09.06 20:56



np....ми виж какво аз работя там и се върнах скоро отпуска(носих само 5кг витамини и добавки в куфара си,голям проблем на митница...).... 4есто вися в нета и слу4айно попаднах в този форум...един мой приятел там ме запали по тия кирии...не съм знаел 4е тука е такава война и реклама на някакви си Вижъни и Био....едикво си...и т.н...то само като им погледнеш продукта ти става ясно...4е никаква работа няма да свърши,само си даваш парите..понеже са в малки дози...и са комбинирани по хавата си. В UK е друго....пове4е инфо пиши на майла ми ,...не искам да правя реклама....но за синтети4ни и натурални витамини...си мноооооооооооого назад ...нищо общо едното с другото ....понеже не си ги виждала тука.....мога да ти пратя снимка на опаковка и съдържание...да видиш какво се казва "здраве"





Тема Re: Хранителни добавкинови [re: allnatural]  
Автор tiger_tulip (Мими)
Публикувано26.09.06 23:38



Зададох ти съвсем конкретен въпрос - кои са прехвалените от теб добавки, които си купуваш от УК, каква марка, какви разфасовки, на какви цени?

Очаквам и също толкова конкретен отговор. При положение, че, по собствените ти думи, не развиваш търговска дейност от цялата работа - самодейна или не - не виждам какво те спира да отговориш ясно и без заобикалки.



Тема Re: А ми да ти кажа аз защонови [re: bira_more]  
Автор infoto (непознат)
Публикувано27.09.06 13:38



Освен това има хранителни добавки с лечебен ефект или поне близък до лечебния ефект. В много държави в Европа-та на кутиите на доста хранителни добавки пише, че са само за продажба в аптеки.



Тема Re: Хранителни добавкинови [re: 123]  
Автор infoto (непознат)
Публикувано27.09.06 13:41



За съжаление нямат. Много от тях не са медицински лица. Един скорошен пример имам. Добавка с таурин, който е много добър адаптоген, обаче не бива да се приема от хора с епилепсия. Дистрибутор на една такава мулти левъл маркетинг компания го предлагаше на човек с черепно-мозъчна травма и епилепсия. Ама иди се разправяй с тия хора, няма оправия. Пък и сега, както е намалял контролът при регистрациите, ще се всанят големи ментета. Така, че хора, отваряйте си очите!



Тема Re: Хранителни добавкинови [re: fada]  
Автор infoto (непознат)
Публикувано27.09.06 13:46



аз ходих навремето на РМ. приличат на секта, честна дума! една от дистрибуторките им стоя един месец почти на чай с мед и ябълки и взе, че излезе на сцената да обяснява, че отслабнала с добавката им за отслабване.
ама нали после тя ще си печели от продажбите, що да не направи тая шашма жената.



Тема Re: Хранителни добавкинови [re: tiger_tulip]  
Автор infoto (непознат)
Публикувано27.09.06 14:00



да, кажи за какво става дума. щото и аз тук купувам едни добавки, които мога да си поръчам и от англия, но няма смисъл, защото тук ми излизат по-евтино.



Тема Re: А ми да ти кажа аз защонови [re: infoto]  
Автор tiger_tulip (Мими)
Публикувано27.09.06 14:02



"Освен това има хранителни добавки с лечебен ефект или поне близък до лечебния ефект. В много държави в Европа-та на кутиите на доста хранителни добавки пише, че са само за продажба в аптеки."

Всички добавки имат лечебен ефект в опрееделени дози и за определени състояния.

Във второто изречение не разбирам какво имаш предвид, аз такъв надпис не съм виждала.



Тема Re: Хранителни добавкинови [re: infoto]  
Автор tiger_tulip (Мими)
Публикувано27.09.06 14:07



"За съжаление нямат. Много от тях не са медицински лица. Един скорошен пример имам. Добавка с таурин, който е много добър адаптоген, обаче не бива да се приема от хора с епилепсия. Дистрибутор на една такава мулти левъл маркетинг компания го предлагаше на човек с черепно-мозъчна травма и епилепсия. Ама иди се разправяй с тия хора, няма оправия. Пък и сега, както е намалял контролът при регистрациите, ще се всанят големи ментета. Така, че хора, отваряйте си очите!"

Нямам цел да се заяждам, но се чувствам длъжна да поясня, че тауринът не е адаптоген, макар че има известно стимулиращо действие. Той е една от добавките, която се използва за намаляване на честотата на припадъците при епилептици, а не е противопоказан при това заболяване.

Редактирано от tiger_tulip на 27.09.06 14:09.



Тема Re: А ми да ти кажа аз защонови [re: tiger_tulip]  
Автор infoto (непознат)
Публикувано27.09.06 14:12



ами надпис "за продажба само в аптеки". аз - да.



Тема Re: Хранителни добавкинови [re: tiger_tulip]  
Автор infoto (непознат)
Публикувано27.09.06 14:13



Обясни ми , моля те, как намалява честотата на припадъцие. Не те питам като заяждане, а наистина искам да знам.



Тема Re: А ми да ти кажа аз защонови [re: infoto]  
Автор tiger_tulip (Мими)
Публикувано27.09.06 14:17



Можеш ли да го цитираш точно този надпис, предполагам че не е написан на бг?

Сложи taurine epilepsy на гугъл и виж дали ще излезе нещо. Ако не е достатъчно, след това ще дам пояснения.



Тема Re: А ми да ти кажа аз защонови [re: tiger_tulip]  
Автор infoto (непознат)
Публикувано27.09.06 14:32



е, ако ще се изпитваме доколко превеждам правилно, на кутиите пише:
VENTA SOLO EN FARMACIAS или
VENTA EN FARMACIAS



Тема Re: А ми да ти кажа аз защонови [re: infoto]  
Автор tiger_tulip (Мими)
Публикувано27.09.06 15:03



Този надпис е на испански. Испанските аптеки приличат на бг по това, че в тях се продават всякакви най-различни неща. Вероятно в Испания аптеките са по принцип мястото, където се продават добавките, затова има такъв надпис - в смисъл да не се продават добавки нерегулирано. Моето впечатление обаче от други страни в Европа е, че добавките се намират предимно по специализирани магазини, дрогерии и много малка част от тях по аптеките, затова се учудих. Но в БГ почти няма специализирани магазини за добавки, а и по аптеките там има най-добър контрол.



Тема Re: Хранителни добавкинови [re: tiger_tulip]  
Авторallnatural (Нерегистриран)
Публикувано28.09.06 12:41



марката е Холанд и Барет-американска фирма с много магазини в UK ,Ireland,Scotland...дозировките за една и съща добавка са разли4ни...да кажем има Витамин С с биофлавоноиди от 300мг ,има и от 500мг, има и от 1000мг....има и Витамин С Естрер пак в разли4ни разфасовки, Калций отделно,Калций с Магнезий,Калций ,Магнезий и Цинк-най добрата формула...съотношение 300мг/133мг/15мг...разбират си от работата хората....пове4е от 75години в бизнеса...дано да съм задоволил любопитството ти.





Тема Re:адреса ,извинявайнови [re: infoto]  
Авторallnatural (Нерегистриран)
Публикувано28.09.06 12:46



www.hollandandbarrett.com търси продуктите на промоция или тези които са 50% намалени....кажи тук в БГ каде мога да си намеря подобни продукти...и най важното ка4ествени....мога ли да си купя някъде онлайн



Тема Re: Хранителни добавкинови [re: allnatural]  
Автор tiger_tulip (Мими)
Публикувано28.09.06 14:40



Холанд енд Барет са добри добавки, а и цените им са добри.

Надявам се скоро да отворят магазин и в София, който да е под контрола на фирмата, в който всичко да е законно и в който да работят компетентни хора. Това би било наистина много хубаво.

От тях може да се поръчва и онлайн, имат и поръчки по телефона.


ПС Разбира се, Х&Б са толкова натурални добавки, колкото и всички други. Техните продукти са naturally inspired, както пише на опаковките им.

Ако приемаш един полезен съвет, без теоретични разсъждения по отношение на добавките ще бъдеш по-убедителен.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.